Aký máte názor na červenú šnúrku na ruke?

16. aug 2024

Ahojte ,

aký máte názor na červenú šnúrku na ruke? Veríte , že to pomáha?

pribinak
16. aug 2024

Nie, je to povera

Pre mnohych je to len módny doplnok

januska12323
16. aug 2024

Červená šnúrka je to isté ako zelená šnúrka, má silu akú jej pripíše majiteľ.

rozculena
16. aug 2024

môj názor

koniarova
16. aug 2024

Neverím na červené šnúrky.

bloger
16. aug 2024

Nie neverím

tiezjedna
16. aug 2024

...ja už si tu asi piatykrát za ostatných pár dní klepem na čelo...

lindous
16. aug 2024

Dostala som, nosila som, bol na nej pekný prívesok, ale len ako doplnok, nie ako ochranu pred niečím, vlastne ani v urieknutie ako také neverím…

diewcatqoo
16. aug 2024

@tiezjedna iba piaty?

tiezjedna
16. aug 2024

@diewcatqoo áno, áno. Mňa posielajú do kolien fakt vyložene len témy týkajúce týchto duchovno-poverčivých somarín. Fakt vždy dúfam, že to zakladá nejaký znudený prázdninujúci harant a nie dospelá ženská, nedajbože matka...

fineta
16. aug 2024

A k čomu to má pomáhať? Hovorí sa, že proti urieknutiu. Asi máš to na mysli. Ale samozrejme, že je to mýtus. Ak si veriaca, mohla by si vedieť, že proti zlu pomáha jedine modlitba. Žiadne bosorátstva. Existuje xy vkusných doplnkov na kočík a nie otrepané červené gýčoviny ako z Veľkej pardubickej. 🙄🙄🙄

zmrzlinka2021
16. aug 2024

Ide o okultizmus, takže ma to radikálny vplyv nielen na jeho nositeľa ale aj nasledujúce generácie

zuzitko74
16. aug 2024

Neviem, čomu by to malo pomôcť. Ak sa to nečistí, alebo nevymieňa, tak to musí byť po pár dňoch riadne špinavé a plné baktérií.

vanilkovazmrzka
16. aug 2024

Asi tak isto ako krizik na krku 🙂

hopsas
16. aug 2024

Nepomáha samozrejme že nie ako ti môže pomôcť šnúrka prosím ta...je to blbosť a podporujú to iba tí čo majú biznis a predávajú červené šnúrky

hopsas
16. aug 2024

@vanilkovazmrzka prosím? Ako môžeš porovnávať krížik a červenú šnúrku? Krížik je symbol náboženstva a nenosí sa proti urieknutiu predsa ..!!!!

zuzitko74
16. aug 2024

@hopsas Porovnávať sa dá hocičo. Ak je pre niekoho krížik na retiazke len bezcenná haraburda, má preňho presne taký istý význam ako tá červená šnúrka. Žiadny.

diaszoky
16. aug 2024

Blbost. Mne ju uviazala mama v den svadby na nohu a presne na ten datum o rok sa mi rozpadla. Dalsiu som si neuviazala a nikdy mi nic nebolo . A ak tak z toho, ze som bola smedna a bla
Bla

personality
16. aug 2024

Ani Boh Ti nepomôže. Spoliehaj sa sám na seba.

deti95060810
16. aug 2024

@personality nie inak...pomôž si sám a aj Pán Boh ti pomôže...

olimuc
16. aug 2024

Kazdy nech si nosi, co chce. Dostala som snurku so striwbornou vazkou od byvalej sefky …. Je pekna a nosim ju, lebo mi ju dala ona ako darcek. Keby mi dala zelenu bola by som spokojna aj s tou.

plamienka555
16. aug 2024

Z internetu:

Kto bol prvým, komu sa podarilo „nainfikovať“ masu ľudí červenou šnúrkou? Samozrejme, musel to byť niekto, kto má obrovský vplyv v oblasti popkultúry. Za prvú propagátorku sa považuje speváčka Madonna. „Pozrite sa im na ruky! Množstvo známych žien na nich nosí nenápadnú červenú šnúrku. S týmto trendom prišla ešte pred rokmi Madonna a teraz po nej opakujú už aj známe Slovenky. Kabalistický náramok ich má ochrániť od diabla! Speváčka verí, že červený náramok ju ochráni od negatívnej energie...“

"Po dlhé stáročia sa Kabala, súčasť židovskej mystiky, študovala pod rúškom tajomstva ale najmä s rešpektom. No, aj pod dozorom prísnych náboženských predpisov. Kabalu môže študovať len muž, ktorý je ženatý, musí mať nad štyridsať rokov a musí byť vzdelaný vo všetkých aspektoch judaizmu. Tradícia uvádza prípady, kedy podceňovanie významu a vnútornej sily Kabaly, voluntaristické štúdium a neodborné praktizovanie skončilo trvalou psychickou traumou alebo dokonca smrťou študenta, chtivého vedomostí.

Marketingovým kráľom židovského mysticizmu je muž menom Philip Berg, pôvodným menom Feivel Gruberger, ktorého v roku 1969 napadlo predávať židovskú mystiku širokej verejnosti. Tak, ako Bill Gates začal svoju kariéru v garáži, tak Berg začal vo svojom byte, kde poskytoval súkromné lekcie Kabaly každému, kto bol ochotný si ho vypočuť a zaplatiť. Philip Berg bol poisťovacím agentom a s ľuďmi to “vždy vedel”...

mizoko
16. aug 2024

Každá vec má taký zmysel aký jej dáš. Aj krížik na krku alebo viera v boha - pomáha jedine ak tomu veris

mizoko
16. aug 2024

@hopsas symbol tvojho náboženstva kt ma zmysel pre teba. Pre mňa nie takže pre mňa je to rovnaké ako spomínaná červená šnúrka. Alebo zelená, oranžová a podobne. Ako hneď niekto skáču keď sa jedná o ich náboženské symboly,ojojoj

mizoko
16. aug 2024

@zmrzlinka2021 to máš odkiaľ? 🤦🏼‍♀️ Je to len šnúrka! Šnúrka!

petamich
16. aug 2024

Mam cervenu snurku na ruke, lebo som ju dostala a paci sa mi 🙂 nic viac a nic menej

zmrzlinka2021
17. aug 2024

@mizoko prečítaj si o nej viac aj o celom pozadi

mizoko
17. aug 2024

@zmrzlinka2021 o čom? O hlúpych poverach jt si niekto vymyslel aby ľudí strašil že ak nebudú veriť v jediného boha ale mať niečo iné tak bububu niečo sa im stane. Opakujem veci majú iba taký význam aký im sama dáš. Nič ťa čarovné nechráni ale ani tí neublíži. Zmen si nastavenie mysle v týchto veciach a uvidíš ako sa ti zmení pohľad na takéto veci a život všeobecné. Keď nebudeš lipnut na blbostiach

milos81
17. aug 2024

😅 a ja som si myslel, že červené šnúrky na rukách nosia tí ľudia, čo hľadajú partnerov 🤦

margotka17
17. aug 2024

Noooo, ja mám takú šnúrku. Raz v práci mi bolo neskutočne zle, bolela ma hlava a tak som sa vedľa nás v obchode sťažovala majiteľke, že ma bolí hlava. Ona sa ihneď otočila, zavesila z vesiacika červenú šnúrku a dala mi ju na ruku, vravela, že toto dobre, toto ti pomôže. Ona je totiž činanka. Fakt mi to pomohlo, ale možno to vôbec nebolo šnúrkou.

hopsas
17. aug 2024

@mizoko skús toto povedať niekomu čo vyznáva islam...