Aký máte názor na bývanie v záhradnej chate?

12. júl 2020

Baby, aký máte názor na bývanie v záhradnej chatke? Nemyslím polorozpadnutú chajdu, myslím útulku chatku. Je to iste netradičné, ale mám strach sa zaviazať hypotékou, keď neviem, čo bude v budúcnosti.

hors
12. júl 2020

Osobne poznám dosť ľudí čo takto býva a chatky vyzerajú ako rodiny dom. Podľa mňa ak ti to vyhovuje tak prečo nije. Osobne si myslím stále lebsie ako mobilné domy. Ale tak to je vec názoru 😊

lucik194
12. júl 2020

-mate tam dotiahnutu vodu, plyn, elektrinu?
- ako je to so zumpou
dostane sa tam v pohode auto aj ked nasnezi? naprsi? nie je ta cesta nebezpecna (myslim ze ze naprsi, ze ju moze potok podmyt, ak tam nejaky existuje a vy sa nebudet mat ako dostat prec)
-su na okoli ine zahradne chatky?
ono to vyzera ako super napad, pokial su aj na okoli ludia kt. tam dlhodobo byvaju, lebo inak byvas v podstate na samote ..... a ked mas deti oni naozaj potrebuju aj ine deti.....
- odporucam tiez dobry signal na net

petrowna
12. júl 2020

Ahoj,práve takú chatu staviame...za mňa jednoznačne áno ... 🙂 Ten pokoj ,príroda okolo stoja za to ;)
Ako budeš mať porieseny trvalý pobyt?

autor
12. júl 2020

@lucik194 Všetko čo si popísala je vyriešené, susedia chodia len na víkendy, okrem 2 susedov tam trvale nik nebýva.

autor
12. júl 2020

@petrowna Vôbec neviem 🙂 Trvalý pobyt sa v chate nedá zriadiť, aspoň tak mi to povedala pani na úrade. A ešte si mnou jednala ako s nejakou sockou😃

petrowna
12. júl 2020

Naša chata bude mať aj súpisné číslo normálne a teda veru ja rátam aj s trvalým pobytom tam...v okolí kde staviame sú už dve podobne chaty a majú tam ľudia aj trvalý pobyt...

vuvi
12. júl 2020

My takto byvame. V chatovej oblasti mame chatu, ono je to ako mensi dom.mame tu elektriku a svoju studnu, septik, trvaly pobyt u mojich rodicov, kedze tuto nie je mozne si dat trvaly pobyt. Mame cca 80m2 obytnej plochy, plus dvor. Cez zimu mame cesty upravene, stara sa o to traktor z blizkej obce, poprupade si kriticke useky sami posypeme, posolime. Cesta do chatovej je asfaltova, v chatovej sice nie, ale to nevadi. Mame to 10min do mesta 🙂 nie je tu sice obchod, ani nic dokopy, ale vzdy sa ide do mesta, tak sa pod jednym aj nakúpi. Tazko sa mi sice zvykalo na to ticho, na to, ze tu nic neni, ale po dvoch rokoch je to relat dobre uz 😀

n_i_ka
12. júl 2020

Väčšinou sú takéto chatovej oblasti dosť za mestom alebo za dedinou ako to bude s dopravou ? Keď budú mať deti krúžky alebo kamarátov ako budú chodiť ? Nie je tam obchod tak si treba všetko nakúpiť nič nezabudnúť ...má to svoje pre aj proti 🙂

pininka1
12. júl 2020

Ja si to viem predstaviť keď budem na dôchodku, ale inak nie. Teraz sme boli u kolegyni má nádhernú aj keď menšiu chatku, ozaj krásne miesto, ale v zime si to neviem predstaviť, ja osobne by som sa tam zbláznila.

vuvi
12. júl 2020

A zabudla som napisat, ze tuto je 15chat trvalo obyvanych, v troch z nich ziju s malymi detmi, inac skor starsi ludia na dochodku, resp ludia za vodou, co nemusia kazdy den dochadzat do roboty 😀 my byvame viac menej v takok "centre", uorostred osady a dookola mame tri chaty a v nich ziju celorocnw, cize sa necítim sama, ked som s detmi tuto. A aj ked by trebalo pomoct, tak mam koho poprosit 🙂

lucik194
12. júl 2020

zistite si to ako je to podla zakona s trvalym pobytom,
viem ze prechodny mozete mat, trvaly neviem,
taktiez zistite ked tam budete mat pobyt ako funguje vysypanie a platenie smeti.....

vuvi
12. júl 2020

A este dalsia vec, ak by ste uvazovali nad takym byvanim, tak jednoznacne tak, aby ti manzel nechodil na tyzdnivky alebo do zahranicia. Ja som prve dve zimy prerevala, lebo muz bol v zahranici. Ja sama doma, vonku kopec snehu, lad na ceste, tri mesiace odsoferovane,cize akoby nic 😀 takze je to dost zahul.... Plus treba ratat naklady na dve auta, kedze pesi sa asi nikde nedostaneš, cize vodicak aby si mala. No neni to byvanie len o peknom dvore, tichu atd....

makova333
12. júl 2020

za mna nie. Nemozes mat na chate trvaly pobyt (a supisne cislo s tym nema nic spolocne), takze trvaly pobyt bud u rodiny alebo na urade. Pokial su deti male problem s detskou lekarkou, skolou, skolkou...teda vsetko co je viazane na trvaly pobyt, lebo presne tam budete spadat do obvodu. Dochadzanie ani nehovorim...Na dochodku, ked su deti velke...no budis, ale s malymi urcite nie.

maca1984
12. júl 2020

My teraz v podstate byvame na chalupe.Mame byt v meste,ale je nam tu dobre,svaty pokoj,les,pohoda.Par ludi tu normalne trvalo byva.

s_a
12. júl 2020

No hlavne som si nie istá, či ti na to dajú hypotéku, ak nemáte väčšiu časť už v hotovosti

marsmykkok
12. júl 2020

Tie horšie cesty, bez školy, potravín, že treba dve autá je problém aj menších dedín a ľudia sa tam hrnú, takže ak je poriešená chata tak, že tam prežijete aj cez zimu (teda nejaké dostatočné kúrenie a izolácia) tak prečo nie.

kvetinka75
12. júl 2020

A este ak je v chatovej oblasti, bude to chstova oblast aj onpar rokov? Tiez mame chstu v chatovej oblasti ale uz tu bol ra 1 investor a par odkupil. Neviem aky mal zamer. Aby sa nestalo ze niekto kvoli nejakemu projektu odkupi chaty, zrusi chatovu oblast a nebudte mat kam ist.

vuvi
12. júl 2020

@makova333 ani lekarku ani skolku ci skolu nemame spadovu. Dcerku zobrali do skolky, ktora nam je najbližšia 😉

makova333
12. júl 2020

@vuvi to je ten lepsi pripad, ale nemuseli by... zo zakona su dane obvody, kam ktora ulica TP spada. Ak by nemali kapacity, nemusia zobrat. Cize, to co mate vy nie je pravidlo, ale skor vynimka. V BA by si s tym mala sakra problem.

sendy1977
12. júl 2020

trvali pobyt ti nedajú, ten si daj ak môžeš k rodičom. Ale čo je u nás v dedine chatová oblasť , niektoré chaty sú väčšie ako náš dom, tak ľudia nadávajú jedine na to, že si nemôžu zaplatiť v obci aby im vyvážali smetie, tak ho nosia väčšinou tam, kde majú trvalý pobyt.

mogaa
12. júl 2020

V prvom rade, na záhradnú chatu nedostaneš hypotéku....

maciatkolulu
12. júl 2020

@n_i_ka to co si popísala, je aj v satelitných mestečkách, decká chodia do veľkých miest do školy, majú tam Kruuk, doslova hodiny na cestujú denne za školami, škôlka mi a krizkami

vuvi
12. júl 2020

@makova333 v ba maju s tym sakra problem aj bez byvania v chatke 😀
@mogaa hypo daju, ale len na 8rokov,kedze je to rekreacny objekt. My sme riesili uver, kedze hypo nechceme a tak nam to tusim vravela ta pani v banke, ze ano, da sa, ale len na 8rokov

petrowna
12. júl 2020

@sendy1977 prečo by nedali trvalý pobyt? Poznám min. 3 rodiny čo bývajú v chatovej oblasti,extravilán v rekreačnej chate a majú tam trvalý pobyt ...problém majú len so smetami...

sendy1977
12. júl 2020

@petrowna neviem, u nás v dedine nedajú tým čo majú v chatovej osade chaty/ domy

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
12. júl 2020

@vuvi pokial nezijes na poslednej zapadlej dedine na vychode, tak mas s tym problem nie len v BA a okoli.

alexandraalexandrova
12. júl 2020

ak mas vyrieseny vodovod, kanalizaciu alebo zumpu, elektrinu, plyn tak nevidim problem...len to treba premysliet ako napriklad budete kurit, ci sa k bam dostane auto na vytiahnutie zumpy a podobne...

lujza123
12. júl 2020

Nieje to netradičné, poznám veľa ľudí čo tak býva. V chate, chatke, mobilhouse, karavane, obytnej dodávke, jurte....
Urcite lepšie riešenie ako garsónka za stotisíc v Petržalke, to je bláznovstvo, nie chatka. Žiadne bývanie nieje naveky vekov.... Vyskúšas, nevyhovuje tak predáš a skúsiš inde

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz