Aký kávovar?

katkaseiner
10. jan 2013

Ahojte, chcela by som si kupit kavovar na kapsule, ale by ma zaujimalo, ci do vsetkych sa zmestia rozne druhy kapsul (vlastne ci su tie kapsule rovnakej velkosti). Napr. ked si kupim Dolce Gusto kavovar, ci do neho vojdu napr. Tassimo kapsule a pod. Tchibo totiz predava kavovar dost lacno, len neviem, ci do neho musim presne kupovat Tchibo kapsule, alebo kedykolvek si zmyslim, tak kupim hocijake ine. Dakujem.

czechzuzanaba
10. jan 2013

@katkaseiner podle me musi byt konkretni kapsule na konkretni kavovar. Tam nejde totiz jen o velikost, ale i o carovy kod na kapsuli, napr. my mame Tassimo, kavovar si precte kod na kapsli a potom podle toho udela napoj. Teda mozna nekdo ma nejakou vychytavku 🙂

evaviki
10. jan 2013

@katkaseiner myslim, ze kazdy kavovar ma vlastne kapsle.. ine sa pouzit nedaju, dokonca mam pocit, ze kazda firma ma trosku iny tvar.. Ak chces kavovar len na obcasne pouzitie, tak ten na kapsle je ok.. Ak na kazdodenne, tak ta to vyjde dost draho.. (napr. ja doma pijem dve-tri kavy denne, manzel to iste, takze treba krabicka s latte nam staci na den a pol.. co za 100Kc je dost.. Takze mame kavovar na zrnkovu kavu, na kapsle mame jenom na chate, kde je ta spotreba vyrazne nizzsi..)

llluckaaa
10. jan 2013

@katkaseiner Já taky myslím, že si musíš koupit kapsle od stejné značky jako máš kávovar. Já nemám kávovar na kapsle a jsem spokojená. Třeba lattéčko si dělám několikrát denně a umím si ho dochutit přesně podle sebe. A navíc nemám výčitky, kolik peněz prokafuju (protože když to srovnám třeba s kámoškou, která má Dolce gusto, tak tam jedno lattecko vyjde tak na 16 Kč 😝 ).

adrioska
10. jan 2013

@katkaseiner Urcite rozne kapsule nepasuju do konkretneho stroja, lebo to by potom tie firmy na tom nezarabali take prachy, ako zarabaju a predpokladam, ze kazdy druh ma trochu inu funkcionalitu. Napr. v Tassimo su tie ingrediencie tekute a v Dolce Gusto v praskovej forme, atd.

sunnyhoney
10. jan 2013

presne tak, zalezi kolko kavy denne vypijes....ak viac salok tak sa oplati investovat do nejakej masiny, ktora ti zomelie cerstvo zrnkovu kavu a pripravi ti kafe. ak len obcas, tak potom sa oplatia kafe masiny, ktore su na patrony (kapsle), lebo zrnkova kava po case strati chut a aromu. ja osobne mam masinu na patrony od nespressa, je to sice nieco drahsie, ale ta kava je neskutocna....zalezi aj od toho, kolko chces zainvestovat. vela stastia pri kupe! x

mama_mama
10. jan 2013

@katkaseiner ak mozes zainvestovat viac, tak urcite je lepsie klasicke presso ... nebudes zavisla od vyrobcu jednych kapsli a mozes si tam davat kavu aku chces (lacnejsiu/drahsiu podla situacie). Niektore pressa uz su aj kompatibilne s poduskovymi kapslami .... cize da sa okrem mletej kavy do nich dat aj taky sacok s kavou od roznych vyrobcov.
Dolce gusto ma v kapsliach myslim ze uz aj susene mlieko a cukor (podla druhu) ... co nevyhovuje kazdemu a neviem ci tam nie su aj nejake aromy, ktovie ...

meo
10. jan 2013

@katkaseiner Ahojky, do každého kávovaru jsou jiné kapsle, a myslim, že nejrozšířenější jsou na Dolce Gusto. Já sama ho mám a koupím je fakt všude. Tassimo a Tchibo tolik nevidím. Navíc kupuju kapsle ve skladové prodejně za 99Kč, normálně jsou tak 125 až 129Kč. Navíc bývají i často v akcích v různých krámech.

veve39
10. jan 2013

@katkaseiner jednoznacne ma kazda znacka kapsule pasujuce vylucne len do jej strojov, mame v rodine Tschibo aj Dolce Gusto, kapsule su vzajomne nekompatibilne 🙂...plati to aj pre Nespresso ci Tassimo
Maju uplne iny tvar a rozmery, cize ich do ineho stroja ani nevopchas

veve39
10. jan 2013

@mama_mama urcite ma svoje plusy aj minusy ako klasicky presso stroj, takj aj kapsulovy stroj, zavisi od mnozstva vypitej kavy v domacnosti...vyhodou kapsulovych je nulova udrzba, cistenie ako aj moznost vyuzitia xy druhov kavovych specialit uplne jednoducho - vlozenim kapsule
Dolce Gusto ma velmi velky vyber kavovych kapsul, ma aj ciste presso druhy - viacero, podla intenzity ci druhu kavy, tieto su uplne bez cukru ci mlieka...

veve39
10. jan 2013

@sunnyhoney kde kupujes nespresso kapsule ? daju sa dostat aj u nas ? my mame Tschibo, pytam sa len z cistej zvedavosti - pocula som od viacerych ludi, ze tato kava je Nr.1 medzi kapsulovymi moznostami

suuzi
11. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

my mame kavovar, co nromalne melie zrnkovu kavu. ale moj bratranec ma doce gusto a jeho mam/moja teta/ tassimo.
vravia, ze kapsle su drahe. ale do dolce gusta sa daju znova po domacky naplnit, do tassima nie - tak priapdne zvaz aj tento faktor

sunnyhoney
11. jan 2013

@veve39 ahoj veve, pravdou povediac su na svk drahsie ako v okolitych statov, cize mi ich nosi kamaratka z rakuska. alebo znami zo svajcu, ked z casu na cas pridu. pri takejto kave nie je problem s expiraciou a uz mame vybrane druhy, ktore preferejume, cize si vzdy objednavam viac baleni. okrem toho aj pre sestru, ktorej som nespresso masinu kupila tiez 🙂 ale zozenies ich aj tu bez problemov...

veve39
11. jan 2013

@sunnyhoney my mame teraz Tchibo, tiez nosime kapsule z Rakuska, su tam fajn akcie na kartu, vtedy nakupime do zasoby...v zasade mi kava vyhovuje, tiez sme si nasli svoj druh (aj ked vyber je u Tchiba podstatne obmedzenjsi, ale ked si najdes kavu, ktora ti vyhovuje tak mensi vyber nemusi byt problem)...rodicia maju Dolce Gusto, tam mi kava chuti, avsak nase Tchibo mi chutovo vyhovuje viac

pocula som, ze Nespresso je uplna spicka medzi kapsulovymi kavami, co sa chuti tyka...tak raz ak zmenime stroj za dalsi kapsulovy to bude prave tento

sevzuz
13. jan 2013

@veve39 ahoj mozem sa spytat, kapsule "mlieka" sa kupuju u tassima zvlast, alebo v krabiciach napr latte je 8 kapsul kavy a 8 kapsul mlieka, pripadne v krabiciach cokolada? a este si chcem overit da sa po skonceni programu dopustit este kolko vody si predstavujem?
a este jedna vec byvaju tie kapsule aj na slovensku v akcii alebo v zasade sa to viac oplati z rakuska?
dakujem za odpoved

veve39
13. jan 2013

@sevzuz ahoj, ale ja mam Tchibo 🙂 , tak neviem ako to je u Tassima...rodicia maju Dolce Gusto a tam je to ako si pisala - v krabici napr. Latte je 8 kapsul kavy+ 8kapsul mlieka...o akciach na Tassimo neviem, avsak Tchibo, aj ked je tiez na Sk sa v akciach vobec nechyrta na rakuske Tchibo, takze kapsule kupujeme len tam, vzdy do zasoby

sevzuz
13. jan 2013

@veve39 a ja som to zle pochopila:-/ dakujem za odpoved🙂

tapo
4. apr 2013

Všetky kávovari majú iný tvar, tchibo ma svoje kapsule a daju sa kúpiť len v tchibo obchode. dolce kapsle kupiš aj v B...A, no a kapsle majú výhodu oproti pákovému stroju tú,že nemusíš stále vyklepávať kávu z držiaka a maš čisto. Mám tchibo a je ok

petula239
23. máj 2013

Pekny den vam prajem , chcela by som vas mamicky poprosit o pomoc...chlap mi doniesol domov z nemecka kavovar nespresso krups, pri zapnuti svieti no nemozeme ho odskusat lebo zial kapsule sa nedaju kupit len tak v obchode ale len na internete, No nechcem kupovat cele balenie kedze neviem ci vobec kavovar funguje, je z druhej ruky. takze by som vas chcela poprosit ak niektora vlastnite takyto kavovar a ste ochotna mi predat kapsulku - dve bola by som vam velmi vdacna. dakujem vam zatial. prikladam aj fotku kavovaru len nas je strieborny.

katka444
28. nov 2014

@suuzi prosím ťa ako sa dajú podomácky dopĺňať kapsle do dolce gusta?

natuska87
28. nov 2014

@suuzi
@suuzi Do Dolčika Gusta sa daju kapsule doplnit? To by ma zaujimalo...Mam DG, do ktoreho pasuju iba ich original.kapsule.Su naozaj drahe, ale dobre.Treba zvazovat aj cenu.Kavovar je v podstate lacnejsi, ale vyvazia to cenou kapsul...

mozgolovec
28. nov 2014

kompaktny espresso stroj, ktory zomelie kavu je pre mna idealna kombinacia, kapsule...to je cokolvek plus nejaka ta kava, aj ked chapem, ze ta chut, jednoduchost pripravy a kremova pena predava, pred troma rokmi som kupil do kancelarie maly philips saeco a vcera dalsi domov http://bit.ly/1v0wsDb, mozme doporucit, teraz v metre za tento stroj zaplatis necelych 200 eur, aj ked je to dost, kapsule stoja tiez dost

milan_branik
28. nov 2014

neviem ci su tie kapsule dobry sposob.......... jednak kava je z nich taka divna a potom su dost predrazene......
lacny kavovar draha prevadzka......
radsej drahsi kavovar a lacnejsia prevadzka....... takze tato je volba je hlavne o automatickom kavovary....
mame delonghi uz par rokov kazdy den niekolko kav je to nerozbitny stroj 🙂)

namornicka
28. nov 2014

Tie kapsuly sú podľa mňa veľmi neekologické, produkuje to veľké množstvo nerozložiteľného odpadu.

trasko
28. nov 2014

@katkaseiner podla mna to z kapsul nie je ''kava'' ale obycajna ''nesca'' ked chcem ''nescu'' tak si ju jednoducho zalejem....naj kava (rozumej poriadna) ja najlepsie cerstvo pomleta z ''kotogova'' alebo z takehoto obycajneho pakoveho kavovaru ...takyto mame a nemenila by som za ziadny 500€ ..to su pre mna len tahy z Prahy 🙂

milan_branik
4. dec 2014

@namornicka urcite aj odpad ale odpad je aj vo vnutry nekvalitna akoze kava

milan_branik
18. dec 2014

ale do kapsule nevidis nevies kolko je tam kavy.......

neznama820
1. jan 2016

Chcela by som sa spytat ze ci niekdo pouziva kapsule nespresso...

bridgetfidget
1. jan 2016

@neznama820 ano, pouzivame- mas otazku CI robis anketu? 🙂

neznama820
2. jan 2016

@bridgetfidget ...a co robievate s prazdnymi kapsulami??ja by som potrebovala iba tie prazdne kapsule

bridgetfidget
2. jan 2016

@neznama820 recyklujeme, nespresso nam da vzdy vrecko, kam odkladame pouzite kapsule a ked sa naplni, berieme ho naspat do obchodu, a zaroven kupime nove kapsule 🙂