Aký je váš názor na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu?

ladyka8
23. nov 2011

Zdravím tehuľky a mamičky. chcela by som sa vás opýtať, aké máte skúsenosti so VŠEOBECNOU ZDRAVOTNOU POISŤOVŇOU? ste s ňou spokojné alebo ste mali s nimi aj negatívne skúsenosti? ďakujem pekne

babul83
23. nov 2011

Ja som spokojná. Nemala som žiadne ťažkosti, zatiaľ. Nepotrebovali sme nič extra, takže neviem porovnať nejaké špeciálne vyšetrenia...

ladyka8
autor
23. nov 2011

@babul83 ďakujem pekne 🙂 ja bohužiaľ toto nemôžem povedať pretože som u nich poistená od narodenia a včera mi poslali úžasný nedoplatok pričom ja mám všetko v poriadku 🙂

babul83
23. nov 2011

Treba tam ísť a popýtať sa.. Niekedy stačí len priniesť papiere a vyjasniť to. Stáva sa to vo všetkých poisťovniach a samozrejme najčastejšie v štátnych, ako aj v sociálke je bordel. 😠 😠 😠

katka3012
26. nov 2011

@ladyka8 ahoj,tak ja som celkom spokojna 😉 Vsade sa vzdy daco,najde,skus sa poinformovat

kaby
26. nov 2011

@ladyka8 Táto pisťovňa je skvelá, pokiaľ ty sama niečo nepotrebuješ. Ano, a castokrát sa stáva, ze práve oni si narokuju to, co im nepatrí, len preto, ze napriek tomu kvantu zamestnancov tam maju neskutočny bordel.
Co sa tyka zdravotnej starostlivosti, VSZP neponuka prakticky pre pacienta nic, len vyzaduje, aby platil. Kedze je to statna poistovna, existuje tam neskutocna papierova byrokracia. To co inde vybavis za 30 sekund mailom, tam snad za niekolko dni...
Dalsim dlhodobejsim problemom, o ktorom sa hovori len sporadicky, su limity, ktore si tato poistovna urcuje. T.z. ze ak potrebujes nejake odborne vysetrenie, termin nan ti ako poistencovi VSZP daju cca o tri mesiace, ale keby si bola poistencom inej poistovne, mas termin o par dni... a to nehovorim o operaciach, tam su cakacie doby ovela dlhsie...

Odporucam, najst si cas a behom jedneho dna je clovek schopny urobit si vlastnu analyzu vsetkych poistovni, plus pripojit nejake tie skusenosti a jednoznacne rozhodnutie bude zmena tejto poistovne...

Na zaver pridavam osobnu skusenost, ide takpovediac o banalnu zalezitost. Zmenila som trvaly pobyt, 200 km od povodneho. Ok. Zo zakona mi vyplyvala oznamovacia povinnost (do 8 dni) nahlasit tuto zmenu. Kedze som bola v 30tt a mala som urcite zdravotne problemy, zavolala som si call centrum VSZP ako postupovat, ci je potrebne niekam chodit. Oznamili mi, ze si mam na nete stiahnut tlacivo, vyplnit a poslat na pobocku kam som patrila doposial. Urobila som vsetko tak ako mi bolo povedane, navyse som vsetko stihla v lehote... Kedze mam zriadene na ich webe elektronicke sluzby, o nejake dva tyzdne som si kontrolovala, ci dana zmena prebehla, ci bola zaznamenana. Ku podivu nic. Tak som sa vybrala priamo do pobocky kam so to zasielala predsa len preverit, kde je problem. Precestovala som 400 km len preto aby mi pani oznamila, ze im tam ziadna posta nechodi (super, doteraz neviem kde skoncili tlaciva s mojimi osobnymi udajmi...) a ze to si mam vybavit v mieste noveho trvaleho bydliska osobne.
Super. Po tomto incidente som bola stastna, ze som par mesiacov dozadu poziadala o zmenu poistovne. Tam totiz stacilo ohladom zmeny poslat jeden jediny mail, pricom mi spatne oznamili, ze zmena bola zaznamenana v ich systeme a podakovali. .... Vo VSZP potrebovali vyplnene tlacivo, doklad o pobyte, alebo novy OP, a v neposlednom rade, aby som sa dostavila .... Nevraviac o tom, ze som obehala snad pol Slovenska.... a to mi ani neslo o zivot ci zivotne dolezitu operaciu...
Velmi pekne dakujem za ich sluzby, ale nie, neprosim....

ladyka8
autor
28. nov 2011

@kaby no teda nezávidím ti. ja s nimi nemám tiež dobrú skúsenosť a silno rozmýšľam nad tým že odtiaľ čo najrýchlejšie zdrhnem pretože mám dosť starostí aj bez toho aby som behala po meste jak krava a vybavovala veci ktoré by vôbec nemuseli byť kebyže nemajú vo všetkom taký bordel 🙂 ďakujem za skúsenosť, si veľmi milá. prajem ti čo najmenej takýchto nepríjemností v živote 🙂

lenkaga
28. nov 2011

@ladyka8 ja som vo vseobecnej uz velmi dlho a zatial som nemala ziadny problem, bola som aj na operacii a po nej chodim pravidelne na prehliadky, ktore mi poistovna preplaca....
ja som mala jednu skusenost: boli sme vybavovat poistenie auta a tam ma tetuska strasne presviedcala, aby som si zmenila moju zdravotnu poistovnu na Union, pekne som podakovala a povedalal, ze nechcem menit poistovnu a ona mi povedala, ze mozem ziskat ovela lepsiu starostlivost za menej penazi ak prejdem do Unionu, zasa som odmietla...po dvoch dnoch som isla k jednemu dr. na sono a ten mal na dverach napisane, ze poistenci Unionu si musia zaplatit celu sumu ultrazvuku, lebo mu to poistovna nepreplaca 😝
TAKZE podla mna je to jedno, kazdy lekar, nemocnica ma limity z kazdej poistovne a je to len o stasti 😉 tot moj nazor 😉