Aký je to pavúk?

maruska_22
24. aug 2024

Ahojte prosim vas, viete niekto, co je to za pavuka na obrazku? Pravdepodobne si u nas niekde v spalni urobili hniezdo, lebo je to uz osmy za posledne dva tyzdne 😫 je dost velky a troch som si uz rano nasla dokonca aj pod poduskou. Mam panicky strach z pavukov, vecer vzdy polhodinu vsetko kontrolujem, kym si lahnem a aj v noci sa stale budim a obzeram sa, ci tam nejaky nie je... Snazim sa udrziavat poriadok, netusim, kde by sa mohli schovavat a som uz z toho dost na nervy...

rude_baby
24. aug 2024

Kútnik domovy asi

marcelka367
24. aug 2024

Kútnik. Mala som ho doma. Musela som priateľovi volať, aby ho prišiel dať dole zo steny 😂 Inak je neškodný, len nie je vzhľadom veľmi atraktívny :/

marcelka367
24. aug 2024

@marcelka367 inak nemáte niekde blízko šopu alebo pivnicu? Ja napríklad bývam práve na prizemí a podomnou je pivnica a často je tam otvorené okno. a ako mávam otvorené okno, tak často práve odtiaľ mi lezú. Keď som bola menšia, mamina mi striekala Biolit alebo Bros všade možne, dokonca sme často používali mätovo-levandulové arómy, tých sa stránia.

maruska_22
autor
24. aug 2024

@marcelka367 pivnicu mame, ale vchod je len zvonka a je pod opacnou polovicou domu, na oknach mame sietky.. manzel zvykol v lete rano otvorit terasove dvere, kde sietka nie je, aby bol lepsi vzduch, takze predpokladam, priliezli odtial a u nas si spravili hniezdo, lebo stale nachadzam novych…

stellarstar
24. aug 2024

Krásny spider man 🧡🤣

svokrinjazykmonika
24. aug 2024

@maruska_22 brr, fujky. Máme ich na chalupe, už tam ani nechcem ísť kôli nim. 😅 Raz som si večer čítala knihu a keď som zdvihla zrak tak boli všade! VŠADE!
Ale nie všade 😂 ale tuším zo 6 som ich narátala na stenách.
Vtedy som si o nich tiež zistila niečo a sú neškodné a nerobia si klasické pavučiny ako pavúky. Oni cez deň spia v nejakej skáročke zalezený, tam si to pavučinkou vystelú a v noci chodia loviť mini hmyz.

maruska_22
autor
24. aug 2024

@svokrinjazykmonika to uz som vycitala aj ja, ze si robia take lievikovite pavuciny v skarach, ale zatial som nenasla kde 😐 ja som doteraz vzdy nasla len jedneho, vacsinou nadranom resp.rano, ale vzdy to bol neprijemny zazitok, hlavne ked bol pod poduskou alebo ked na mna skoro spadol zo skrine 😱

svokrinjazykmonika
24. aug 2024

@maruska_22 preboha príšerné fakt. Zamerala by som sa na tú posteľ a skriňu. Riadne vychádzať všetko, matrace preč, posteľ zo spodu pozrieť. Odtiahnuť od steny. Zo skrine všetko vyhodiť, popozerať skriňu zozadu, z vnútra, z hora a všetko oblečenie zas poukladať. No unavená som už len keď to píšem, držím palce. Ešte možno skúsiť zavrieť izbu a poriadne tam otráviť vzduch nejakým sprejom proti hmyzu a dúfať že všetko skape. 🤷

lenkasarka
24. aug 2024

@maruska_22 škaredý ako čert

maruska_22
autor
24. aug 2024

@svokrinjazykmonika my mame kvoli malemu len matrac na zemi, kedze postel bola moc vysoka, tak to urcite nie. Myslela som, ze vychadzaju spod list pri stene, tak ich manzel zasilikonoval, ale stale odniekial prichadzaju. Kazde ukladanie sa na spanok je pre mna nocna mora 🙈

ivanakal
24. aug 2024

Hnusny 😂

lonely66
24. aug 2024

@maruska_22 ja neviem, ako sa volá, ale vždy sa mi uloží na lodžiách v kútoch, tak asi podľa toho má aj meno, ako poniektoré ho už aj pomenovali, že kútnik. ja to vysávam vysávačom 😀

ada309
24. aug 2024

OMG... Ja by deratizera volala a spat by som šla ku susedom alebo by som nespala...
Toto je fakt pre mňa nočná mora..

janette2021
24. aug 2024

A nemôžu mať hniezdo v matraci alebo v poduške? Ja by som prestriekala kúty biolitom, ale ten je dosť škodlivý pre deti...

maruska_22
autor
25. aug 2024

@janette2021 prezreli sme cely matrac zospodu aj zozadu a periny prevliekam kazdy tyzden, takych velkych pavukov by sme si urcite vsimli, takze pochybujem 🤷‍♀️ vcera vecer mi akurat napadlo, ci nemozu byt niekde na okne z vonkajsej strany pred sietkou, takze sme tuto noc spali so zatvorenym oknom a musim dnes manzela poverit ulohou poriadne to skontrolovat 😄

samik88
25. aug 2024

Presne takýchto sme mali aj my keď sme sa nasťahovali do starého domu 🙈 tiež som chytala infarkty ,hlavne keď som jedného našla aj v posteli. Povedala som,že sa vraciam do bytu 😅 .Ale už sme tu dva roky a našťastie odvtedy som len jedného našla asi pred mesiacom pri chladničke. Bohužiaľ to je asi cena za to bývanie v dome .

nevenka
25. aug 2024

@maruska_22 my sme prerabali stary dom a uroboli sme dvere na terasu, ale namiesto terasy je tam este stara drevaren. A sietku mame, ale taku z Lidla len, takze odspodu nalezu odtial. Toto je este maly. Ja pavukov znesiem, ale tie nase obrovske mi riadne vadia, fuj, az ma striasa.