Aký je postup pri kúpe osobného vozidla od fyzickej osoby?

iveta7677
19. máj 2022

Dobrý deň, chceme kúpiť vozidlo. Už sme si vybrali, len teraz neviem, že ako by mala prebehnúť samotná kúpa čo sa týka aj kúpno predajnej zmluvy, samotnej platby a ďalšieho postupy. Ešte ma napadlo overiť si vozidlo v registri autotracker. Chcem vás pekne poprosiť keď niekto má skúsenosti s kúpou vozidla medzi FO a FO nech poradí. Ďakujem.

matusa_153
19. máj 2022

@iveta7677 nedávno som predávala auto. Pri predaji treba podpísať predajno kúpnu zmluvu, buď pôjdete s predávajúcim na prepis autá na okresný úrad alebo predávajúcemu dáte splnomocnenie na odhlásenie vozidla na vaše meno overené notárom. A keď odhlási na vás vozidlo tak si ho môžete prihlásiť a potom aj poistku hneď riešiť. Dohodnutú sumu som dostala na ruku pri prepise auta.

iveta7677
autor
19. máj 2022

@matusa_153 dakujem pekne. Chcem sa este opytat viem, ze vy ste na druhej strane teda na strane predavajuceho, ale neviete nahodou, ze kde sa daju overit udaje o vozidle, ci nie je nesplateny leasing, exekucia. Ci to vsetko bolo zakomponovane v zmluve,? A zmluvu ste pisali vy alebo pravnik?

matusa_153
19. máj 2022

@iveta7677 to Vám neviem povedať. Skúste zadať do Google overenie vozidla alebo niečo podobne. Zmluvu som si vytlačila z internetu, boli tam len údaje o predávajúcom kupujúcim o vozidle a tak. Ale hlavne treba mať to splnomocnenie overené u notára lebo potom dotyčný nemôže na vás odhlásiť auto. Najlepšie je dohodnúť sa na tom že by ste išli spolu na okresný úrad, on na vás odhlási vozidlo a vy si ho rovno prihlásite. To nepotrebujete splnomocnenie lebo budete tam osobne. Ešte treba zaplatiť kolok ak sa prepisuje auto z okresu do okresu.

iveta7677
autor
19. máj 2022

@matusa_153 super. Dakujem vam pekne.

matusa_153
19. máj 2022

@iveta7677 nieje za čo