Aký je podľa vás ideálny vek na pohlavný styk?

panojalo
28. júl 2020

Aký je podľa vás ideálny vek na pohlavný styk? Nepýtam sa kvôli sebe ja chcem počkať na svadbu ale štatistiky sú hrozne.. Cca 43% ľudí lutuju že mali pohlavný styk tak skoro, tak ma zaujíma vás názor..

evkakozickova
28. júl 2020

@panojalo nevyšlo to už z módy ?😉

janeninka
28. júl 2020

@panojalo zdroj?

panojalo
autor
28. júl 2020
veronikaszabova
28. júl 2020

@panojalo idealny vek? Kedy sa na TO citis ty, nie tvoj partner 🙂

danica2711
28. júl 2020

@panojalo načo to chceš vedieť, keď ty to už máš naplánované? (Inak, ak sa budeš náhodou vydávať tak 35+, tak poteš Pánboh...)

ella_price
28. júl 2020

Ja som mala 16 a nelutujem ničoho. Toto je velmi VELMI individuálne.

ivangeline
28. júl 2020

Najlepšie po svadbe alebo aspoň v dlhodobom vzťahu. XD Ja som mala 23 rokov... Asi.. 🤔

panojalo
autor
28. júl 2020

Neviem co tu kritizujete je to moja voľba čakať na svadbu.. Taktiež sa nepýtam kvôli mne.. Táto diskusia bola urobená aby sa tu diskutovalo ideálny vek na to to začať.. Alebo ty si myslíš ze je normálne nechať 15 ročne deti toto robiť aj keď na to niesu pripravené? Chcel som zistiť ci sa tu nájde niekto kto ešte ma zdravý názor a nenechá si svoje deti s prepáčením trtkat v 15 tích...

janeninka
28. júl 2020

@panojalo no z toho vyplyva ze nie 43perc.ludi ale mladych ludi od 17-24 rokov. Takze dake zavratne zavery by som z toho nerobila.. aj v clanku a spomina ze im vyslo ze nie vek je determinant pripravenosti, ze dakto je zrely skor, dakto nie.
Podla mna nato vplyva vela veci, moznosti a prilezitosti - dakto si povie ze tu hen za buckom je to ok, pre dakoho nie, niekto nema stabilneho partnera a pod.

ella_price
28. júl 2020

A zas je to len článok - Americkí vedci zistili, že... 🙈

veronikaszabova
28. júl 2020

@panojalo len taka otazka - to si sa na MK prihlasila preto, aby si zistila, ci su tu matky, ktorym nevadi ked ich deti sexuju v 15r??

veronikaszabova
28. júl 2020

@ella_price sak take su najlepsie 🤣🤣🤣🤣 treba to brat ako posvetny text ❤

ella_price
28. júl 2020

@veronikaszabova Takíto ľudia by už mali prestať chodiť na to té internety furt 😂

zuzanka.zuzu
28. júl 2020

strašne sa mi páči tá netýkavosť autorky a jej slovník 👍
k veci.... ja som začala strašne skoro, ale som s tým OK aj vtedy aj teraz. hlavne pri pomyslení na "druhého" ktorý by bol "prvý" mi je teraz nevoľno 😂 (vtedy nie, vtedy to bol borec)

danica2711
28. júl 2020

@panojalo niekto je pripravený aj v 15 (netvrdím, že je to ideálny vek), niekto nie - a keď raz 15-ročný/á chce sexovať, tak ver mi, že tomu rodičia nezabránia. Okrem toho:
1. trtkaním nazýva takú peknú vec ako sex len človek, ktorý má k tomu odpor
2. The Sun je čistokrvný bulvár, takže články z tohto periodika majú malú výpovednú hodnotu

denden77
28. júl 2020

@panojalo ja som mala 15.. a tu som 😁

shee11
28. júl 2020

po svadbe 🙂

ella_price
28. júl 2020

@denden77 Joj, ty dieťa satanovo! Tebe takto rodičia dovolili t*tkať v 15?! Nehoráznosť!
😂 😂 😂 😂

ruzasipova
28. júl 2020

No ja keby som mala mat sex az po svadbe, tak spanom bohom :D To by som bola panna doteraz. 🙈

denden77
28. júl 2020

@ella_price som sa ich nepytala.. to som mala??🙊🙉🙈🤣🤣🤣 ale chvilu po tom som to mame oznamila a vypytala si antikoncepciu 🤣🤣🤣 spatne sa na tom dobre bavi, ze skoro dostala infarkt ale zvladla to na jednicku 😁

svettii
28. júl 2020

Hmmm nepovedala by som, že ľutujú svoj pohlavný styk pre vek, ale asi s kým ho prežili. Vieš decká majú veľké očakávania, ktoré sa zväčša naplnia len z letma

damtiporiti
28. júl 2020

@panojalo a čo riešiš ostatných, ked ty chceš čakať? Či si si prišiel robiť dobre na tom, keď ti baby napíšu že 15 a menej?

panojalo
autor
28. júl 2020

Jasne 🙂 zrobte zo mňa nejakého úchyla alebo blbca len preto ze poukazujem na to ze väčšina ľudí na to tak skoro není pripravená.. Tak ich nechajte keď si myslíte že to je v tak skorom veku normálne..

ella_price
28. júl 2020

@panojalo Rovnako ako si myslieť, že je to normálne robiť až po svadbe.

fatinn
28. júl 2020

Je to veľmi individuálne, keď ma človek pekný vzťah a je to z veľkej lásky tak aj v 16, prečo nie. Niekedy naše brababicky sa v 16 už vydávali a bežné rodili deti..sexualna dospelosť v 16 je už myslím si v poriadku.. Samozrejme nie trtkat v 16 voľákde v kricku s nejakým nadržaný debilom.. Ale ak je to z lásky nejaká prvá láska tak je 16 normálny vek..a možno ma veriace ukamenuju, ale sex až po svadbe je najväčšia blbosť.. Berúc do úvahy aj to, že niekto sa možno vydá v 21.. Ale niekto aj v 26-30.. A prvy sex s mužom vtedy 🤦‍♀️ nehnevajte sa, je to romantické možno, ale na druhej strane choré.. Prečo preboha nemať sex s partnerom s ktorým sa milujeme a možno sa raz aj vezmeme pred svadbou.. A aj keby nevezmeme, je to predsa z lásky.. A človek si potrebuje prejst pár vzťahmi, aby vyzrel, dospel atď aj v sexuálnych veciach.. A tiež si aj trochu užil.. Nie chodiť s niekym (napríklad) od 17, v 25 si ho vziať a mat s nim prvý sex... 🤦‍♀️ Poznám x takých vzťahov, ktorým z toho úplne nakoniec preplo.. Sex z lásky je úplne prirodzená ľudská vec a je zle keď je odopierana aj pre psychiku aj fyzicky..

evelyn246246
28. júl 2020

..a nieje lepsie zistit ci to klape s partnerom v sexe este pred svadbou ? ;)

h2
28. júl 2020

@veronikaszabova
@zuzanka.zuzu
Dievčatá, tá "autorka" o sebe píše v mužskom rode, takže to bude chlap.
@panojalo Ja som mala už veeeľa, 19. A čakať do svadby neodporúčam, aby potom človek nezažil nejaké nepríjemné prekvapenia.
Ináč, v minulosti bolo bežné, že sa dievčatá vydávali už v 15-tich. A často to dohodli práve rodičia a tú 15 ročnú vydali, za koho oni rozhodli.
Ďalšia vec je, ako by si chcel v budúcnosti, ak budeš mať nejaké deti, im zabrániť, aby "trtkali" v 15-tich.

janinah
28. júl 2020

@panojalo úplne zbytočná diskusia,vek je len číslo,niekto nie je zrelý v 18tich,niekto ani v 25....všetko pod 18 sú pre mňa deti,fyzicky zrelé,mentálne ani náhodou,aj ked sa tvária ako majstri sveta.Najlepšie to zhodnotila moja babka- len s tým do postele lahni,s kým by si aj dieťa prijala mať. Ohladom panenstva až do svadby- takých mladých nie je málo,je ich čím dalej tým viac a je to ich rozhodnutie,poznám lejn jeden prípad,kedy to nedopadlo dobre a dosť takých,kedy manželstvá fungujú,takže nič si z toho nerob,že teraz sa tu zlietnu "hrdinky",ktoré sexovali od 15tich a teba budú mať za puritánku,je to tvoj život,nie ich.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktochytavzite
28. júl 2020

@ella_price 16,boze