Aký dress code má advokátka?

daisyrowe
14. mar 2021

Dobrý večer, zaujímalo by má aký má dress code advokátka. Viete mi niekto poradiť ?

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
14. mar 2021

@emilius03 čierne rifle? to asi nie...🙄

petamich
14. mar 2021

@deti95060810 cierne rifle uplne v pohode 🙂 aj dress code advokatky je prisposobeny firme, klientovi, tomu ci ide obhajovat na sud alebo nie :D cize v bezny den v praci pokojne aj cierne rifle alebo menej striktny ak pojde za klientom alebo na sud, tam isto nie 🙂 cize by som @daisyrowe zacala konzervativnejsie a potom pripadne uvolnila resp. prisposobila firme, klientovi a prostrediu, v ktorom sa budes pohybovat

hipuska
14. mar 2021

Môj advokad chodí ako bezdomovec, rifle, flanel košeľa

deti95060810
14. mar 2021

@petamich asi sme sa nerozumeli... myslela som na súde... inak môj advokát bežne obtiahnuté tričko s kr. rukávom kde ukáže biceps a nejaké nohavice - u neho v kanclíku...

daisyrowe
autor
14. mar 2021

@petamich môj otec má kanceláriu takze po škole pôjdem k nemu na prax a potom to prevezmem pretože jemu sa už moc nechce 😃. V kancelárii je to take pohodovejšie, ale skôr som myslela ten súd, pripadne nejaké vážnejšie stretnutia. Či musím mat na sebe sako aby som mala zahalené ruky a pod. Hlavne kvôli tetovaniam má to zaujíma, síce ešte žiadne nemám ale plánujem, tak aby som vhodne zvolila miesto.

trinneo
14. mar 2021

V podstate závisí, kde ideš a s kým sa máš stretnúť - na súd konzervatívnejšie a v kancelárii záleží ako to má zaužívané a koľko Vás bude... ja v kancelárii chodím aj v rifliach a slušné tričko alebo blúzka alebo tričko. Ale ja mám vlastnú kanceláriu, takže pravidlá si určujem sama.... Na súd kostým, sako, blúzka... ale aj pekné čierne slušné rifle s blúzkou sú v pohode aj na súd... ako koncipientka som chodila do práce konzervatívnejšie.... 🙂 želám veľa šťastia... inak je zvláštne nad týmto uvažovať ešte na škole 🙂

patricia2288
14. mar 2021

@hipuska poznám jedného čo vyzerá akoby si odbehol z rýb. Stále ma košeľu na tom vestu s kopou vrecak a podobne ladené nohavice. Na hlave dopasovany klobúk. Oblek iba keď ma súdne pojednávanie.

nafka0483
14. mar 2021

@daisyrowe Ked ma otec kancelariu, tak ti nevie povedat aky dress code v nej ma, aky je na sude, atd? Ved ma skusenosti tak uz koho ineho sa pytat ked nie jeho?

hipuska
14. mar 2021

@daisyrowe toto znie, akoby si sa vychvalovala.

nelca84
14. mar 2021

@hipuska aj sa vychvaluje, uz druha tema o tom istom

danieladeley
14. mar 2021

ty budes skvela advokatka, ked sa ani nevies rozhodnut sama za seba co si na seba oblecies :D to si doteraz nebola nikde na sude alebo nevidela hoci len v telke nieco zo sudneho prostredia, ked uz ides preberat kancelariu? :D ruky nemusis mat zahalene, len aby si nemala zahaleny zdravy rozum :D

evaachesa
14. mar 2021

určite takto, videla som v telke 😎

karolinakr
15. mar 2021

My sme mali manažera, ktory klientov vital v šustakovych lesklych teplakoch, hrubych bielych ponožkach a šlapkach

daisyrowe
autor
15. mar 2021

Keďže som sa nechcela na to pýtať otca tak som zvolila takú cestu, nejak som sa vás dotkla ? Keď sa tu viete pýtať prečo jedia tehotné ženy omietky tak myslím že toto je úplne v pohode otázka. Ešte raz hovorím, že má to zaujíma najmä kvôli tetovaniam. Hlavne má to zaujimalo ako je to na súde a nejakých stretnutiach. Preto som spomenula že v kancelárii to nebude take prísne keďže ju má otec a potom ju dá mne 😊

deti95060810
15. mar 2021

@karolinakr 😀😀👍
musel byť ozaj "TOP" ...

nafka0483
15. mar 2021

@daisyrowe Zda sa mi velmi zvlasnte, ze by som mala po otcovi prebrat kancelariu ale nechcela by som sa ho opytat na dress code a namiesto toho by som isla na forum pre mamicky s detmi a pytala sa tam.
Nehovorim, ze sa tu nemozes pytat, len mi v tom chyba nejaka logika. Hadam ti otec vie poradit aj ohladom tetovania aj ohladom toho ako chodi na sudne pojednavania. A ty ked studujes pravo a vies, ze budes pracovat u otca, resp. preberies jeho kancelariu, tak asi nezijes izolovana od toho vsetkeho, tak na rozne aspekty tejto prace uz urcite prisla rec.

Dost zvlastne sa mi to zda byt, ako keby niekto tvrdil, ze studuje medicinu a ze po matke preberie ambulanciu a potom napial sem, ze mamy sa nechcem pytat, ale na operacnej sale budem nosit to iste co v ambulancii? V ambulancii viem co, lebo to preberam po mame, ale na operacku je nejaky dress code? Lebo ja mam percingy, tak neviem.

evaachesa
15. mar 2021

@nafka0483 podľa mňa baba je len na strednej škole a pomaly sa chystá na vysokú a ma veľké plány do budúcna 😉

zuzanka777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
15. mar 2021

@daisyrowe kvôli tetovaniam, ktoré ani nemáš 🙉

felicita027
15. mar 2021

Ako prepáč ale toto si naozaj nevies zistit sama? Akoze nevidela si nikdy žiadnu ženu advokátku alebo koncipientku ako bola oblečená na pojednávaní alebo minimalne tvojho otca? Keď otec nejde na sudne pojednavanie obleceny ako na nejaký futbalový zápas tak asi ani žena tak nebude môcť ist ale "stylovo" budú mat rovnaký dresscode... Nehovoriac o tom že dosť často advokati/ky vystupujú aj v TV ci uz v hlavnych správach alebo rôznych relaciach kde si to tiež vieš pozrieť aky maju dresscode...A aj študuješ na právnickej fakulte a nevidis ako tam chodia vyucujuci pravnici (z ktorych velka vacina z nich su advokati) obleceny? A na väčšine pravnickych fakult je aj predmet právna etika kde ta to naučia ako majú právnici (advokati) vyzerat a správať sa 😉

alexk12
15. mar 2021

@daisyrowe suknovy kostým, pripadne nohavicovy

alexk12
15. mar 2021

@nafka0483 v tom prípade ona si kľudne môže dať rifle🙄😄😀

patricia2288
15. mar 2021

Dievčatá kľud. Ja už len čakám otázku akej farby talár má nosiť 😂

dayanare
15. mar 2021

@nafka0483 Porovnávať dresscode na súde a na operačnom sále mi príde trochu mimo, odev na operačnom sále sa musí riadiť hygienickými normami, odev na súde spoločenskými normami.

luccija
15. mar 2021

@karolinakr vieš čo mne sa to aj páči, že je svojský.Dolezite je čo má v hlave a nie na sebe, alr ano mali by to mať nejakú uroven

nafka0483
15. mar 2021

@dayanare To nebolo priame porovnanie, nepochopila si to. Len porovnanie toho pristupu, ze clovek ma vseobecne nejake kulturne povedomie a vie co sa kde patri obliect. A ak nie a pohybujem sa v rodine advokata, viem, ze po otcovi preberam kancelariu, tak asize uz niekedy padla rec o tom co takato praca obnasa. Ja som od malicka vnimala co robia moji rodicia, vedela som co ich praca obnasa, ake maju zodpovednosti, ako sa musia obliekat a pod. - to je bezna vec.

dayanare
15. mar 2021

@nafka0483
No a práve o to mi išlo, človek má kultúrne povedomie o dresscode, ktorý sa riadi spoločenskými normami, záleží tu na tom, čo ľudia považujú za vhodné a čo nie, dá sa o tom diskutovať, ak to niekto poruší, následkom bude možno tak pohoršenie.
Zatiaľčo to, čo si zdravotník oblečie na operačný sál, nie je záležitosťou kultúrneho povedomia, tam nie je žiaden dresscode, nie je to o tom čo sa patrí, ale sú na to prísne hygienické štandardy, kde následky porušenia budú horšie, napr. infekcia, ktorá prinajhoršom može viesť aj ku smrti pacienta. Zatiaľčo ak si advokát na súdne pojednávanie oblečie niečo, čo sa nepatrí, nikoho tým nezabije.
Inými slovami; advokát v súdnej sieni má dresscode, lekár na operačnom sále nie.

felicita027
15. mar 2021

@dayanare naozaj nič z toho nebude ak si oblečie niečo čo sa nepatri? precitaj si advokátsky poriadok §38, ktorý by tým porušil 😉 (snáď ti nebude musieť tu nikto aj následky pisat ake by to malo) a naozaj ak si také informácie nevieš nájsť sama tak je na zamyslenie, ci ta profesia je pre teba vhodná.... Aj keď na základe tvojich otázok mi príde že si niekde na SŠ ak nie náhodou ešte na ZŠ lebo toto aby si študent prava nevedel zistit je naozaj hanba