Aký darček je vhodný pre novorodenca?

sarzan
2. jún 2011

caute,aky darcek je vhodny pre novorodeniatko? co myslite? mna nic take uzitocne nenapada akosi

dobromila
2. jún 2011

@sarzan záleží, či má starších súrodencov a akého pohlavia a veku. Lebo ak má bábo - dievčatko o dva roky staršiu sestričku, tak oblečenia má asi dosť, hračiek tiež. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že nejaká tá osuška, deka, ponožky či podbradník sa zídu aj takým, o pamperskách ani nehovoriac.
Ak je to prvé dieťatko, tak vďačné je oblečenie typu overal - ruka,noha na zapínanie vpredu po celej dľžke. Ja som do toho deti obliekala prvých pár mesiacov stále. Zdalo sa mi to najpraktickejšie.

hajanka
2. jún 2011

@sarzan hm... ako uzitocny darcek ma napada kupit nieco potrebne do vybavy po dohode s rodicmi.

sarzan
autor
2. jún 2011

to si kupi sama,my sme na nože vieš

sarzan
autor
2. jún 2011

@hajanka sarzan to si kupi sama,my sme na nože vieš

sarzan
autor
2. jún 2011

@dobromila vidia sa mi tie plienky..oblecko bude mat aj deku to si zabezpeci mamina---ake odporucas?

irriss
2. jún 2011

...zaloz mu sporitelni knizku(nakonec to je napad TVUJ 🙂 ) a nez bude moci stradat si sam..stradej za nej a mysli na nej, kazdy mesic mu tak budes bliz a bliz... 😉
Uvidis, ze je Tvuj... 🙂

dobromila
2. jún 2011

@sarzan Môj starší synček zniesol akékoľvek plienky, ale mladší mal citlivú pokožku a najlepšie mu sadli originál pampersky - sleep and play.

irriss
2. jún 2011

@sarzan nevis pro jake plenkovani 😉 se mamina rozhodne...to bych nedelala..jestli bude latkove, zbytecne budes kupovat "Pampers" 😉

hajanka
2. jún 2011

@sarzan tak potom tie plienky, tych nie je nikdy dost. Kup Pampers Newborn Premium Care http://plienky.heureka.sk/pampers-premium-care-...

sarzan
autor
2. jún 2011

@dobromila znacim si to 🙂 vdaka si milá,vieš s maminou sme na nože a ja by som rad niečo kupil ked sa narodí---ona si vsetko pozhana,hovorim tie plienky sa mi zdaju ok mozno aj ten podbradnik by nebol od veci

hajanka
2. jún 2011

@sarzan pockaj, to ako pre svoje?
Moze byt aj ta knizka vkladna, alebo uzavri a zaplat poistku na cely rok dopredu 🙂

sarzan
autor
2. jún 2011

@hajanka jooj nemylte ma teraz s tymi znackami 🙂 sleep and play,že mam kupit 🙂

sarzan
autor
2. jún 2011

@hajanka peniaze nie,už som dal na sporici ucet prikaz

zuzana1710
2. jún 2011

@sarzan plienkova torta ..tam su aj plienky aj dudliky aj nejake podbradniky aj hrkalka-hryzatko a podobne..a vlastne da sa vybrat co do toho este postrkat a vyzera to velmi pekne 😉 😉 treba si hodit do google plienkove torty a mas to.ja som napriklad robila sama doma plienkovu tortu.. 😉 😉 😉 ja som pouzivala z DM drogerie plienky babylove.nie su prehnane drahe a kvalitne..zatial som nepocula,ze by dietatku robili zle.. 😵

sarzan
autor
2. jún 2011

@irriss zlato ja nekradnem-ak to pojde cez sud budem si musiet zobrat pozicku na testy,zameskane vyzivne,vybavu atd.. pucis mi? 🙂

sarzan
autor
2. jún 2011

@zuzana1710 bodujes zatial-znacim si plienkova torta xixi

sarzan
autor
2. jún 2011

diky moc,musim už ist,že plienkova torta 🙂 skvelý napad

dobromila
2. jún 2011

@zuzana1710 tak dávam na známosť, že môjmu Šimonkovi sa v nich zaparoval zadoček 😅

zuzana1710
2. jún 2011

@sarzan dufam,ze potesi.. 😉

@dobromila no vidis,tak si zatial prva co poznam .. 😉 jasne,ze nemozu byt pre vsetky deti dobre,ale v mojom okoli si chvalia baby..nam nerobili ziadne plienky zle..len sa mi nepacili tie igelitove plienky..s nimi som nebola vobec spokojna.. 😅

irriss
2. jún 2011

@sarzan
...sam jsi rikal, ze mu chces sporit 😉

heln
2. jún 2011

@sarzan osobne si myslím, že z jednorázovými plienkami nič nepokazíš (aj keby chcela mamina používať látkové), v akejkoľvek drogérii, či hypermarkete nájdeš plienky pre novorodencov - new born - pampers, baby love atď......
ja som švagrinej tiež kúpila plienky, a keď sa mne narodí malé, tak by ma plienky potešili..... je to finančne náročná položka a potom zbytočne kupovať niečo, ak to už mamina pre bábo má, napríklad hračky, či oblečenie.......

hajanka
2. jún 2011

@sarzan sleep and play su uz pre starsie deticky, ty potrebujes pre novorodenca, takze Pampers Newborn Premium Care. V tych plienkovych tortach co sa predavaju su nie velmi kvalitne plienky, my sme ich vsetky vyhodili, ostal nam iba nocnik a hrkalka 😀

irriss
2. jún 2011

@heln Chtela bych @sarzan pomoci, "stravila" jsem s nim dnes temer cely den na netu-v jinem prispevku... 😉 jelikoz je verejne dostupny a je tady na MK, nic neporusim, kdyz prozradim, ze @sarzan je potencialni tatinek tohoto novorozence, pro ktereho hleda darek. 😉 Myslim si, ze by se tedy melo jednat o "specialni darek",kterym plenky (podle meho) nejsou...ale muzu se mylit... 😉
Darcek od otca by melo byt neco, co "zustane", alespon toto je muj postoj a ma predstava...At uz dopadne jakkoliv test DNA, mel by byt vzpominkou...
Proto bych poprosila o nejaky napad v tomto duchu...snad se @sarzan na mne nebude zlobit..

heln
2. jún 2011

no jo......
ale vkladnú knižku, sporenie a myslím, že ani poistku bez rodného listu nezaloží...... aspoň teda na slovensku nie.......
a iný darček bez rozhovoru s matkou?...... aby mu ho neoplieskala o hlavu.........
lampu do izby...... nápad z brucha.....

katy1979
2. jún 2011

@sarzan tuho rozmyslam a napadli ma napr. sadu z ktorej sa robia odliatky ci otlacky ruk
http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=52
ci nejaky velky babatkovsky fotoalbum ppr. knizka pre mimin akde sa zapisuje vyvoj a pokroky
musi to byt nieco co nevyhodi uz len kvoli tomu ze to je od teba. nieco cim aj jej zahras na city.

irriss
2. jún 2011

@heln To sporeni byl puvodne napad samotneho @sarzan...ale chtel vyuzit sporeni z vyzivneho....zeby cast urceneho vyzivneho daval s podminkou na sporeni...(nekde tu je na MK otazka ze dneska)

Proto jsem se toho sporeni chytla, jako pekneho napadu...myslim si, ze i kdyz se momentalne nedohodnou, o tomto by se dohodnout mohli....mozna by uvitala i ona tuto formu darku i zajmu, 😉

ela2710
2. jún 2011

@irriss aj ja som citala ten jeho prispevok a plienky podla mna nie su vhodny ,,darcek", resp. to sa ani darom neda nazvat, plienky su skor potreba ako dar, napad so sporenim sa mi velmi paci, nas maly ma detsku poistku na 18 rokov, ale teraz idem pracovat vo wustenrotke a planujem nam najskor ako rodine zalozit stavebne sporenie a neskor ked uz budeme mat vlastny bytik tak stavebne sporenie zalozim malemu, bude mat ovela ,,lahsi" zivot co sa tyka aspon z tej financnej stranky, nebude mat tolko starosti s hypotekami, atd. teda si myslim, ze sporenie alebo poistka je super dar lebo nie je len na jedno ,,pouzitie" ako plienky, ale bude mat z toho nieco cely svoj zivot 🙂 😉

irriss
2. jún 2011

@ela2710
Moc se mi libi Tva uvaha a zamysleni 😉
Realne a sebejiste..o to vic, kdyz jsem si vsimla Tveho veku... 🙂
Take jsem rodila v 18ti....tim se jen potvrzuje, ze na veku nezalezi... 😉
Hodne stesti 🙂

sarzan
autor
2. jún 2011

@katy1979 skvelý napad idem to kuknut-vieš asi ten album by bol dobry,tie plienky no neviem..ona tam bude mat plienky

hajanka
2. jún 2011

@irriss napad sporenia sa aj mne paci, ale sporenie z vyzivneho to asi nie. Sporenie pomimo, ako take ano. Samotne vyzivne je asi skor urcene na momentalne financne zabezpecenie dietatka, urcene najma na usopkojovanie potrieb dietata a na vyrovnanie jeho zivotnej urovne so zivotnou urovnou jeho rodicov. Chapes ma co myslim... prispievat vyzivnym na kazdodenne zabezpecovanie jeho potrieb, nie formou sporenia do buducnosti.

tak plienky teda radsej nie 🙂