Aký dar na 1. sväté príjímanie?

ivanameskova1
26. jan 2018

Ahojte dievčence,
prosím o radu, manžel niesol krstniatko na krste ešte pred svadbou, vzali sme sa a stala som sa krstnou mamou. Už je to veľký chlapec, má 9 rokov, tento rok ide na 1. sväté prijímanie a neviem, čo mu dať. Je to pre mňa trošku ťažké, keďže som na rodičovskom a jeho rodičia sú rozvedení, žije s maminkou (manželovou sestrou) a má ešte dvoch mladších súrodencov.

Prosím poraďte.

Ďakujem za každú radu.

deti95060810
26. jan 2018

na prvé sväté prijímanie sme dávali spevník a peniaze. Na birmovku bibliu a hodinky....
Samozrejme môžu byť aj iné veci napr. zlatá retiazka, bicykel....

pribinak
26. jan 2018

vsak sa ho opytaj, moje krsniatko ide tiez na 1.sv.p. ja sa jej budem pytat, lebo ako poznam babky, kazda kupi bibliu, neviem co bude robit s 3 bibliami ci modlit. knizkami. Dam jej asi peniazky a kupim nieco male

ivanameskova1
autor
26. jan 2018

prve čo ma napadlo, bola taka pamätná kniha, kde si vypiše kto prišiel, kto ho viedol , aki hostia prisli, fotky si nalepi, a neviem čo k tej knihe

dominika6
26. jan 2018

@ivanameskova1 dáva sa zlato

gir
26. jan 2018

Ja som dala pamätnú knihu a prvé sv. prijímanie, 100 eur a kvety

dajna8
26. jan 2018

My sme dávali peniažky a malý chcel ešte aj vrtulník na ovládanie, tak ešte ten sme mu kúpili 🙂

ivanameskova1
autor
26. jan 2018

na retiazku sa mi zdá ešte malý, niečo čo by využil, aby mu to pripomínalo prijímanie, retiazku asi nie, ale od nej ma to vedie ku hodinkám? ani bicykel nie je zlý, peniažky, to je jasna vec

sonicka315
17. máj 2018

ahojte, nechcem zakladat novu temu ale potrebovala by som poradit, ideme na svate prijimanie a mam gratulacnu kartu bez textu.....neviete mi poradit nejaky pekny text? ja v tom nie som moc zdatna a na googli mi pridu niektore az prehnane pre dieta. dakujem.

ivett55
27. aug 2019

@dajna8 ahoj aký vrtuľník ste kúpili?

dajna8
3. okt 2019

@ivett55 Nenašla som presne ten, čo sme kúpili, ale nejaký na tento štýl to bol 🙂https://www.aeromodel.sk/rc-vrtulnik-interierov...

ivett55
3. okt 2019

@dajna8 aj čosi vydrží alebo?