Akvárium

n3la
31. dec 2023

Ahojte, mame akvarko je to zhruba 45l mame tam 6 neoniek a platy asi tiež 6. Len akosi to neviem zariadiť aby to bolo pekné, v strede je zahnuté drevo vytvára teda taky oblúk, štrk je čierny, aké rastlinky by ste mi vedeli poradiť čo nie sú príliš náročné a bude to vyzerať pekne, alebo aké máte vy ? Máme ho cca pol roka ale stále to proste nie je ono, ďakujem moc 🙂

hipuska
31. dec 2023

45l je malé. Nikdy neurobí ten wau efekt. Základ je, nemat ho prepchate, použiť malé doplnky.Ale fakt to nebude nikdy ono

misulka22
31. dec 2023

@n3la skus si dat do googlu aquascaping na inspiraciu.inak max nenarocne su anubiasy,hygrophyla,echynodory,vallisneria,bacoba.cim nizsia rastlina tym je narocnejsia

n3la
autor
31. dec 2023

Riadila som sa tým že väčšie dozadu a male dopredu, ale asi to je to čo tam vyzerá zle, možno by lepšie vyzerali skupinky malých rastlin

klarissa25
31. dec 2023

Podla mňa aj malé akvarko vie byť pekne

aalt
31. dec 2023

Ja len k rybkam, ze neonky v takom malom akvariu stastne nebudu. Tie potrebuju minimalne tak 100-120l a aspon 10-12 kuskov.

klarissa25
31. dec 2023

A áno dobrý postreh...neónky potrebujú veľké akvarko..

nelca84
31. dec 2023

@aalt presne som to isla napisat hned po precitani prispevku.
@n3la teba si troska precitat aj o rybkach a ake podmienky vyzaduju, lebo pri nevhodnom vybere sa budu trapit a odchadzat a to asi nechces. Neonky su hufovite rybky, potrebuju byt vo velkej skupinke a vo velkom akva ako sa pise vyssie. Do 45 l odporucam skor razbory a hlavne neprerybnit. Rastlinky si vyber napr. na invital.sk, vies si vyfiltrovat podla narocnosti aj podla pozicie v akva.

n3la
autor
31. dec 2023

Ďakujem vám dievčatá skúsim tie neonky teda dochovať a potom kúpiť iný druh, snáď to nejak prerobim 😊

avicii18
1. jan 2024

My máme 50l akvárko a kupujem len tetry (aj neónové). Rastlinu mám len anubias barteri, vydrží a ľahko sa dá namnožiť.

aalt
1. jan 2024

Anubias je sice fajn, len rastie pomaly a za mna sam nestaci. Rybicka je zivy tvor rovnako ako macka alebo pes, tak ju nebudem chovat v nevyhovujucom prostredi. Ano, tie neonky tam nejako mozu prezivat, ale proste 50l je pre ne malo. Je este kopec rybyciek ktorym to nevadi. Z neoniek zvlada male akvarium napr. Neonka modra. Ta sa uz da v nejakych 60l chovat. Ale tiez len vo svojom hufe.

elia9
1. jan 2024

Môžeš si kúpiť aj razborky, sú to menšie a pekné rybky..keď som mala kedysi menšie akvárium ako ty tak som mala rastlinu menom Egeria densa, hádam som neskomolila jej názov a rástla ako burina🙂

n3la
autor
1. jan 2024

No cez ten stred mi ide zahnuté drevo, za nim mam na jednej strane rastlinku Vallisneria spiralis a druha je Echinodorus bleherae, vpredu mam Hygrophila difformis z invital shop. Ale ako na to pozerám asi ho tie velky rastlinky zmenšujú a potom vyzera horšie

svokrinjazykmonika
1. jan 2024

@n3la veď daj fotku. Radšej raz vidieť ako stokrát počuť.

peterjavorek
1. jan 2024

Neonka potrebuje 1m na plávanie, mám ich v 120l akvarkach a nudia sa tam =) treba veľa čítať, rastliny podľa toho čo sa Vám páči, viac ako 6 druhov by nemalo byť, dominantné potom vytláčajú zvyšné... niektoré vykapú, niektoré nebudete stíhať vyhadzovať

ouwecka
2. jan 2024

@n3la na drevo mach,nenarocne su mnohe,ake mas dno? Akor nieco co je miniaturne by tam slo,normalne si na schrimp.sk vyfiltruj nenarocne rastliny alebo na invitale a pridu ti domov a k tomu tablety do dna ku korenom 😉 my mame sice 750 l ale zacali sme ako laici pred rokom uplne..
Mate kryt? Aj na hladinu sa daju dať pekne ak nemate, plavacku nejakú
Kryptocoryny su aj male,aj anubias mini napr na drevo,kamen
Prosim daj kamen,drevo,odfot poradime
Su skupiny na fb kde hladame rady a inšpirácie..akvaristika pro normálni lidi, akva rady tipy atd..

n3la
autor
2. jan 2024

odfotila by som, ale fakt je to ako žaburina :D

jankalukasova
2. jan 2024

@n3la pre neonky je to malé, platy a neonky tiež nie sú najšťastnejšia kombinácia... neonky majú rady čistú vodu a platy sú v celku "prasiatka". Na tak malé akvarko by som zvolila nejaké malé razborky a keď tam chceš mať niečo výraznejšie pridaj jedného samčeka bojovnice pestrej. Kúp nejaké plávajúce rastlinky a ideálne naozaj pridaj foto, to nevadí, že momentálne z toho máš dedinský rybník.

n3la
autor
2. jan 2024

páčia sa mi zarastené akvária, nič príliš uhladené, preto som vyberala väčšie rastlinky, no jednu mi rybky skoro úplne celú zožrali :D a tie dve ako som zistila za ten čas nie sú vhodné pre tak malý vodný stĺpec, pošlem fotku týždeň po pridaní rybiek a teraz 🙂

n3la
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
n3la
autor
2. jan 2024
nelca84
2. jan 2024

@n3la akva mas pekne, aj rastliniek dostatok, ony sa este rozrastu. Rybky uz dochovaj ake mas, potom kupis vhodnejsie.

miselka007
2. jan 2024

My mame akvarka 4 🙈 mame aj anubias a este nejake rastlinky co sme dostali ale fakt neviem ako sa volaju no rastu do vysky a taktiez mame mach ktory sa sam rozrasta len ho stale striham. Vsetko mame iba zivorodky okrem mreniek a Sewelii. Ideal su gupky, endlerky, mecune alebo black molly. A tiez mame par plavaciek kde sa schovava poter ked sa narodi. Ty mas pekne akvarko podla mna, rastlinky sa rozrastu.

ouwecka
2. jan 2024

@n3la mas pekne akva,chodne aj pre bojovnicu,male ale.mile, samozrejme k tomu treba upraviť zlozenie ryb,neonky nie ale tak uvidis,aj male gupky ked budes mat ok 🙂 akva sa mi paci,mozno by som dala echinodorus red flame alebo repens red,daco červené by to chcelo,inak za.mna pekne a vhodne k rybkam