Akvaristika - problém s novozaloženým akváriom

23. jan 2021

Ahojte, nedávno som sem písala ohľadom novozaloženého akvária, ktoré má stále taký akoby mliečny zákal, vyzerá akoby bolo zahmlené. Myslela som si, že po nejakom čase sa to prefiltruje a bude krásne číre, no prešiel týždeň a voda sa vyčistila len trochu. Tak som včera (po týždni) vymenila 1/3 vody a dnes je znovu stále zakalené. Už neviem čo s tým. Čo by ste mi poradili?😕 Mám tam výživný substrát, jemný štrk, koreň, rastliny a lavove kamene.

helcanw
23. jan 2021

Dávala si aj živú kultúru? Lebo my sme zakladali akvárium pred týždňom a po pridaní živej kultúry bolo zahmlene asi 4 dni, teraz je už pekne čisté, dnes sme zabývali prisavniky 🙂

autor
23. jan 2021

@helcanw áno hned na začiatku 🙂 prosím ťa a aké veľké akva máš? Neviem či mám slabý filter alebo čo 🙄aj keď vraj by malo zvládnuť akva do 250 l

denisa098
23. jan 2021

Máte tam nalevnika, nemáte tam ryby? Ja mám 100 l skoro rok. Po založení treba počkať aspoň tri týždne, minimum je týždeň.

denisa098
23. jan 2021

@denisa098 pošlite fotku

denisa098
23. jan 2021

@denisa098 nalevnik je bielo biela voda s takými bodkami, nelejte tam chémiu.

autor
23. jan 2021

@denisa098 ryby tam nemám zatiaľ žiadne, ešte som chcela počkať, kým sa akva poriadne zabehne..idem poslať fotku

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisa098
23. jan 2021

Koľko má, týždeň? Ten konár hladký to čo je?

autor
23. jan 2021

@denisa098 áno týždeň..to je vcelku jeden taký väčší prírodný koreň

denisa098
23. jan 2021

@denisa098 to sa zachvíľku samé krásne vyčistí, nelejte tam chémiu, rybky tak po týždni keď to bude čistejšie, ale len máličko, po čase postupne dokúpite.

denisa098
23. jan 2021

To je normálne nechajte to odležať, po týždni vymeňte časť vody za jeden deň odstátu. Aké rybky chcete?

autor
23. jan 2021

@denisa098 myslíte že tomu netreba nijako chemicky pomôcť?🤔alebo aspoň znovu vymeniť časť vody?
Ak by to bol ten nálevnik, tak niekde som čítala o zatmeni akvária na nejaký čas tak neviem či prestať svietiť na skúšku zo dva dni🤷fakt neviem..pri starom akváriu som takýto problém nemala..to je krásne číre..je teda ovela menšie, ale vždy pri výmene vody bolo po pár hodinách priezračné...🙂

autor
23. jan 2021

@denisa098 mám zo starého akvária zopár zivorodiek a časom som rozmýšľala nad neonkami, a možno skalare🤔

helcanw
23. jan 2021

Mame 120l akvárium, takto vyzerá dnes.

denisa098
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisa098
23. jan 2021

Skalárika ale nakoniec a od mala, aby nezožrali rybky, ak si zvyknú od mala bude to ok. Ja by som tam budúci týždeň dala pár živorodiek, nech tomu zábehu pomôžu, ale par dni by som ešte počkala.

autor
23. jan 2021

@helcanw veľmi pekné

autor
23. jan 2021

@denisa098 máte krásne akva, ďakujem za rady 🙂ja mám 180 litrove

autor
23. jan 2021

Ešte som sa chcela opýtať keď vidím tie vaše krásne skalare..kde kupujete rybky? A akú potravu im dávate? Zatiaľ som dávala len vlockove krmivo a zisťujem že skalare potrebujú aj živé..inak s neonkami sa v pohode znesú? 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisa098
23. jan 2021

Nebojte, krásne sa to vyčistí a tých pár rybiek tomu pomôže. Ja im mením trochu menej ako polovicu vody každý týždeň, polovica je už podľa mňa veľa a všetky žijú. Filter máme vnútorný eihm a neviem si ho vynachváliť. A hlavne sa nekazi.

denisa098
23. jan 2021

Tým tam bude dobre.

denisa098
23. jan 2021

Teraz mi napadlo, prečo nepoužijete zabehnutú vodu zo starého akvária do nového, veď by ste sa ani netrápili, keď sme urobili ešte menšie tak som časť vody odliala do nového akvária zo starého veľkého a doliala odstátu a šup tam s malými rybkami????? Takto sú urobené ďalšie 2 menšie.

denisa098
23. jan 2021

@denisa098 aj ten nový molitan v novom filtri by som dobre vyžmýkala v starom akvariu.

dzina007
23. jan 2021

no mozno tam dat na zaciatok viac rastlin a vodu menit castejsie.... my ked sme zakladali akvarium tak muz menil prve tyzdne vodu kazdy den...

dzina007
23. jan 2021

Teraz to uz je dzungla...

autor
23. jan 2021

@dzina007 tak toto je nádhera 👏

autor
23. jan 2021

@denisa098 vidíte, to ma mohlo skôr napadnúť 🙈🙈🙈

denisa098
23. jan 2021

Mňa to napadlo tiež až teraz, keď som si uvedomila, že vlastne jedno zabehnuté už doma máte. Celé by som to tam vyliala aj s rybami aj starý molitan, nech sa tam poriadne tie baktérie rozlezú.