Akvaristika - hodia sa k sebe tieto rybky?

7. jan 2021

Ahojte, čo si myslíte o kombinácii neonky-skalare-bojovnica-gupky samozrejme v dostatočne veľkom akváriu. Ďakujem.

nikusiak9
7. jan 2021

Skalare gupky neonky v pohode bojovnica mi viackrat vyjedla nieco tazko povedaf

hors
7. jan 2021

Ja mam 2 samce bojovníce a sú upne v pohode s ostatnými. Nemáme žiadne problémy

nelca84
7. jan 2021

so skalarmi opatrne, tie su velmi haklive a potrebuju naozaj velke akvarium, vyska vody minimalne 50 cm. Kolko litrove mas akvarium?

baboobchod
7. jan 2021

Bojovnica ti zreguluje malé gupky. Ja mám neonky, endlerky a Bojovnicu presne na to, aby sa mi nepremnozili 😁. Skalár neviem...

syslik81
7. jan 2021

mam bojovnicu s neonkami ... prve mi hajzlik zjedol vsetky ..potom som kupila dospele -vatsie a prezili ... len dostali daku pliagu a 3 mi umreli .. takze teraz mam bojovnicu 2 neonky a 2 neonky kardinalky ale take svetle nie klasicke modre a potom jednu co umyva sklo-nasavnicka a slimak akurat dnes sa vynorili slimacie mlade

jankalukasova
7. jan 2021

No... prva vec je, ze co je to "dostatocne velke akvarium"?
Druha vec, ze ten vyber je celkom gulas.. minimalbe gupky by som vyradila.

simca06022011
7. jan 2021

No tazko povedat, kazda ryba ina :D aj povahou.. nam skalare zlikvidovali vsetky rastliny, tie som ale mala s karasmi a niecim inym.. takze si aj plutvy poobhryzali.
gubky/neonky tak to su take rovnake, ak budes mat dobru povahu bojovnice, tak to zvladnu. Ja som mala samca bojovnice skoro 3 roky, ked sme dokupili samicu, tak to bola katastrofa, tá nam zlikvidovala cele akvarium. Novy samec bol podla vsetkeho nejaky chory, lebo velmi rychlo posiel a snim aj par rybiek, cize nejake akvarium na izolaciu, na najaky cas, aby ste si vsimi ci nie je chora ryba, lebo to je na nervy, likvidovat zabehnute akvarium.

NEmate nejaku riadnu akvaristiku? co ti poradia? my v BB mame, pán vzdy vsetko vysvetli, nakombinuje..

a k bojovnici su tu infosky, aj ine k chovu : https://bettasplenden.wordpress.com/2014/12/22/...

@syslik81 mne bojovnica zlikvidovala slimaka :( normalne mu nedovolila vyliezt sa nadychnut podla vsetkeho.

@hors dva samce ?

evamea
7. jan 2021

S gupkami by to bol rýchly proces pri tomto osadenstve si myslím. 😄

jankalukasova
7. jan 2021

@simca06022011 neonky/gupky teda vobec nie su rovnake... guoky, tak ako vsetky zivorodky su v celku "prasiatka" oproti neonkam vela zeru a vela aj... to druhe. Neonky su naopak na odpadove latky pomerne haklive. V nadrzi spoluvydrzia ale idealna kombinacia to urcite nie je.

simca06022011
7. jan 2021

@jankalukasova ale ja som myslela,skor vyzorovo.. mne sa zdaju rovnake, nemala by som potrebu ich davat naraz do akvarka. Celkovo ja napr. gupky v akvariu som nemala asi od detstva nie su to moji oblubenci vobec, tak zase takteo skusenosti nemam s nimi. TEraz sme uz dva roky bez akvarka a kazdy mesiac ma to chyti, ci idem do toho ci nie 🙂 lebo ja mam strasne skusenosti prave s tym, ze si donesieme nejaku choru rybu domov a ide postupne cele akvarium. Ale aj "neskodna" ryba zacne to akvarko likvidovat... no ale to je inadebata, nechcem tu zahlcovat gupkovo/neonkovo/bojovnicovy mix 🙂 ja by som si ani skalara nevybrala 🙂

petrazak
7. jan 2021

Skalare a ine bojovnice + ine rykby nie je dobre...nase neonky boli zo skalarov vystresovane. Stale utekali z miesta, kde boli skalare... Take napatie tam vladlo...ak sa nahodou mnozili, skalare zozrali takmer vsetky male rybky...uz mame len neonky, ine male rybky, a krevetky... Ak by sme volili velke alebo bojovne rybky, tak samostatne urcite 🙂

hors
7. jan 2021

@simca06022011 ano mame 2 samce kúpené v pet centre .Nemajú najmensi problém byt spolu .

syslik81
7. jan 2021

@simca06022011 mam malaniu je obrovska .. a ani si ju nevsima... a to je na povrchu casto... a tie prditka co sa dnes objavili si tiez nevsimol..klasicke slimaky by som nechcela to zere vsetko a je to jak kobilky

jankalukasova
7. jan 2021

@hors
@simca06022011
Bojovnic je niekolko druhov. Su take, kde sa znesu aj dvaja samci ale to nie je tak klasicka "bojovnica pestra" tie su schopne sa zabit. Resp. pojdu po sebe, kym sa nezabiju. Je pravda, ze kazdy kus je povahovo iny a mala som aj jedneho samceka, ktory bol uplne mierny... ale nahodne zohnat takych dvoch je velka rarita. Alebo musia byt v dostatocne velkom akvarku, kde sa mozu obchadzat a maju sa kde schovat.

hors
7. jan 2021

@jankalukasova ja ich mam s rybama v 65l akvariu .Ja som ich mala odelene ale male akváriové prasklo a tak sme ho dali do veľkého keď už jeden bol .Zatiaľ sú pohode a je tomu 3 mesiace a zatiaľ žiaden problém. Tak dúfam, ze to tak aj ostane 😉🙂

euka210
7. jan 2021

bojovnice radsej nie, s tymi nemam skusenost, ale co viem tak sa nehodia. My mame neonky, gupky, mecune, tetry, "prisavnika"...mali sme aj velkeho skalara, ale predali sme ho, lebo nam jedol novonarodene gupky. Ale tie sa daju pred okotenim premiestnit do mensieho akvarka.

nikk3y
6. júl 2021

Ahojte tuto temu som nasla ako najaktualnejsiu ... potrebujem radu mam bojovnicu uz cca rok no dnes spravila nieco divne... bojim sa jej ... aj o nu ... je v akvarku sama, tvar akvarka obdlznik, litre vam neviem povedat 😢 ... cistila som jej akvarko pred par hodinami, dala som ako inokedy aj ten pripravok na odchlorenie (cca 3/4kvapky)
plavala si a zacalo ju ako keby nadnasat alebo ako to mam nazvat, ale iba s chvostom ako keby plieskala o hladinu vody, no aaaa potom sa zacala tocit na bok ale iba lezala na vrchu pod hladinou vody a ani sa nemykla, potom som podisla k nej a ona sa pohla v tej chvili som skoro porodila (32tt)
na fb som hladala nejaku skupinu ale nenasla som nic take alebo som len nevedela nazov nejaky 😔
mam sa pripravit na to ze bude po nej ? :( alebo ? lebo ak by sa to stalo dnes tak asi fakt zacnem rodit
P:S: prosim vas len komenty k teme, nemam naladu sa znervoznovat

simca06022011
6. júl 2021

@nikk3y no hlavne sa ukludni, co sa mas co bat ryby? Teraz robi co ta rybka? Resp. posleduj ako sa sprava dalej.
Nemohla mat zlu tepltou vody, alebo nieco? Menila si jej cele akvarium? Nemohlo sa jej nieco stat pri prekladani?
Betty neziju dlho cca 2roky, cize ak je starsia moze zomriet, ale takto sa mi to teda nikdy neprejavovalo. Vacsinou ostava malatna, nadnasa sa, alebo ostane pri dne. Priapdne sa spravala tak divne, ze takmer sa nehybala a sem tam vystarovala ako keby sa zlakla, a potom zase dookola.
A nemusis sa znervoznovat, pri akvaristike aj takejto malej, sa proste taketo veci stavaju, ja som kolkokrat s revom splachla cele akvarko od nervov a zaprisahala sa, ze ziadne mat nebudem :DDDD a veru, teraz ani nemam kratku dobu, ale uz planujem :DD

simca06022011
6. júl 2021

@nikk3y inak akva.sk ma forum a je tam kopec tem ohladom betty uz starsich

nikk3y
7. júl 2021

@simca06022011
ďakujem za odpoveď. ona si zomna robila asi len srandu alebo ja neviem sledovala som ju, normálne som sa ani nevyspala, a žije 🤷‍♀️🤣🤣 ja ju nechápem 🤣

nikk3y
7. júl 2021

@simca06022011 super ďakujem 👍🤗

simca06022011
7. júl 2021

@nikk3y asi bola soknuta zo zmeny prostredia ak si ju dala do akvaria cisteho... citlive su na teplotu.