Akvárijné rybičky

samiki
17. nov 2022

Zdravím
V utorok sme kúpili 4 rybičky druhu Neon do akvária a do 24 hodín boli mŕtve. Včera čiže keď už pomreli sme vyčistili vodu... . Naozaj funguje ten postup že najprv dať sáčok do vody potom naliať trochu vody a az po niekoľkých minútach ich vyliať?

beatrixx1525
17. nov 2022

Kriste pane jasné že to funguje 🤦‍♀️predstav si že je leto 38 stupňov ty si v plavkách a zrazu sa ochladí na -10 a ty v tých plavkách ostaneš.... No chúďatá rybičky. Správny postup - aspoň 48 hodín pred nasadením rybičiek treba napúšťať akvárium vodou a nechať ho tak aby vyprchal chlór. Po 48 hodinách zoberieš rybičky v sáčku s vodou kde boli predtým, vložíš celý sáčok do vody a postupne po 3 hodinách prilievaš vodu z akvária do sáčka. Nezabudni si skontrolovať teplotu vody v akváriu, odporúčam aj pH prúžky na testnutie kyslosti vody.

viestta
17. nov 2022

@samiki v prvom rade ma byt akvarko stabilizovane aspoň pár týždňov pred nákupom rybiciek. A áno, treba položiť sáčok do akvária, nechať ho tam ležať aby sa vyrovnali teploty, potom otvoriť sáčok a nechať premiešať vodu a rybičky samé vyplávať.

nelca84
17. nov 2022

@samiki a to akvarium je zabehnute? Ine rybky tam su v pohode? Vies, ze neonky su hufovite rybky, cize ich treba kupit aspon 10, inak sa necitia dobre. A este posledna vec, aj ked su to drobne rybky, nie su vhodne do akvaria s objemom mensim ako 80 litrov.

marianeta
17. nov 2022

@samiki isteže ich musíš nechať aspoň hodinu v sáčku v akváriu aby sa vyrovnali teploty. Úhyn môže mať veľa príčin. .Ak ste dali prípravok na úpravu tvrdosti a ph+ baktérie tak treba nechať aspoň 2-4 dní a aj viac aby sa to naštartovalo a až potom dávať ryby a iné živočíchy. Vodu pri čistení nikdy neodcerpavat všetku.Staci polovicu aj menej aby sa zachovali prospešné baktérie.

marianeta
17. nov 2022

@nelca84 ja mám v 20l dve neonky a žijú už rok.

nelca84
17. nov 2022

@samiki napis nam, ci to akva bolo novo zalozene a ak ano, tak ako, lebo tam moze byt xy pricin preco uhynuli.

nelca84
17. nov 2022

@marianeta mozu zit, ale trpia. Skus si nieco o tom precitat.

klarissa25
17. nov 2022

Akvarko bolo urobené dopredu aspoň 2 týždne aby sa tam vytvorili prospesne bakterie, a aby sa stratili dusičnany?

klarissa25
17. nov 2022

Keď si nie si istá treba si kúpiť papieriky a budeš vedieť aké sú v akváriu hodnoty...my mame krevetky s rybami a tie sú ešte náročnejšie na toto..

andruska80
17. nov 2022

@marianeta tak aj človeka, keď zavrieš do cely 3*3m, neumrie, ale šťastný spokojný tam nie je, či? Alebo psa ku búde na metrovu reťaz... My sme tiež kedysi mali neónky ca v 80l akváriu, žili zo 2 roky, aj sa mi zdali ok, teraz máme v takmer 300 už asi aj 5 rokov a teda vyzerajú lepšie 😀

macko1007
17. nov 2022

@samiki akvarium by malo byt zabehnute aspom tyzden a az potom rybky..my sme to vsak spiskali za jeden den,rano zalozene akva a vecer rybky..ále davala som tam take kvapky,na urychlenie ceho procesu a rybky mame od aprila..nezomrela ani jedna zatial 🙂

jesenzima
17. nov 2022

Treba si naštudovať založenie akvária, poriadne. Je to dosť náročné. Takisto, každá ryba potrebuje pre život ine podmienky... Každá rastlina... Založiť si akvárium, to nie je len kúpim akvárium,kúpim rybu, ako to často vidieť v chovproduktoch, kde predávajú brigádnici, ktorí o tom vedia prd...
My sme mali doma akvárium cca 7 rokov, celý ten čas sme sa snažili zdokonalovat, vzdelávať, ale nakoniec sme sa na to vykašľali, lebo nám to bralo veľa času a bolo to finančne narocne...

samiki
autor
17. nov 2022

@beatrixx1525
@viestta
@nelca84
Akvárium máme už asi 5 rokov ťažké už je rozbehnuté

samiki
autor
17. nov 2022

@klarissa25 Ph je približne 7,2

klarissa25
17. nov 2022

@samiki a aké veľké ?

samiki
autor
17. nov 2022

@klarissa25 Objem je 37 litrov, chceš aj rozmery?

andruska80
17. nov 2022

@samiki nechcem rýpať, ale príde mi zvláštne - akvárium máte 5 rokov a pýtate sa na postup, ako vkladať rybičky? Aké tam máte iné ryby, nemohli ich oni nejak napadnúť?

klarissa25
17. nov 2022

@samiki to je ale pre neonky malo

klarissa25
17. nov 2022

@samiki ale máte špeciálne pasiky nielen na ph ?

samiki
autor
17. nov 2022

@andruska80 rýb sme mali dosť samozrejme že z času na čas nejaká zomrela, chcela som sa opýtať čo ako poradiť sa ...

bessie12
17. nov 2022

@samiki neonky potrebuju vacsie akvarium. Ja som mala asi 20 ks vo viac 100 litrovom akvariu.

samiki
autor
17. nov 2022

@klarissa25 pásiky nie nejaký ben-test ph

nelca84
17. nov 2022

@samiki 37 l je velmi malo pre neonky, tipujem, ze ich uhnali nejake ine rybky, co tam este mate?
A tie neonky uz viac nekupuj.

samiki
autor
17. nov 2022

@nelca84 2× prísavka thajská
1 prísavnik

Ktoré ryby odporúčaš ?

nelca84
17. nov 2022

@samiki ajaj, tie prisavky by tam tiez nemali byt, treba si precitat pred kupou, ake podmienky rybky potrebuju. Skus ich niekomu darovat do vacsieho akvaria a potom si kup zopar drobnych mierumilovnych rybiek, napr. razbory alebo danio pruhovane. Pripadne si sprav krevetkarium.

nelca84
17. nov 2022

@samiki ja mam 120 litrove a ani by mi nenapadlo tam dat rybky, co dorastaju do 25 cm dlzky. V 37 litrovom si to neviem predstavit, ved to sa chudatka ani neotocia. Fakt ich radsej niekomu daruj.

samiki
autor
17. nov 2022

@nelca84 o akých rozmeroch hovoríme, pretože ta ryba ma cca10 cm

nelca84
17. nov 2022

@samiki aj 10 je prilis vela na tak male akva. A v normalnych podmienkach dorasta az do 25 cm. Prosim ta, podaruj ich a kup si rybky, ktore su vhodne do tvojho akva. Uz som ti nejake tipy dala a ber do uvahy aj to, v akom pocte sa ktory druh odporuca chovat. Inak ich budes len trapit.

samiki
autor
17. nov 2022

@nelca84 nikoho koho poznám nemá akvárium a ak aj má tak v ňom má iné menšie druhy...

klarissa25
17. nov 2022

@samiki odporúčam predajňu shrimp v Žiline, kupujeme len tam. Prípadne keď niečo treba poradia aj cez internet, úplne iný prístup ako v inej akvaristike kde robí hocikto