Akú obec odporúčate na život?

jankamiskova
30. nov 2022

Rada by som počula vaše odporúčania....
Zvažujeme sťahovanie do nejakej sympatickej obce. Máme radi prírodu, taktiež túžime po "živej viere" v danej obci a teda tiež by sa nám páčilo, keby tu žije viac mnohopočetných rodín ...keby je priamo v obci MŠ, ZŠ a tiež ZUŠ (aspoň poblízku)..(môj názor- ideál by bola asi nejaká oravská obec, no tie ponuky na Orave sú slabé, to si pochytajú domáci)...teším sa na milé reakcie...vopred vďaka vám 🙂 ...P.S. Ak by niekto vedel aj o dobrej ponuke na 4i dom jednopodlažný, sem s ním hehee

simona20201309
30. nov 2022

@jankamiskova v úplne každej dedine je kostol a krčma - no kostol urcite, aj keby krčma nebola. Takže až taky ťažký výber to nebude. Živá viera zrejme myslíš, nejaké spoločenstvo, ktoré organizuje nejaké akcie pre rodinky s deťmi? Možno by som sa skúsila informovať niekde na fare v lokalite, kde hľadáte domcek.
Pripadne by som to vzala z opačného konca. Hľadala by som dom, a keď by ma nejaký zaujal, potom by som sa informovala o danej dedine.
Podla mna všade nájdeš rôzne rodiny s rôznym počtom deti. Tak ako si alkoholik hľadá partiu alkoholikov, ako si mladí bezdetni hľadajú kamarátov medzi bezdetnymi, tak si určite aj vy nájdete rodinky s deťmi.
(MS, ZŠ je určite dôležité kritérium, tiež by som sa informovala o spojoch SAD, vlaky, a dosť dolezite- nech je tam aspoň obchod a chodniky)

jankamiskova
autor
30. nov 2022

@simona20201309 ďakujem Simonka, za názor....áno skúšame to aj z druhej strany...teda keď nás osloví domček, sondujeme obec 🙂 no uvidíme..hádam časom príde nejaká ponuka ušitá nám na mieru;) všetko dobré prajem!

simona20201309
30. nov 2022

@jankamiskova vieš čo mi napadlo? Skus pozrieť obec Litmanová. Je tam prenadherne, určite poznáš. Je to pútnické miesto. Podľa stránky- život v obci to tam aj celkom žije a je tam zrejme veľa mladých rodín. https://www.litmanova.sk/nasa-obec

zuzinka888
30. nov 2022

Tak podte k mam - Namestovsky okres. Sice je tu zima, ale dobre. Este stale sa tu vierou zije. Viacdetne rodiny su tu bezne a nie "čudne". Vlaky sice nemame, ale krasnu prirodu ano. Ps. Kostol v kazdej dedine. No domcek neporadim. Kupis -grunty - postavis.🤗

vlucifuk
30. nov 2022

@jankamiskova Keď čítam tvoj príspevok, napadli mi Lendak a Ždiar...V Lendaku je aj ZUŠ-ka.

evica17
30. nov 2022

@jankamiskova úprimne,to čo ti baby tu odporúčajú, sú síce pekné obce,ale zas v takých okresoch kde nie je veľa práce a dakedy sa ťažko dostať do mesta,spoje a tak. Ak by som si mohla vybrať, a chces prírodu a vieru,išla by som k Žiline,na Kysuce napr, vieš sa celkom rýchlo dostať do Žiliny vlakom (dedinky na juhu Kysúc) prípadne okolo Žiliny, Martina a takých väčších miest.

sasesoe
1. dec 2022

@jankamiskova opytaj sa v skupinke Veriace mamičky ;)

deti95060810
1. dec 2022

Terchová, Belá

andreakotesova
1. dec 2022
jankamiskova
autor
1. dec 2022

@jankamiskova veľmi pekne vám všetkým ďakujem za rady 🙂 už len aby dobrá ponuka na domček prišla...pozerám, ze admin mi stiahol z predmetu moju poznámku, Zn...teeeda
Krásny deň všetkým! 🙂

busybeelady
1. dec 2022

Nádherná Levoča. Sú tam spoločenstva rodín, krasna príroda, ZŠ, SŠ, MŠ, ZUŠ. Nie je to ani dedina, ani nejaké veľké mesto. Ja som tam strávila krásne roky.

bloger
1. dec 2022

@jankamiskova Tiež by som ti tie kysuce poradil. Napríklad moju krásnu obec Oščadnicu. Všetko je tu blízko. Máme v obci veľa krásnych kaplniek a nádhernú Kalváriu. Prajem veľa šťastia pri hľadaní. Aby si našla po čom túžiš. Hlavne nech ste šťastní.

nananka
1. dec 2022

Krušetnica - kostol, penzion, vlek, MS, ZS, ZUS, do Námestova 14 km - fabriky, stredné školy, do Oravskej Lesnej podobne - fabriky, jediné mínus je železnica ale zas minimálne každú pol hodinu ide autobus

danica2711
1. dec 2022

máte obidvaja možnosť pracovať na HO? Lebo ak nie, asi je jedno z najdôležitejších kritérií možnosť nájsť vo vytúženom regióne zamestnanie. Okrem toho neviem, aké veľké máte deti, ak sa pomaly blížia k nástupu na strednú školu, treba zvážiť aj dostupnosť stredných škôl. Chápem tvoju túžbu po idylickom živote a dúfam, že ti vyjde, ale je to veľká zmena pre celú rodinu, treba uvažovať aj prakticky

marcelik88
1. dec 2022

Neviem ci toto je najidealnejsia stranka na to, kde hladat nehnutelnosti. Ak sa vam v nejaka obec paci, tak je asi najidealnjsie sa skontaktovat s miestnym realitnym maklerom. Predsa len vedia aj o este neinzerovanych ponukach

faustinocka
1. dec 2022

@jankamiskova Litava, stredne Slovensko…❤️

jankamiskova
autor
1. dec 2022

@bloger veľmi pekne ďakujeme🙂

melany4
1. dec 2022

@jankamiskova Oravska Lesna.😘

mell27
1. dec 2022

@zuzinka888 vierou to tam žije skôr už iba naoko 🤔

grace55
1. dec 2022

@jankamiskova Dolná Tižina pri ZA

zuzinka888
1. dec 2022

@mell27 ako vies? Pani vsade-bola, vsetko-videla, a vsetko-vie?🤔

jankamiskova
autor
1. dec 2022

@danica2711 Tieto veci sú základné záležitosti, ktore keby nemáme pozitívne pre nas uzavreté...ani nad potenciálnym sťahovaním neuvažujeme, samozrejme 😉

zuzinabila
1. dec 2022

@jankamiskova možeš sa na to pozrieť aj pohľadom, že nehľadaj, čo potrebuješ ty, ale kde Ťa potrebuje Boh🙂 pozerám, že máš v profile Levice. aj to je oblasť, kde môžeš priniesť veľa dobra.

mell27
1. dec 2022

@zuzinka888 prečo by som mala ňou byť? Je to môj názor a moja skúsenosť, tak ako máš ty svoju a ja ti ju neberiem. Nechápem tvoju reakciu ...

mamusa123456789
2. dec 2022

@simona20201309 ja ti môžem povedať minimálne 2 obce kde kostol nie je v našom okolí a vlastne ani u nás, tu je len dom smútku pri cintoríne kde bývajú omse

mamusa123456789
2. dec 2022

Obec Lietavská Svinná - Babkov kostol tu síce nie je, len dom smútku kde bývajú omše(v časti babkov v Lietavskej svinnej je) , bežné sú tu rodiny s 2-3 deťmi, do ZA to máš 10-15 min autom, príroda nádherná, časť babkov je posledná dedina takže ani áut tu vela nechodí, mame tu síce len MŠ, ale ZŠmas 2-3 min autom, ale bus im zastaví ráno pri skole, príroda nádherná a najbližšia ZUŠ je v Lietavskej Lúčke a keďže sme kúsok od Žiliny tak ani s novou prácou by nemal byt problem

selwadza22
3. dec 2022

@jankamiskova ja by som moc Oravu ako miesto pre výchovu a rast detí neodporúčala. Žiaľ decká sa tam asi dosť nudia a 50% drogovo závislých deciek máme v centre práve odtiaľ (podotýkam ťažká závislosť - od alkoholu a cigariet prešli cez marihuanu až k pervitínu), zväčša z maličkých obcí. A je úplne jedno ako sú vychované partia ich vždy stiahne...

evkamotka
3. dec 2022

Obavam sa, ze argument "ved v obci je kostol" ti nepomoze. Kolke obce maju kostoly prazdne, par starkych a dovi. Budova samotna nic neznamena

Ak mate viac deti, popozeraj, kde sa nachadzaju saleziani, salezianky, kapucini. Rehole zamerane cielene na deti, mladych, rodiny. Maju siroku ponuku aktivit aj bohate spolocenstvo.

selwadza22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cajomila
4. dec 2022

Z mojich skúseností je veľmi dôležité, aj odkiaľ ste vy.
Ja som stredoslovenka a bývalá som už všelikde.
Aj 6 rokov na horehronskej dedine, ktorá bola síce veľmi veľká a iba 10 km od môjho rodného mesta, ale teda bol to už veľký rozdiel.
Ja myslím, že ide aj o to, aby ste sa vedeli začleniť miestnych.
Čo môže byť naozaj tvrdý oriešok (moja osobná skúsenosť).
A nie vždy je to iba o vás ale aj o domácich, či si otvorený novým obyvateľom.

My teraz bývame v BŠ a teda je to malé mesto ale absolútne obklopené prírodou , miestny sú zvyknutý na prisťahovalcov a deti nám chodia do katolíckej školy, kde sú deti z viacdetnych rodín.
Sme tu spokojní...už by som naozaj nemenila za horehronsku obec.