Akú najhoršiu spomienku máte so svojimi rodičmi/opatrovníkmi?

12. feb 2023

Ahojte, akú máte najhoršiu spomienku na svojich rodičov/starých rodičov alebo niekoho takto blízkeho ? Prípadne učiteľov ? Zanechalo to na vás traumu ?
Ja mám napríklad zlú spomienku ako som sa ako prváčka s kamarátkou "sermovala" pravítkami. Mňa zato učiteľka zmlatila tak, že som mala modriny a ju pohladkala po hlave že to sa nesmie, lebo si môžme ublížiť. Z domu si tiež pamätám vseliake bitky, hlavne otca smerom k mame.
Čo najhoršie si pamätáte vy ?

kataina
12. feb 2023

tak sa s tým skoro vyrovnaj, odpusť im všetkým a nevyťahuj tu od iných ich traumy

ameema
12. feb 2023

Bitku si nepamätám žiadnu. Detstvo bolo krásne. Keď som mala 18, mama mi povedala že ma mala radšej potratit ( rozišla som sa s chlapcom ktorého si veľmi obľúbila boli sme spolu 3roky). Od vtedy vzťah medzi mnou a mamou neexistuje. Snažila som sa cez to preniesť ale nešlo to. Odpustila som, nezabudla som a bolo to tak veľmi bolestivé že si k nej späť cestu nájsť neviem

autor
12. feb 2023

@kataina je tu mnoho tém kde ľudia píšu takéto zážitky. Veď ťa nikto nenuti nič písať.

kataina
12. feb 2023

OK, ste dospelé, tak si píšte...
to je môj postoj

autor
12. feb 2023

@ameema bože to je strašné, je mi ľúto, že si toto musela zažiť. A tvoja mama sa snaží mať s tebou vzťah ? Alebo ako sa ona odvtedy tvari ?

ameema
12. feb 2023

😅😁 zostala v kontakte s mojím ex, dokonca jeho dieťa považuje za svoje vnúča... My sa občas stretneme niekde na rodinnej oslave, väčšinou na všetko čo poviem prevráti oči alebo sa ironicky zasmeje... Na svadbu mi ani takmer neprišla, vlastné vnúča ani poriadne nepozná. Bolo to ťažké ale časom som pochopila, že to nie je moja chyba a že je to jej rozhodnutie že ma "opustila" a podržala cudzieho 😊 už je to v poriadku a robím všetko preto aby som ja bola mojím deťom lepšou mamkou

pininka1
12. feb 2023

@ameema mas moj velky obdiv. Mne mama vykricala ze ma sestra stokrat viac pozitivnych vlastnosti ako ja a vsade cely zivot rozprava ze nechcela uz dalsie dieta po sestre, len otec a babka ju prehovorili. Nikdy sme nenasli k sebe cestu, z domu som doslova usla ked mi moj buduci muz povedal ze stacilo, idem byvat k nim

lauritta0407
12. feb 2023

Spoluziakovy dala ucitelka facku, riadne silnu, pamatam si ten hnusny zvuk a aj jej nepricetny vyraz. Dalsiej spoluziacke zas ucitel hodil zvazok klucov do hlavy, chcel ich hodit na lavicu aby sa zlakla ale trafil ju do hlavy… To vsetko bolo na prvom stupni. Vo mne to zanechalo zvlastne pocity a to som bola len divak, uprimne neviem si predstavit ako sa citili oni, hadam to maju spracovane a nenesie sa to s nimi dodnes.. :(
Inak som mala velke stastie ze v nasej rodine fyzicke tresty neboli, a raz ked sme uz tak nastvali otca ze vytiahol varechu ze nas ide dobit, najskor s nou buchol po stole, a varecha sa rozletela.. tak sme sa vsetci rehotali a bitka nebola 🙂

nique
12. feb 2023

Tvoja otázka je pre mňa absolútne neempaticka. O tých najväčších traumach človek niekedy neprehovorí celý zivot, ti šťastnejší to v dospelosti “vyliečia” a niekomu sa zdôveria. Ini bolesť vytesnia. Ale nemyslím, ze ich potrebujú zverejňovať. Takže sa tu dozvieš taký “stredný level”. Sú to traumy, ktoré bolia, no nezasahujú človeku do osobnosti. V dospelosti sa da s nimi bez odbornej pomocí vyrovnať. A vôbec netuším, načo ti to bude. Chceš tým ľudom nejako pomôcť?

babababka
12. feb 2023

Téma ako vyšitá na MK.Prečo by som mala na to ,na základe tvojej otázky,vôbec spomínať?Aby som sa zbytočne trápila,smútila?O čo ti vlastne ide?Na starých rodičov mám len tie najúžasnejšie spomienky a ostaným som už dávno odpustila.

lujza123
12. feb 2023

Úplne najhoršie čo sa mi stalo ze som vletela rodicom do izby počas sexu 😬 😬 (počas dovolenky pri mori, mali akože poobednú siestu ale zabudli sa zamknúť. Ja som sa mala hrať u susedov no už ani neviem prečo som sa po niečo vrátila do nášho apartmánu....)

A dostala som aj nespravodlivu bitku. Mama ma poslala kočíkovat a mne sa podarilo uzavrieť veľmi výhodný obchod s deckami s vedľajšieho paneláku - vymenila som svoju malú uvrieskanu sestru za bmx bicykel. 🤦‍♀️😂😃

hedviga2
12. feb 2023

Naco je dobrá takato tema

ivangeline
12. feb 2023

Kadeco. Najhorsia je samota.

modrykonik33
12. feb 2023

@ameema stalo sa mi niečo podobné, akurát ja som s ním bola len rok, o potrate síce nebola reč ale bola som pča, chudera a mnoho iných, najhoršie je že aj po tých rokoch mi stále mi ho vyhadzuje na oči, aká som bola sprostá že som ho nechala a chudáčik je najlepší na svete a pod. Odsťahovala som sa ale v malom kontakte sme, stále vie rovnako toxická

maranta_leuconeura
12. feb 2023

@ameema tak to rozhodne nie si sama, mne matka tiez spravila nieco podobne, postavila sa na jeho stranu. Ja som bola na vine, ze som ukoncila toxicky vztah a on jej bol ako syn! 🤣
Paradox je, ze sa mi po rokoch moj ex ospravedlnil, za to, ako sa ku mne choval (v tom case sme boli este nevyzrete decka a on len zrkadlil, co videl v rodine), trapilo ho to. Ja som mu odpustila, zijeme kazdy dovolim si povedat stastny zivot, uz sa nekobtaktujeme no ani nemame na seba tazke srdce. Ale moja matka sa mi neospravedlnila nikdy za nic 🙃 takze jej som neodpustila