Aku kúpiť práčku?

janko000
15. apr 2021

Dobré ránko potreboval by som poradiť akú kúpiť práčku keďže sa nám už pokazila a nevieme sa rozhodnúť chceme zvrchu plnenu a teraz sme malý Elektrolux ktorá
nám vydržala 6 rokov

eviku777
15. apr 2021

@janko000 To ci chcete zvrchu plnenu alebo z predu musite sampzrejme zvazit vy co Vam viac vyhovuje a ake mate miesto... Ja som mala Candy z boku plnenu, dlho bola som spokojna, druhu opat Candy s boku, potom som sa dala nahovorit na AEG a Elektrolux. Ta elektrolux je uplne najhorsia doslova ju neznasam, ked dosluzi opat sa vratim ku Candy uz ziaden iny experiment

selest
15. apr 2021

@janko000 hlavne si vyberte taku kde sa da vsetko nastavovat. Nielen ze si vyberies program.
Ja mam sice z predu plnenu samsung, pri kazdom programe sa da donastavit teplota, pocet plachani, mnozstvo otacok pri zmykani alebo upne vypnut zmykanie atd. Tiez ma skratene pranie 20 minutove ked potrebujes len nieco rychlo vyprat.
Mamina ma elektrolux zvrchu. Neda sa nastavovat dokopy nic. Vyberie si len program a este ma nejaku blbu funkciu ze vyhodnocuje sama ake je pradlo spinave a podla toho jej upravuje program pocas prania. Ona zapne pracku a nikdy nevie ako dlho bude prat. Uplne na prd.

hipuska
15. apr 2021

@selest súhlas. Ja na mojej napr.neviem nastaviť iba zamykanie. Čiže, keď si niečo aj v rukách a chcem vyžmýkať, vždy musím dať plakanie+zamykanie. A moja detská poistka je taká, že síce počas prania dieťa nezmení prací cyklus ale dokáže vypnúť celú práčku a tým všetko resetuje . Takže je to o ničom.

@eviku777 ja som sa bavila s jedným opravarom a povedal, že Electrolux išli kvalitou riadne dole. Že ma veľa reklamácii aj že začali používať lacnejšie materiály a horšej kvality.

babovka2321
15. apr 2021

Ja mam za svoj zivot tretiu elektrolux a ziaden problem. Prva vydrzala 15 rokov, raz sa "pokazila" - stacilo jej vymenit uhliky. Dalsie sa nepokazili, boli menene z dovodu stahovania/kapacity. Co sa tyka spominanej znacky Candy, videla som tu uz aj komentar od pani pracujucej na reklamaciach, ktora odhovarala ludi od kupy tejto znacky, ze najviac reklamovane spotrebice, ale tiez poznam dvoch ludi, co maju kombinovanu pracku so susickou candy, uplne lacnu a su s nou absolutne spokojni :D

zaba21
15. apr 2021

@janko000
Mali sme Elektrolux zvrchu plnená, vydržala 6 rokov, oprava bola drahá, neoplatilo sa. Kúpili sme Bosch, spredu plnená. Som s ňou spokojná.

annamalaga
15. apr 2021

Zvrchu plnenu neodporúčam žiadnu. Tie slabo perú, ale majú aj slabú funkciu žmýkania. Ani nie C a to potom, keď aj vyvesíte tak sa skôr robí vlhkosť z toho. Tie pracky aj stoja len do 400€ ak AEG je drahšia. Babka mala všetky z vrchu plnené a to podotýkam ona veľa neprala a za 15 rokov jej odišli obidve Whirpool aj Elektrolux. Dokopy snáď dala za všetky 1100€. Tak neviem, či Vám pri intenzívnejšom praní dlhšie vydrží. Ak všeobecne kupuješ práčku do 500€ , tak je jedno akú značku kupuješ.

emmusska
15. apr 2021

Nam v predajni poradili aby sme si vybrali znacku, ktora ma lacny servis a opravar bude vediet rychlo zohnat nahradne diely keby bolo treba. Vybrali sme si pracku znacky Philco a som spokojna, ma uz cez 5 rokov, zaruka uz padla a s prackou zatial nebol ziadny problem a to periem kazdy den alebo kazdy druhy. Cena je tam tiez prijatelna,nie vzdy to co je aj drahe je kvalitne 🙂

annamalaga
15. apr 2021

Ale na Miele nemá ani jedna. 🤣 A ostatok je jedno a to iste.

amarilka26
15. apr 2021

@janko000 tiez prave riesim pracku. Mala som whirlpool a vydrzala 14 rokov. Teraz vyberam novu a bohuzial som limitovana vyskou kvoli muriku nad prackou, takze jedine beko mozem zobrat. Inak som chcela chcela LG, kedze mam aj susicku LG, ale pacia sa mi aj Bosch. Tak som zvedava kolko mi beko vydrzi.

julia2018
15. apr 2021

Samsung z boka plnená na 9 kg bielizne. Mame ju už druhý rok, max spokojnost. Len jediná vec z ktorej som bola nadšená a už by som viac nechcela su tie dvierka na prihodenie bielizne. Zbytočnosť a chytá sa okolo nich špina. Ale pracka je to najlepšia akú som kedy mala. 10 rokov záruka na motor. Ja si neviem predstaviť po šiestich rokoch zlikvidovať pracku. To je strasne malo. https://www.alza.sk/samsung-ww80m644opwze-d5275...

hipuska
15. apr 2021

@annamalaga je to kvôli spôsobu upevnenia bubna v práčke

janko000
autor
15. apr 2021

@amarilka26 aj moja babka má whirpool a je spokojná veľmi

sslobodnamama777
15. apr 2021

Miele.

laladua
13. máj 2021

Ahojte, odisla nam pracka, tak musim kupit novu. Nasla som za dobru cenu pracku so susickou znacky Philco, mate niektora skusenost?

slavkajurko
13. máj 2021
tumira
19. máj 2021

@laladua mam len skusenost s konkretnou znackou a nemam s nou problem, uvazujem o susicke a asi kupim rovnaku znacku ako ty. nemam k nej ziadne vyhrady aj kamarat ktory robi servis spotrebicom, povedal ze je kvalitna

lusyyy36
19. máj 2021

@laladua jemino,len phiclo nikdy! Strasne nám ju vychvalili v predajni a bol to taký shit.... 3 krát pokazená, potom sme ju vyhodili . Prvýkrát bola pokazená uz po 6 mesiacoch

simca_13
24. máj 2021

@laladua ja mám s touto značkou len dobrú skúsenosť, cenovo nájdeš aj úplne lacné aj drahši, ja som šla do tej strednej cenovej kategórie a funguje ako ma 🙂

laladua
27. máj 2021

@tumira @lusyyy36 @simca_13 dakujem vam za nazor 🙂 Radila som sa aj clovekom co opravuje pracky, tak mi ju schvalil aj ten, tak sme ju nakoniec kupili, nebola uplne z tych najlacnejsich a zatial je dobra, hlavne nech vydrzi aspon tolko ako ta stara 🙂

ninah1486
3. nov 2021
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ahoj, preco prave zvrchu plnenu?

beahavala
8. nov 2021
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ja mam pracku ktora sa plni zboku, predtym som mala zhora len toto mi viac sedi

ckatka
8. nov 2021

@janko000 za mňa najlepšie práčky sú LG s motorom direct drive. Vydržala nám 11 rokov a ešte sme.ju pekne predali. Teraz sme kúpili podobnú.