Akú kabelku kúpiť?

14. dec 2022

Čím sa riadite pri výbere kabelky? Je to značka, cena, sezóna, vkus, štýl? Ja sa celkom hanbím, keď mám kabelku v hodnote 20e, ale investovať viac ako 300e mi už príde veľa, lebo nerada nosím jednu viac ako rok. A nerada sa vraciam k "starej". Meníte si kabelky podľa farieb v lete/v zime? Alebo podľa čoho? Ja mám rada, keď sa mi do nej všetko zmesti, napriklad jedlo do práce, alebo menší nákup. No potom nosím najviac shopperky. Keď si kúpim menšiu, ktoré sú podľa mňa elegantnejšie, tak vlastne ju nenosím, lebo mi do nej nič nevojde len kľúče, peňaženka a mobil. Ako to máte vy? Akú veľkosť kabelky nosíte? Meníte si tašky každý deň?

bessie12
14. dec 2022

ja mam kabelku za 25€ z Deichmannu a som spokojna. Pouzivam len tu jednu co mam uz cca 3-4 roky, hoci som si v lete kupila dalsiu, ale tu nenosim. Pokial sa mi stara neznici, tak menit nebudem.

soldi
14. dec 2022

Ja mam kabelky 3. Jednu vacsiu cez rameno, jednu strednu velkost crossobody a jednu malu. Vsetky stali niekolko stoviek a mam ich dlho. Nemam rada kazdu chvilu inu kabelku, preferujem univerzalne nadcasove kusky

leuska0910
14. dec 2022

Nosim ruksak za 20€ a staci mi. Znici sa rovnako ako ruksak za 200.. na znacky si nepotrpim, a vyslovene neznasam loga znaciek na comkolvek, nie ze by som na to nemala, jednoducho sa mi to nepaci.
Do obchodu si beriem crossbody kabelku, len prehodim penazenku.

dundulica
14. dec 2022

ja mám asi 5-6 kabeliek, jednu poriadnu koženú, ostatné mám "strakaté" Desigual a Anekke, a väčšinou crossbody, ja chodím z/do roboty pešo, denne 5 km, tak sa obliekam a "kabelkujem" ležérne, v zime nosím tmavšie, v lete svetlé

ak_tak0202
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1radula1
14. dec 2022

Vieš čo značky nejak neriešim, ale zas netvrdím, že proste nechcem kvalitu. Ale dávam hlavne na prvý dojem a na to, akú kabelku momentálne zháňam. No hlavne sa mi musí páčiť a vyhovovať

katka700
14. dec 2022

Tak medzi 20 a 300 eurami máš veľa možností. S výberom neporadím, mám asi 8-9 látkových soperiek a crossbody z roku 123 keď niekam len tak vybehnem a potrebujem niekam dať kľúče a mobil alebo na nákup a jednu slušnú koženú čiernu kabelku do práce čo ťahám 8 rokov.

lindusss2016
14. dec 2022

Potrpim si na materialy - koza a na tom, aby bola rucne sita, najlepsie lokalna vyroba, aby som kupou podporila niekoho realneho. Mam jednu kabelku, ktoru sila mamicka na materskej, jeden kozeny batoh z mexika a to je vsetko. Kabelku nosim uz treti rok, naopak ja nemenim kazdu chvilu, lebo nechcem podporovat vyrobny priemysel a zahlcovat planetu nepotrebnym odpadom. Takze by sa to dalo zhrnut do jedneho slova - potrpim si na ekologii.

sense
14. dec 2022

Neriešim značky ani cenu. Kabelku alebo kabelu ci ruksak si vyberám podľa prakticnosti a ci sa mi páči. Z čias keď som mala x kabeliek a topánok a kadečo ho podľa outfutu som vyrástla 🙈Mam aj za 20 aj za par stovák ale aj tak kľúče peňaženku a telefón vezmem do ruky al vačku a idem 🙈

janewithane
14. dec 2022

Na zimu mam malu crossbody ciernu ale vie sa aj trosku napratat a vacsiu Dajanu Rodriguez, bol to dar asi by som vahala dat tolko za nu ale som spokojna s kvalitou, kovanie sa uz trosku suchlo ale zmestim do nej aj obed a pod. A na leto mam dve velmi podobne svetlé, stačila by jedna ale nevedela som sa rozhodnúť, tie su malé ale na vybehnutoe do mesta, dovolenku a pod stačia.. Este mam ruksak ked viem ze potrebujem preniesť viac, resp mam obdobie ze si nosim obedy.. Do toho som neivestovala vela a zatial v pohode, predchadzajuci 40 eurovy sa znicil rychlo... Tam to je hop alebo trop. Pacia za mi Mohito kabelky takze väčšinou mam z tade, mam rada ked je menšia ale zas nie az taka mini úzka.. Pevnejší strih s rúčkou aj putkom na crossbody. Nestriedam ich dako casto, cize skor neutralne farby

slovenka753
14. dec 2022

Mam 3 kabelky, listovú ku šatám, malú žltú na leto a kožený ruksak, ktorý nosím denne. Najlacnejšie neboli, ale sú to ručne výrobky od slovenských dizajnérov a sú vhodné ako doplnok ku môjmu šatníku.

sandra_kul
14. dec 2022

joj, ja takisto nosím jednu kabelku už roky a som s tým úplne v pohode :D nie som ten typ, čo si potrpí a musí mať na každý deň inú.
záleží, čo sa tebe páči, každá máme iný vkus. topánkovo ma tiež aj pekné kabelky napríklad.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluemoon24
14. dec 2022

@evamarek77 takze mas original Chanel, ktera stoji kolem 8000€ do 300€?

simsalabim
14. dec 2022

Na znacke mi vobec nezalezi. Vyberam podla praktickosti - do prace potrebujem velku s vela samostatnymi priecinkami (teraz ich nam 8). Na volny cas mam niekolko mensich kabeliek - tam mi staci samostatna cast na penazenku (schovana za 2 zipsami) a na mobil (lahko dostupny, ale za zipsom) a jednu pouzivam iba na mestsku turistiku (mala, no priestranna, vela priecinkov). Zvykla som mat kozene kabelky, ale povacsine su tazsie, tak teraz mam latkovo/kozenkove). Moja najdrahsia kabelka stala 119€ - je velka kabela na notebook a ine veci, kozena, trvaca, dobre vyzera aj po 10 rokoch.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
14. dec 2022

Milujem crossbody, praktickost sice takmer ziadna, ale dam tam mobil, kluce a penazenku a ide sa, ked potrebujem viac veci beriem stylovy rubsacik, dnes sa daju znackove kabelky a rubsaky kupit do 100 eur , a ked ti staci jeden na rok nieje to taka strasna suma, nosim podla oblecenia, ale zaklad ti staci cierna, hneda alebo bezova a k rifliam mam modru a je to vsetko naco mat v kazdom odtieni 3 kusy zladis ku vsetkemu

kaktusik007
14. dec 2022

ja som uz stara na to, aby som nosila lacne kabelky - takze mam 3 kozenne ktore striedam podla velkosti, 1 kozenny ruksak, 1 kozennu na notebook a potom som si usila taku jednoduchu z rifloviny, tu nosim v lete alebo na chaty a tak.... plus mam este 2 kusy LV latkove, a asi 3-4 take mini pidi k vecernemu obleceniu, ale to sa ani kabelkou nazvat neda, tam dam kluce, telefon, ruz, vreckovky a je plna ;)

titla
14. dec 2022

Mam niekolko kabeliek na rozne prilezistosti. Na znacke mi nezalezi, ale vekom sa zacinam preorientovavat viac na kvalitu. Mam rada klasicke kusky, vsestrane vyuzitelne a kabelku nosim aj niekolko rokov. Kabelky striedam v obdobi jar/leto, ako doplnok. V zime preferujem ciernu kabelku. Posledna kabelka, ktoru sim si kupila bola kozena kabelka od lubive za 70e.

drzaopica
14. dec 2022

Záleží od veku podľa mňa žena v určitom veku by mala mať kvalitnejšiu koženú kabelku.Mam iné na leto, na zimu.Bezovu, cyklámenovu leto shopperky, crossbody.Hnedu, čiernu na zimu.Obed do roboty nenosím v kabelke.Kozenu kabelku kúpiš od 50 eur väčšina mojich stala do 100 eur a nám ich dlho

gladys_07
14. dec 2022

Mna zarazila veta “ Ja sa celkom hanbím, keď mám kabelku v hodnote 20e”. Ver mi, celemu svetu je uplne jedno aku mas kabelku (max nejake pubertacky toto budu riesit). Za ine veci sa treba hanbit (spina, neupravenost, nevhodne spravanie atd), nie za toto

svokrinjazykmonika
14. dec 2022

Ja som skončila s kabelkami a prešla som na dámske batôžťeky.

babulkomale
14. dec 2022

@evamarek77 ty budes teda urcite vediet - kto je to prosim ta ten Tommy Hilfiger, ze jeho meno nosia ludia na kabelkach aj trenkach vykukujucich z nohavic?

lindous
14. dec 2022

Moja najobľúbenejšia kabelka stála 9€ v zľave 😂😂 a vôbec sa nehanbím, je podľa mňa veľmi pekná a využiteľná na mnoho príležitostí 😊 na každodenné nosenie mám väčšiu (potrebujem nosiť A4), kvalitnejšiu, koženú, ktorá bola drahšia, ale cena bola za kvalitu a nie ešte navýšená o fancy značku.. Mne sa nepáči, keď je niekde vycapená veľká značka a keď aj na niekom takú vidím, tak vôbec netuším čo taká kabelka stála, lebo nemám v týchto veciach prehľad 😅

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heln
14. dec 2022

nemam rada velke kabelky, ktore su vo vnutri ako "vrecia", ze ked nieco hladam je to vsetko v jednej kope a musim sa hrabat kym to najdem.
preto mam rada kabelky, v ktorych je viac vreciek a veci sa daju pekne usporiadat. casto potrebujem zosit alebo zapisnik a neznasam ked sa mi pokrcia.
na drahe kabelky nemam a na modne trendy trochu kaslem, takze pre mna vyhravaju individualne vyhody, praktickost a v konecnom dosledku sa mi musi pacit, podla mojho vkusu, zase nekupim hocico.

abbey1
14. dec 2022

Mám zopár väčších kabeliek v čiernej a hnedej farbe kvôli práci. Nosím v nich materiály a zistila som, že i na nákup sú fajn. Mám Guess, Baldinini, Chanel i lacnú zo sekáča.
Napcham do nich dáždnik, vodu a bundu pre dcéru i knihy do práce. ;)

summer23456
14. dec 2022

@lindous môžeš dať foto tej koženej kabelky? Tiež zháňam také niečo na štýl shopper kde sa zmesi všetko,aj zošity a zas aby nevazila prazdna 3 kg lebo už aj také som mala😂😂😂

sashabb
14. dec 2022

@evamarek77 mne akosi nejde dokopy prada, balenciaga, chanel + guess a hilfiger. A taktiež spojenie napr. guess a kvalita 🙄