Ako zvládnuť štúdium,deti aj domácnosť?

evinkal
7. okt 2010

Milé mamičky,chcem sa spýtať,či je tu niekto,kto študuje,stará sa o detičky,domácnosť,manžela a stíha to všetko bez pomoci...Ak mi viete poradiť,prosím poradte,keďže nikto i nieje ochotný pomôcť

juliagregor
8. okt 2010

ahoj, ked študujem, tak s deťmi je manžel, alebo babky pomáhajú, berú si staršieho...
inak sa nedá s deťmi do školy chodiť nemôžeš...

sisaha
8. okt 2010

ja som cez den fungovala normalne, v case skusok som sa ucila vecer a skusky som si skusala planovat tak, aby boli v poobednych hodinach, kedy mi starsia dcera na hodinku postrazila mladsiu. Ak sa skuska nedala naplanovat na poobedie, tak som poprosila niekoho z rodiny, aby prisiel na tu chvilu ku mne. Ono vela skusok je aj takych, ze odovdzas iba seminarku, pripadne si ju kratko obhajis. Vtedy ma spoluziacky pustali odpovedat ako prvu, cize do pol hodiny som bola doma. Alebo skus poprosit niektoru z kamaratok, aby ti prisli pocas skusok k detom. Ostatne, ako priprava na skusky sa da popri detoch a domacnosti zvladnut, aj ked je to narocnejsie..

katecameron
8. okt 2010

tak ja taketo mamicky obdivujem ja by somto nezvladla tym som si ista lebo ja pomoc od starych mam nemozem ocakavat zialbohu neviem asi ti radu nedam ale drzim ti palce aby si to dotiahla dokonca

quaxi
8. okt 2010

ja som na dennom studiu (studujem matiku), mam individualny plan, s profakmi mam dohodu ze na cvika ani prednasky nemusim chodit, ale musim pisat pisomky ktore su cez semester (obyvkle 2-3 z kazdeho predmetu). Robim to tak, ze 1-2 tyzdne pred pisomkou pridem do skoly aj s krpcom a ofotim si od spoluzikov poznamky, z tych sa potom doma po veceroch ucim (krpec uz cez obed nespava, takze mam cas len vecer). Pocas pisomky strazi kto moze, rodicia, sestra, svokra... mnohe pisomky byvaju az o siestej vecer, takze moze strazit manzel. Cez skuskove je to horsie, tym ze sa tomu nevenujem cez semester, zostava mi na skuskove velmi vela prace, minuly rok mi strazila vacsinou mama (asi 4h denne) a to muselo stacit, tento semester sa chystam vyuzit nejaku opatrovatelku, ak si na to nasetrime. Uplne bez pomoci druhych si myslim ze to nejde, minimalne dieta treba niekde dat pocas skusok, mne jeden profak aj povolil zobrat krpca na ustnu skusku, ale my mame vacsinu skusok tak, ze 4h pisomna cast a o par dni ustna, na tej pisomnej by proste nemohol byt...
Domace prace robim vsetky normalne pri malom, uz pri nom zvladam aj sit jednoduchsie veci (to je moj konicek), sme vela vonku a bravam si tam so sebou poznamky do skoly, kym sa on hra, ja si citam.
Na manzela sa vzdy najde cas, ak nemam nic surne (typu vecer pred skuskou), tak mam zasadu ze o 22.00 koncim s ucenim a potom sa uz venujeme sebe. Nasim spolocnym konickom sa venujeme hlavne cez vikendy spolu s krpcom.

kolka1
8. okt 2010

Ahoj,

ja si robim doktorat a hoci je to narocne, da sa. Len k tomu treba dobry time management a sebadisciplinu 😉 . Pracu som pisala ked krpcek spal bud cez obed alebo vecer vo velkom casovom predstihu a teraz sa zacinam ucit na dizertacnu skusku a tiez cez obed ked spi a vecer. Z rodiny nepomaha nikto takze to musime zvladnut sami, mozno o to je to pre mna vzacnejsie 🙂.

Vzdy plati ked sa chce tak sa da. Tak drzim palce vsetkym studujucim mamickam.