Ako zvládnuť malé deti doma 😢

17. mar 2020

Dievcata, najma tie co maju dve deti po sebe, ako to davate ? Syn ma 3 aj pol a dcera temer dva. Ked su spolu, vacsinou len skriekaju, lebo syn malej bere hracky,
alebo sa na nu vala, je nekontrolovatelny, tiez ked neni po jeho krici place, nepomaha nic, ani capnutie po zadku, ani ked sedi za trest v stolicke sam v druhej izbe, vrieska na cely byt, alebo skacu obaja po fotelach je to nebezpecne pre tu mensiu. Snazim sa im venovat som s nimi aj muz ako vladze starych rodicov bohuzial nemame. Cely den prikazy, alebo stuple v usoch co uz nevládzem. Ten hluk a ich krik ma strasne vycerpava.
Ako to zvladate ?

klodike
17. mar 2020

Ahoj kľudne ma ukamenujte, no ja ich beriem von. Chodíme niekam kde nikoho nieje aby zo seba dostali energiu. Určite by neprospieva im ani mne byť zavretý doma. Kým to nieje výslovne zakázané nič neporusujeme. Sme na miestach kde nikoho nestretame a dievčatá si užijú vonku, takže spokojnosť na každej strane. Ono s tou dvojročnou sa dá ťažko niečo vyrábať ju to zaujme tak na päť minút a nehodlám ju priputak k telke na celý deň. Takže takto za mňa..

autor
17. mar 2020

My sme v zahranici, tu este take strikne opattenia nie su, ale zase my byvame daleko od velkeho mesta, takze malo ludi, vonku su aj hodinu, moc nepomaha

nikpa
17. mar 2020

Tiež chodíme von, ved nie je zákaz vychádzania ale zhromažďovania. Sadneme do auta a ideme mimo mesta, hocikde na poľnú cestu, do lesa kde nie sú ľudia. Chodievame aj na večer, okolo pol 7 je totálne vyludnene sídlisko u nás, poprechádzame sa a hotovo, keď aj niekoho stretneme napr venčiť psa, držíme sa par metrov ďalej. Môže sa chodiť von ale s rozumom a chrániť sa.

deedol
17. mar 2020

mam len jedno dieta, ale tiez to riesime zatial takto. na hodinu von poprechadzat sa, ziadne ihriska. zbieram sily na casy, ked to zakazu (dufam, ze nie!).
inak nebude to nefer, ked potom ludia budu moct vencit psy (lebo musia), ale my deti nebudeme moct "vencit"?

autor
17. mar 2020

My chodime von, problem je co doma ?

andrea_ff
17. mar 2020

Pripnem sa... aj ja mam dvoch drobcov a mam pocit, ze viac ako polku dna iba hucim na starsieho...a pomaly aj dcerka vystrkuje rozky... lubim ich...ale......
Takze co ine mamicky? Ako ste riesili den? Bez ohladu, ze je koronavirus.....

autor
17. mar 2020

@andrea_ff Ano, presne moje pocity 🙂

autor
17. mar 2020

Podla mna 4roky materskej je tiez dost aj na kona 😊

klodike
17. mar 2020

@andrea_ff ja to aj mimo korony riešim vonku, sme vonku doobeda 2 až 3 hodky podľa počasia a poobede to iste.

mell_k
17. mar 2020

Ja mám síce len jednu skoro 2 ročnú ale teda tiež to je strašne iba skrieka stále ako keby aj ona cítila že sa niečo zle deje vo svete alebo žeby bola zo mna taká nervózna ? Lebo ja mám dosť stresy z tejto situácie
A tiež ideme von na pole a tam behá loptu si kopeme hádžeme a keď príde domov unavená tak spokojne pozerá v telke rozprávku a ja si trosku oddýchnem

ckatka
17. mar 2020

Vytvoriť bezpečné prostredie...napríklad jednu izbu kde môžu robiť čokoľvek. Ale fakt že čokoľvek. A dat im tam niečo zaujímavé. Napríklad my mame v jednej izbe akože telocvičňu. Na podlahe tatami mäkké podložky. Malý vydrží hodinu palicami bubnovat do pneumatiky...kopať si tam loptu alebo hojdat sa na gume zavesenej do stropu.

jumama
17. mar 2020

Spievanka, Zahrajko, Fiha - a spolu pekne tancujte na tie pesnicky. Kolo kolo mlynske a taketo. Nezabavi na dlho mozno, ale postupne nauci spolupraci deticky. Aby sa nebili a nekonkurovali si. Hrajte sa co najviac take nadelovacie hry - co ja viem, kopa kociek a rozdavate: Jedna tebe, jedna mne, jedna mame- A potom dalsi z nich rozda - jedna tebe, jedna mne, jedna mame... tietto hry, kde sa strieda poradie tiez ucia kooperacii, nie rivalite. Napriklad dietatu date kosicok veci, nech ich pouklada, to druhe zatial na vasich kolenach caka. potom sa vystriedaju a zase to druhe podrzite na kolenach. Vonku ked ste - tak zase vymyslite nieco, kde sa mozete striedat . teraz kopne loptu dievcatko, teraz chlapcek, teraz mama... a toho druheho ucte cakat a dat priestor na splnenie ulohy...

1gabriela13
17. mar 2020

Ved normálne choďte von. Zober bicykel, staršieho do zadného sedadlá, mladsiu do predného a choďte sa bicyklovať niekam na poľnú cestu ci do lesa alebo aj dediny ci mesta. A o za vau postarané aspoň u nás.

deti95060810
17. mar 2020

ja som mala 3 deti do 4 rokov...išla som zbláznieť. Našťastie sme ešte vtedy bývali u rodičov - takže postrážili na dvore aj oni... Ale akonáhle bolo von škaredo - dnu bolo s nimi na nevydržanie.... Dnu sme len skladali puzzle, alebo donekonečna kreslili. Musíš nájsť takú aktivitu ktorá ich zaujme. Ale najlepšie bolo ich unaviť von ....

hejtermama
2. apr 2020

My pre deti robíme v divadle- teda divadlo máme teraz len doma- reláciu plnú nápadov, čo robiť- možno sa inšpirujete:

https://www.youtube.com/watch?v=U_cfTVVOyyA