Ako zvládať psychicky prácu predavačky

26. jún 2022

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať žien,ale možno aj mužov,ako psychicky zvládajú prácu predavačky.
Ľudia, čo v sebe nemajú základnú slušnosť, nevedia sa pozdraviť,odzdraviť,poďakovať,ani bú ani mé,rozhadzujú tovar...o ukrajincoch ani nehovorím...
Treba si zvyknúť na to že ľudia sú hovadá?

deti95060810
26. jún 2022

to že sa niekto nepozdraví to ešte prežiješ, horšie je ak porozhadzuje tovar a úplne na figu ak niečo ukradne...
je rozdiel v akom obchode pracuješ a aj spoločnosť ktorej obchod patrí - mám na mysli doplácanie manka.

martinkatinka
26. jún 2022

Ludia pridu a odidu... Nielen v obchodoch, ale aj inde sa ludia spravaju drzo, povysenecky. Ale spomen si na to, ze su aj ti, co su mili a prijemni .. mne taki ludia robia den.

autor
26. jún 2022

Este dodam, tiez mi pride vrcholne neslusne dovalit sa k tovaru,bez pozdravu samozrejme, zabucat kolko to stoji, a ked poviem len tak zduchnut...

zojazoja
26. jún 2022

Ideš do práce predávať a zarabat peniaze. nie vychovávať ľudí. Odosobnit sa, venovať sa svojej práci a kazdy buran ako príde tak aj odide. Zabudnúť na neho do 10 sekúnd. P. S. Tiez robim s ludmi, viem o com pises.

deti95060810
26. jún 2022

nechápem... však ak sa nepáči cena tak čo ti má povedať ? Však nie je na tržnici že sa bude s tebou zjednávať... A na výhovorky nemá kupujúci čas a ty tiež asi nie si povinná počúvať rôzne bájky...

syslik81
26. jún 2022

prestat ich posudzovat a robit si svoju pracu.. na sk som robila predavacku a az tak zle to nebolo ... to ze su hulvati je ich problem .. usmiat sa na nich a mysliet si svoje ta nezabije .. a ak na tonemas treba zmenit povolanie

autor
26. jún 2022

@deti95060810 aspon podakovat 😂

dskjhfdlkdjhl
26. jún 2022

Akakolvek praca s ludmi je narocna. Nie som predavacka, ale pracujem s ludmi a vzdy sa k druhym ludom chovam tak, ako chcem, aby sa chovali ku mne. A celkom to funguje.

janickacrazy
26. jún 2022

možno skús zmeniť prácu, ak ťa toto nebaví, ľudia sú rozni, určite stretávaš aj kopu normálnych slušných ľudí, nie? Možno stačí zmeniť obchod, v ktorom robíš, menšie butiky alebo obchodíky tam nechodievajú hulváti.

autor
26. jún 2022

@janickacrazy robim v kiosku v nakupnom centre..viem ze to nie je praca pre mna navzdy, som len brigadnicka...a chcela som sa len postazovat :D

tosomja
26. jún 2022

Tak potom rob niečo iné, kde nemusíš pracovať s ľuďmi, zákazníkmi. Lebo v každom jednom je to tak. Sú aj milí, ale aj "čo som to som" už dávno neplatí Zákazník môj pán!
Mne sa napríklad stáva aj to, napríklad v new yorkeri, že sú namyslené predavačky, nepozdravia, nepomôžu, chodia za mnou ako keby som chcela niečo ukradnúť. A sú aj také, napríklad v DM, že koľkokrát prejdem okolo predavačky, toľkokrát sa pozdraví 😃
Minule som v kik skúšala plavky, pekné som poprosila predavačku, či by mi nemohla priniesť ešte jeden taký istý pár, lebo ten bol krivo šitý, niečo zahundrala, ale priniesla. Potom som to nevedela tak zavesiť na ramienko, ako oni, tak som len tak prevesila a dala ku kabínke na vešiak, kde je napísané, že tam odkladajte nevhodný textil. Dobré že ma neoplula, taká bola nepríjemná, či neviem dať namiesto. 😏

judar
26. jún 2022

Ked ti to vadi tak proste bud zmen pracu alebo sa stym zmier lebo platena niesi zato aby si analyzovala ludi a ich spravanie ...proste ked uz je niekto kulturne hovado tak je kulturne hovado 🤷 musis aj tak len byt ticho kedze ludia su rozni a horsie by bolo ak by ti tvoje okomentovanie vratili staznostou

martinkatinka
26. jún 2022

@tosomja dufam, ze som to nebola ja 😆 lebo aj ja mam horsie dni, kedy mi vsetci vadia 😁😆

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejusinka
26. jún 2022

Ja mam tiez opacnu skusenost 😅 pridem pekne pozdravim, poprosim, podakujem, poprajem pekny den a predavacka ani bu ani mu a este aj zazera…ked sa vratim do toho obchodu znovu tak uz nie som tiez taka prijemna 🤷🏻‍♀️

jujala
26. jún 2022

moj manzel robi vodica SAD v meste. a po 2r mu chodia ludia, ze on je najnormalnejsi vodic v meste. jeho kolegovia nezoberu dieta so sklopenou kolobezkou, opiteho cloveka, chalana so zabalenym hamburgerom...moj bere vsetkych a ked je niekto opity tak si ho posadi na sedadlo sebe aby mal nad nim dohlad aby nesspadok a neotravoval ludi. V zime prikuri, v lete otvori okna a ked si dochodca zabudne preukazku tak pusti i bez nej, lebo je evidentne, ze je dochodca. minimalne tyzdenne sa mi pochvali, ze ho niekto pochvali a je rad, ze sa viezol s nim. to ho drzi v tej praci,lebo tam zarobi 5,20/hod....zarobok katastrofa a denne vstava o 3,30h. mal aj zlu skusenost, jedna pani ho naskrkla, ze jej vidal o 0,20centov menej, proste si nevsimol...a zacala po nom vykrikovat, ze ju chcel okradnut. tak s kludom jej povedal ze podla seba sudim teba, ostala s hanbou.

mooonika1975
26. jún 2022

joj, to si nemôžeš takto brať, základ je byť slušná ty, pozdraviť, odzdraviť, a ostatné si nebrať. Treba brať každú prácu ako priležitosť, len ešte nevieš na čo . To zistiš . A je uplne jedno či predavačka, či upratovačka ❤

autor
26. jún 2022

@mooonika1975 dakujem velmi pekne ❤

autor
26. jún 2022

@mamula20 ja to mam presne rovnako

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benit
26. jún 2022

Praca s ludmi je taka. Su cim vacsmi agresivnejsi a arogantnejsi. Treba si zvyknut, neprevychovas ich. Potrebuju si vybit dvoje frustracie. Najdi si v tej praci aj nejake pozitiva.

1gramofon
26. jún 2022

Často sme sa s dievčatami v práci smiali na zákazníkoch. S jednou sme si bežne prišli pohundrat a ani nevieš ako sme sa na tom my zabavili. Ze sa nevedia pozdraviť to je ich trapas, niekedy sme až hulakali ten pozdrav, lebo co ak len nepocuju 😅 a najhoršie je keď na teba začnú kričať a nadávať ti. Robila som v hrackarni a môžem povedať, že deti sú slušnejsie. Vždy sa našla veľmi milá mamička, niekto chcel aj zazartovat, zlatunke deti, podareni pubertiaci a hneď nám bolo lepšie. Vsimaj si to dobre a bude to lepšie.
Brigádu si si vybrala dobre, naučí ta to ako sa rozprávať s ľuďmi aj ked je niekto nepríjemný, aj keď sa ti nechce... Mne to veľmi pomohlo, mala som s tým problém

mooonika1975
26. jún 2022

@1gramofon presne, nájdeš si v tom to, čo tebe vyhovuje, to je super 👍

vroni
26. jún 2022

Môj ty boh, to už je fakt vážne, či niekto pozdraví..... Mimochodom, predavačka, ktorá odzravi je zriedkavá ako ružový špenát. Pracujem s ľuďmi a mňa to nabíja energiou. Lenže nie som ich výchovná poradkyňa ani dozorca, aby som ich gezovala, či pozdravili a pekne poďakovali. Jasne, niektorí ľudia sú hulvati, nevedia sa správať alebo sú agresivni. Tých si stačí nepripustit k telu a reagovať asertívne. Na 99% sú z nich zrazu ovečky a dá sa. Ten zvyšok sú riziko povolania a pravidlo potvrdzujúce výnimku.

rainee
26. jún 2022

Tak ja obdivujem predavačky, hlavne pokladničky za kasou alebo v tych otvorenych stankoch v shoppingoch, to by som nedala. Radšej upratovacku by som robila.... ale zas je fakt ze väčšinou sú unudené, otravene,neochotne a nepríjemné, no ale tak nečudujem sa im. Za ten plat tam cely den obsluhovat a ľudia chodia všelijaki...

kristiii
26. jún 2022

Autorka..si asi taký citlivejší typ človeka ako ja , takže ťa chápem, že ťa vie rozhodiť takáto blbosť, ja by som napríklad predavačku či čašníčku práve preto nikdy robiť nechcela..mňa naopak napríklad včera zamrzelo správanie predavačky (ak keď podľa príspevkov vyššie možno oprávnene?).. situácia: bola som v supermarkete, niečo som potrebovala kúpiť, regál prázdny, ale hneď vedľa predavacka s naloženou paletou vykladala tovar. Pýtam sa jej: "Prosím Vás, neviete či budete vykladať tento tovar?" Odpoveď (pekne protivnym tónom): "Dobrý deň! (Očividne upozornenie na to, že som ju nepozdravila, ale som začala vetu s prosím vás), mám tu paletu a neviem čo budem vykladať..reku okej, ďakujem, tak sa prídem pozrieť neskôr. Ale nemala som chuť ju znova stretnúť, tak som pokupila zbytok a išla preč, reku radšej sa vrátim inokedy. Ľudia sú rôzni, nie každý má vždy svoj deň, do toho možno starosti doma a občas sa niekto na niekom vyvŕši.. asi si to len netreba tak pripúšťať, tiež sa to snažím naučiť

domak2
26. jún 2022

A ja zas hľadám mile predavačky, čo sa netvaria akoby som im zjedla večeru ci dokonca zákazníka milo pozdravia 😅

annabar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ouwecka
26. jún 2022

Podla mna to neries,pozdravia odzdrav,nepripustaj si to,ja som dakedy aj vyhodila chlapa z predajne a bol to nakoniec majitel lekarni arogantný c**j

chocolatte1
26. jún 2022

Práca s ľudmi nie je jednoduchá, ale pokial pracujeme v službách v akomkolvek odvetvi, musíme sa vedieť odosobniť. Ja nepracujem ako predavačka, ale pracujem s ľudmi. Mne to prináša radosť i keď sa nájdu aj -aj.
Ak to niekto nezvláda treba zmeniť zamestnanie a netrapit seba ani iných…