Ako zničiť pavúka, ktorého nevieme nájsť?

vandica
18. jan 2022

Ahojte, prosím vás ak máte skúsenosť, poraďte, sme už zúfalí. Muža už trikrát kusol pavúk presne na to isté miesto na ruke, raz sa mu dokonca začala šúpať koža z toho. Celkom dlho bol kľud, a dnes zas. Nikdy sme ho však nezazreli v spálni, vždy sa mu to stane cez noc. Aj matrace sme povysavali, pod posteľou, všetko, no nie a nie sa ho zbaviť. Zaujímavé, že vždy na to isté miesto ho uhryzne 🤔 mňa uhryzol raz, no hneď mi to zmizlo, a jemu to trvá dlho, a keď to stlačí ide mu taká číra tekutina z toho. Sme z toho už fakt na nervy, hlavne teda on.
Ďakujem za kazdu radu 🙏

klip0
18. jan 2022

Pustiť ozón v miestnosti

diewcatqoo
18. jan 2022

Akp viete, ze to bol pavuk, ked ste ho nikdy nevideli?

dadulamamula
18. jan 2022

Ako viete že pavúk, keď ste ho nevideli? Aj keby sú pavučiny, nemusi to robiť pavúk. Ja som si tiež tak par krat do roka nasla výrazku na ruke a vždy je na tom istom mieste no nepredpokladá by osm že je to pavúk.. A pavučin je stále dosť.. Za posteľou povysavam a sup o 2 dní sú tam znovu

vandica
autor
18. jan 2022

@diewcatqoo
@dadulamamula pretože sú tam vždy dva hryzy vedla seba a tak hryzie pavúk

vandica
autor
18. jan 2022
judar
18. jan 2022

Paranoja jak hovado 😂😂😂 ani ale ho nevideli a uz viete ze to 4x bol pavuk 😂😂😂 mali by ste so sebou nieco robit lebo tu v nasej krajine zial neziju take pavuky co su inteligenciou na takej urovni aby 3x isli za tvojim manzelom a 3x mu este ktomu zahryzli do ruky na same miesto 😂😂😂...odporucam nastudovat si latku o plosticach a blchach lebo tie su zrovna toho schopne pohryznut v okoli uz otvorenej rany a odskocit a schovat sa do mini skar

dadulamamula
18. jan 2022

@vandica ja by som skôr povedala 2 pľuzgiere :D ale tak každý vidi inak mate pavučiny?

dadulamamula
18. jan 2022

@judar aj to by osm vylúčila, skôr by som povedala roztoče, alebo niečo v tele co to spôsobuje ako alergiu... Nie raz som mala na ruke niečo ako pľuzgierik a tiež vodičku,😃..

Keby mali plostice oni zanechávajú tmavé bodky za sebou, aj byto svrbelo a nebolo by to iba na jednom mieste.. 😃😃

Nuž a možno manžela hryzie svedomie 🙈

denda007
18. jan 2022

Ak to bolí, tak sú to ploštice. 🙂

simsalabim
18. jan 2022

@denda007 aj pavuci stipanec riadne boli... osobna skusenost.
@vandica skus kriedu na hmyz na ram okolo postele a pod. Ak by to boli plostice, asi by tych stipancov bolo viac.

vandica
autor
18. jan 2022

@denda007 práveže neboli

vandica
autor
18. jan 2022

@simsalabim ďakujem, skúsim. Áno ja si tiež myslím, že ploštice by bolo viac stipancov, a predpokladám žeby som ich mala aj ja. No toto vždy len dva štípance vedľa seba a nič viac. A keď som googlila, tak takto stipe pavúk. Ďakujem za normálnu odpoveď ❤️

andrea163
18. jan 2022

Skúsiť chémiu, pred odchodom z bytu poriadne vystriekať izbu prípravkom proti lezúcemu hmyzu ... ak je v izbe, tak zdochne

niekto2hy
18. jan 2022

Kedysi sa muchy nicili Biolitom,zavreli sa dvere...

larisa
18. jan 2022

Myslím si že to máte plostice
Tie je možné vidieť v noci. A cez deň ich neuvidis.

brembo
18. jan 2022

pavuk utočí len výnimočne,teda aspon druhy u nás bežné. Uhryzne len v prípade krajnej nudze. Pavuka by som kludne vylučil.

simsalabim
18. jan 2022

@larisa aj mna napadli plostice, ale nie je zvlastne ze stipanec je iba jeden?
@vandica urcite nebude na skodu aj prezriet matrace a postel a v noci sa skusit porozhliadnut tiez. vyskusaj aj ten Biolit a uvidis.

dadis
18. jan 2022

Tvoj muz ma exematozne ruky.To ani nemusi byt stipanec, ale nejaka lezia na takej kozi. Mozno si to v noci skriabe, nevie o tom a rano to takto vyzera. Esre som nepocula, ze by pavuk stipal..

mirage
18. jan 2022

@dadis presne to som si vsimla, extremne vysusenu, unavenu pokozku.. Nie je za tym nejaka kozna choroba?

vandica
autor
18. jan 2022

@mirage robí vonku v chlade, teraz v zime sa mu vysušujú ruky. Inak to nemáva.

dadis
18. jan 2022
vandica
autor
18. jan 2022

@dadis Ja som ekzematicka, takže viem, ale aj tak ďakujem za radu 🙂
No ma to vyslovene štípance, určite tie dva body nie sú z ekzému, keďže sa v noci zobudil na to že ho stiplo. Zrejme vyhodíme matrac, a uvidíme.

siska53
18. jan 2022

@vandica chapem, mna tiez kusol v noci pavuk a to mam arachnofobiu! 2 hryzy, nevedela som, z coho, az kym som neodtiahla tazku postel, ktoru som.odtahovala na povysavanie za nou tak raz do mesiaca.. a tam.sviniar bol, cierny , fuj, nikto doma, tak som musela nabrat odvahu a povysavat ho. Odvtedy som tu postel odtahovala.kazdy tyzden aj 2 x, co som sa tak bala ( ani nie kusa ca, ako skor toho pavuka..).

Ale..je take zariadenie, co sa strci do zastrcky proti pavukom, ma ich to odplasit..

vandica
autor
18. jan 2022

@siska53 fakt je niečo také do zástrčky? To som nevedela, skúsim. Ďakujem za skúsenosť a radu. Lebo niektoré sa tu prišli zaujímavo odprezentovať...

lenorky
18. jan 2022

@vandica Vraj pavúky neznášajú mätu...Inak mame doma 3 tarantuly...dcéra ich chová a nebojí sa ich...co je zaujímavé že sa bojí domácich pavúkov a ich uhryznuti...

vandica
autor
18. jan 2022

@lenorky áno to som čítala, že aj mätu aj citrusy, že treba potrieť parapety, okná,prahy dverí, zárubne aby nešli dovnútra. Ale keď už je v izbe toto nezaberie, ja ho potrebujem zlikvidovať. Ale dik za radu 🙂
To s tou tvojou dcérou je inak zaujímavé 😁