Ako zistiť krvnú skupinu?

cicimotinka
12. aug 2011

Chcela by som sa spýtať, ako zistiť krvnú skupinu...nemám ju v karte...tehotenstvo mi nehrozí...obvodná ma poslala na hematológiu, že to tam robia za poplatok... z hematológie ma poslali do krvnej banky, tam mi povedali, že oni krv len vyšetrujú ale neodoberajú, vraj to robí obvodná... čiže zase koliečko...popravde mám obvodnú trochu od ruky a letieť tam ráno na 7,00, keď malý spí do 8,00 a niekedy aj dlhšie, je trošku na hlavu... dá sa objednať aj test na krvnú skupinu, ale ja si ho sama neurobím... ak ho objednám, pichne mi prst sestrička u obvodnej??? Napadá niekoho ešte niečo jednoduchšie??? Zdá sa mi divné, že v nemocnici ma poslali preč, keď je zdravotníctvo údajne v takom srabe a spoplatnený výkon odmietne... inak krv darovať nemôžem, takže tadiaľ cesta tiež nevedie...
Ide totiž o to, že mm sa rozhodol držať diétu podľa krvných skupín, lebo je jediná, po ktorej naozaj schudol...on má 0 a keď varím ako pre 0, tak mne je blbo, mám zápchu, bolí ma žalúdok a celkovo mi je tak nejako divne - unaveno... takže 0 nie som a táto strava mi nevyhovuje... máte niekto dajaký nápad, prípadne skúsenosť, kde a ako sa ešte dá určiť krvná skupina???

pia22
12. aug 2011

U obvodneho lekara😉 Tiez som ju chcela vediet, tak som to riesila cez mojho lekara za poplatok cca 12 eur.

jarunka111
12. aug 2011

@cicimotinka jeden odber krvi u obvoďáka 😉

cicimotinka
autor
12. aug 2011

@pia22 @jarunka111 ale mňa obvodná poslala do nemocnice na hematológiu, že to robia tam, že u obvodnej sa to nedá... na to treba nejaký dôvod, napr. predoperačné... ☹

titkovamiriam
12. aug 2011

ja si pamatam ze volakedy boli dostat v lekarni take papieriky kde sa dala zistit skupina,či aj rh to neviem a potom na hemato-chod darovat krv a tam ti zistia z krvi vsetko a nemusis platit ani cent

sisaha
12. aug 2011

@cicimotinka a v porodnej sprave ju nemas uvedenu? Lebo ja ano.. V nemocnici nam davali 2 spravy - jednu pre gyndosku (tam bola tiez uvedena KS) a jednu pre pediatricku (a tam bola tiez), tak skus sa spytat na tychto miestach nech ti tam nahliadnu... 😉

cicimotinka
autor
13. aug 2011

@titkovamiriam krv nemôžem darovať, rozmýšľala som, že akože pôjdem a vyradia ma ako nevhodnú, lenže kamoška tak bola a nedozvedela sa nič, lebo že taká papuľnatá sestrička jej povedala, že údaje nevhodných darcov sa skartujú, takže jej nevie povedať nič... ☹ takže neviem, či to risknúť...
@sisaha pôrodnú správu nemám, gynda, kam chodila mama je dávno zrušená (postavili novú polikliniku) a maminu kartu nemám, možno by som sa dostala k zdravotnej, ale neviem, či tam to bude... 😠

sisaha
13. aug 2011

@cicimotinka nie spravu tvojej mamy, ale tvoju porodnu spravu, ked si pred dvoma rokmi porodila synceka... tam je uvedena aj tvoja aj jeho krvna skupina 😉

cicimotinka
autor
13. aug 2011

@sisaha jáj, tak to tiež nejde, my máme malého adoptovaného, ja neviem ani jeho ani moju skupinu...jeho dúfam niekde v karte je... 😀

sisaha
13. aug 2011

@cicimotinka aha.., tak potom ma nic nenapadá... 🙂

jarunka111
13. aug 2011

@cicimotinka to máš teda super obvoďáčku 😖 lebo stačí jeden odber a na žiadanku napísať LEN "správny" "číselný kód diagnózy a je jedno, či predoperačné alebo neviem aké. Alebo stačí LEN ochota to urobiť? 😕

tetkabetka
3. okt 2012

@cicimotinka Asi to tu už nie je aktuálne, ale aj tak napíšem. Ja som zase nevedela malej krvnú skupinu a jej obvoďáčka povedala, že tiež jej nemôže dať vyšetriť len tak. Neprešlo by jej to cez poisťovňu. Tak sme cez net kúpili taký domáci test. Stačili 4 kvapky krvi z prstu a hneď sme vedeli. A teraz jej brali krv aj u obvoďáčky na všetko možné, tak už tam pridružili k tomu, aby jej aj tú k.s. zistili a vyšlo to ako z toho domáceho testu.
Možno sa ten test dá kúpiť aj normálne v lekárni, ja som sa nepýtala. Vraj sa ten test robí pre istotu aj pred operáciami, tak možno aj niekto známy z nemocnice by to doniesol aj zadarmo.
A nemusíš s tým bežať ani k obvoďáčke, to zvládneš aj sama doma, či prípadne za pomoci manžela.

frontman236
10. jan 2016

😲 🤐