Ako zistím, či mi dotyčný poslal balíček?

babyanabell789
9. jún 2015

Dobrý deň, 29.5.2015 som dotyčnému poslala peniažky na účet za chodítko pre dcérku. Predpokladám, že peniažky mu došli asi v pondelok, zatiaľ vždy prišli až na druhý deň, keď som tak posielala (víkend nerátam), mal by to byť väčší, príp. ťažší balíček poštovné ma stálo 5eur. A podľa toho čo písal, tak to poslal až minulý týždeň vo štvrtok, preto som nečakala, že by to v piatok prišlo. No neprišlo to do dnes, dotyčný nenapísal, či to poslal poštovným kuriérom alebo dobierkou, iba že poštou. Mojou chybou je, že som si nepýtala jeho tel.č. a na email píše každý druhý deň. Neviem odkiaľ je, len viem, že to v štvrtok poslal a inzerát vymazal možno utorok, stredu, proste hneď ako mu prišli peniaze. Od neho som sa veľa nedozvedela a preto sa pýtam z vlastnej chyby vás, ako mám zistiť, či ho naozaj poslal a ak áno tak ako a kedy. Kám mám zavolať, ak neviem z ktorého mesta je? Nemôžem volať na hociktorú poštu. Viem jeho meno aj priezvisko. Kedy by mal ten balíček dojsť za predpokladu, že ho naozaj poslal vo štvrtok? Prosím poraďte mi, ešte sa mi to nikdy nestalo, neviem čo robiť. Ďakujem

zuzik307
9. jún 2015

@babyanabell789 asi jedine podla podacieho cisla...balik zvykne prist do 2-3 dni...

babyanabell789
autor
9. jún 2015

@zuzik307 to neviem ani to číslo :/

sissy27
9. jún 2015

@babyanabell789 o balíku ťa môže informovať jedine jeho odosielateľ, my to naozaj nemáme ako zistiť... rovnako len on ti môže poslať podacie číslo, podľa ktorého si vieš balík odsledovať... neostáva ti nič iné len čakať, či už na balík alebo na odpoveď od predávajúceho...

zuzik307
9. jún 2015

@babyanabell789 asi to nebude z bazaru tu na MK?

babyanabell789
autor
9. jún 2015

@zuzik307 z bazar.sk ... a inzerat vymazal ale mal tam este inzeraty len neviem sa ku nim dostat ze daco zistim viac aspon odkial je

babyanabell789
autor
9. jún 2015

@sissy27 ked on akokeby ani nejavil zaujem peniaze mu naskocili na ucet inzerat vymazal a info 0 bodov ... poslal postou ale to je viac moznosti ako to mohol postou poslat ... postarka mi moze doniest balicek az domov moze mi doniest len listok ... mohol byt poisteny nemusel ho poistit lenze mna stve to ze uz je zaplateny a mozno ho ani neposlal ... tazko sa s nim komunikuje a ani nemal udane tel cislo ... a meno ma take iste na bazari aj v emaile tak snad to nie je nejaky podvodnik

sissy27
9. jún 2015

@babyanabell789 no je to chodítko, tak by som veľmi nerátala s tým, že ho poštárka donesie až k tebe domov... inak trošku splietaš piate cez deviate, balík -pošta-kuriér-dobierka- poistenie - somariny - opakujem, jedine predávajúci ti môže dať info o tom, či balík odoslal a jedine on ti môže poskytnúť podacie číslo, nikto iný.

klincek
9. jún 2015

@babyanabell789 napis mu, nech si posle podacie cislo balicka..potom si na stranke posty podla tohto cisla vies balik sledovat. zistis aj to, kde a kedy ho podal. on si zase vies zisti, ci a kedy si ho prevzala.

babyanabell789
autor
9. jún 2015

Po prve ja s tym skusenosti nemam nikdy som neposielala nic a po druhe po tom co som zistila mi to nikdy v zivote s vysokou pravdepodobnostou nedojde ... prvykrat v zivote som sa v tomto popalila nie som jedina no hanbim sa za zistenie o ktore som sa obohatila pred par minutami proste som jedna z mnohych ktore boli oklamane zistila som to podla cisla uctu uz asi nikdy neuvidim ani peniaze ani tovar ...

ivett1
9. jún 2015

@babyanabell789 ahoj, ešte nie je nič stratené, skús ísť na vašu poštu a tam sa spýtaj ...možno ti to len poslal ako "balík na poštu" ... nie ako "balík na adresu" ... aj keď si platila dosť vysoké poštovné ... pri posielaní balíka na poštu ti ho nedonesú domov, ale zostane na "tvojej" pošte a mali by ti nejako oznámiť-pošta, že ho tam máš (mne to oznamujú sms alebo aj e-mailom) a tam je aj číslo balíka ... chodítko bude určite väčší balík ...takže, ak je tam a nejako zlyhala komunikácia, tak ho môžu nájsť ...takto môže byť balík uložený 18 dní ... a ak vieš meno odosielateľa, ešte lepšie, môže si to pani poštárka takto skontrolovať ...
PS: neboj sa a choď sa opýtať... povedz, že ten odosielateľ ti napísal, že balík poslal, ale zabudol ti napísať číslo... a že si nenašla žltý lístok v schránke ... držím palce😉

margotka112
9. jún 2015

No ak mi napíšeš do správy tvoje meno a priezvisko a mesto odkial si,zajtra ti viem pozrieť či ti bol poslaný balík, ak to bolo chodítko 100% je to ako balík.

nikuska245
28. mar 2017

@margotka112 Dobrý deň
Viete aj pre mňa zistit ci mi jedna pani poslala velky balik..ona mi tvrdí ze kurier bol balik prevziať v utorok 21.3. A dnes je 28.3. A nic mi kurier nepriviezol a ani mail ci sms o doruceni neprislo :(
Ako to zistim?
Mala som doplatit estd 40 eur.
Ďakujem.

evittam
28. mar 2017

@nikuska245 A co takto si pytat od dotycnej cislo zasielky a nazov kurierskej sluzby,ktorou ho poslala. Ak by to poslala tak ako tvrdi tak uz to mas davno doma.

nikuska245
28. mar 2017

@evittam prosila som ju aby mi číslo dala. Vravela ze ho ma doma lebo teraz je momentálne so synom v nemocnici. Pytala som sa aj akou kuriérskou službou to posielala,ze nevie..vsetko je na tom papieriku co ma doma..ako ja som uz zufala. Vsak to nie je možné ze do dnes ten balik neprišiel. Ze minuly tyzden vo štvrtok jej prisla sms ze zasielka je pripravena na dorucenie..a nic neprislo.

nikuska245
28. mar 2017

@evittam
Pozri... Som sa jej pytala ..

nikuska245
28. mar 2017
evittam
28. mar 2017

@nikuska245 Tak ta klame.

nikuska245
28. mar 2017

@evittam ja si tiez myslim..co teraz..Už sa s tym neda nic robit ked ma časť peňazí.

evittam
28. mar 2017

@nikuska245 Akoze nic. Ziadaj ju nech ti bud konecne posle tovar alebo spat peniaze. Hadam mas nejaky doklad,ze si jej ich poslala?!

nikuska245
28. mar 2017

@evittam ano mam doklad z pošty .
Ako písala ze mi ich dnes posle..ked nie da sa podat aj trestne oznámenie?

evittam
28. mar 2017

@nikuska245 Tak da. Ale zalezi od sumy...
Urcite nie kvoli nejakym par Euram do 100. A ako ti vysvetlila preco ta doteraz tahala za nos?! By som jej inu reklamu spravila.

orinoko
25. apr 2018

Len pekne choď na policiu je to trestne, hoci by sa nedalo iba o 5 Eur

orinoko
25. apr 2018

Oprava jednalo