Ako zistím, či je andulka samička alebo samec?

barbora1522
19. sep 2016

Potrebujem radu mame mesačnú andulku a neviem ci je samcek alebo samicka? Ak sa niekto z vas v tom vyzná prosim poradte.

barbora1522
autor
19. sep 2016
barbora1522
autor
19. sep 2016
cacianka
19. sep 2016

no ja som mala andulku, na zobáčiku sa tej tvojej ešte nef´vyfarbili tie "nozdry" či ako sa to volá, ale podľa fotky sa mi zdá že začínajú hrať do bledomodra, tak asi samček, čo ti povedali v obchode ?

lintu
19. sep 2016

tak ako píše cacianka 🙂 Ak sa jej tá časť nad zobákom vyfarbí do modra, je to samček. Ak to bude mať hnedé, je to samička. Inak pekná žltá andulka 😎

barbora1522
autor
19. sep 2016

Andulku mam od známeho mal parik a mali male andulky, sam mi nevedel urcit ci je to samicka alebo samec. Chcela som samicku uz ju volame lila, nuz ak to bude samcek premenujeme ho na Pipo 🙂

cacianka
19. sep 2016

naozaj je krásne žltunká, ako púpava na jar

barbora1522
autor
19. sep 2016

Dakujem, dufam ze sa.mi ju podari skrotiť, je nejaka diva 🙂

valentina5
19. sep 2016

@barbora1522 Samcek ma nad zobacikom modre, hovori sa tomu ozobie. Tato tvoja vyzera na samicku, uvidis neskor ako sa vyfarbi, je krasna. Treba sa jej casto venovat, skusat ju brat na prst, zvykne si na teba. Andulka je velmi mile vtaca. Ked sa skamarati, bude ti sediet na hlave, na ramene, behat po stole, vsetko zhadzovat, velmi sa na tom bavi a je velmi spolocenska.
Ked som mala andulku, volali sme ju Lolinka, tak rada s nami jedla z taniera, vzdy som jej dala na samostatny tanier, lebo dobala, ked som aj ja chcela jest, mala velmi rada paradajkovu polievku a tak pritom frkala ako male prasiatko, cela bola cervena, stalo to za ten pohlad. Mala som aj velkeho kocura Matka, boli kamarati, ked som andulke dala do klietky nakrajane varene vajicko, kocur vliezol do klietky a krmil sa. Niekedy Loli vosla za nim a vyhnala ho s krikom a niekedy ho nechala a zase ona mu chodila do misky, bolo s nimi veselo. Ked som si lahla na sedacku, priletela, pritulila sa mi ku krku, lahla si na chrbatik, nozicky vytrcene dohora, akoby uz nezila a tvrdo spala. 🙂 Zazila som s nimi vela peknych chvil. Andulky sa naucia aj nejake slova pri velkej trpezlivosti. Prajem ti vela zabavy s Lilou. 🙂

cacianka
20. sep 2016

náš Ďuro vyletel hore na knihy, ozobával papierové prebaly a s krikom púšťal kúsky papiera na zem, alebo behal po koberci a naťahoval záves, prípadne kábel z antény.
veľmi rád sa kúpal na šalátovom liste, raz nadával - raz sa túlil a bozkával zavesenú pingpongovú loptičku, miloval maslový chlieb - ked videl môjho ex s chlebom v ruke, tak so ho zvolil ako pristávaciu plochu a vyzobával maslo, úplne labužnícky. aj ked sme obedovali, tak prišiel ochutnať. no a najradšej vyzobával písmenká a naháňal mi pero, ked som písala ... ked ex ležal na gauči, sadol si na neho a pomaly sa priplichtil k tvári a ozobával mu fúzy a chlpy v nose, strašne ho iritovali. 😀
vozili sme ho v klietke prikrytého aj v aute, ked sme išli k mame, kľudne si štebotal ale ked sme prišli na kraj Galanty, neskutočne začal škriekať na "maďarské" vrabce ... 😀 😝 😀 . nevedeli sme že sa musí učiť od malinka, taksme nestihli viac , vedel iba Ďurko, Ďurinko, Ďuro

barbora1522
autor
20. sep 2016

Uplne krasne príbehy pisete, mate krasne zazitky s andulkami. Dufam ze aj mne sa tu nasu lili podari skrotit. Je mi jej trosku luto ze je stále v klietke ale musi si trosku zvyknut a potom moze lietat po dome.

cacianka
20. sep 2016

Ďuro bol v klietke, ale púšťali sme ho v našej prítomnosti, aby sa mu niečo nestalo, teda aby sme vedeli zakročiť. raz mi skoro pristál vo vriacej polievke, LTT sa vyhol, len koniec chvosta si namočil. sedával na dverách do izby a raz štebotal, raz nám nadával - škriekal a hupal sa, niekdy sa s exom "bili" - mykal mu prstom pred zobákom, vtákovi sa po chvíli zúžili očká a zacvakol sa mu do kože medzi palcom a ukazovákom a nepustil, štípal. ked sedel na pleci, ochutnával retiazky. ked hocikde lozil, tak vyťahoval všetky chĺpky a ked nešl,i tak sa jedoval a škriekal.

mks29
15. mar 2018

Viete mi niekto poradit, nasli sme stratenu Andulku a radi by sme sa o nu ci uz docasne ale dobre postarali, viete nam poradit ako na ne? Aby nebola vystresovana a nasla si k nam doveru? Papa, len je stale ticho, a unavena..co je pochopitelne kedze nevieme ako dlho bola stratena..

lenadka
15. mar 2018

@mks29 nechajte ju oddýchnuť, keď bude mať jesť a piť ožije. Andulky majú najradšej proso, to je základ potravy. K tomu doplnky, niektoré milujú slnečnicu. Ja som im z času na čas uvarila vajíčka na tvrdo prepolila celé aj za škrupinou na polovicu a tak to papali zo škrupiny. Žĺtok nechceli ten som vybrala. Sepiova kosť na brúsenie zobačika. Zelené púpavu, šalát len pomenej z veľa ich prehnalo.

lenadka
15. mar 2018

Aj mrkvu radi obhryzali a sú také vitamínové tyčinky v chovproduktoch občas som im aj to dávala. Treba si pýtať vhodné pre andulky.

mks29
23. mar 2018

@lenadka dakujem za odpovede ☺️ Uz sa udomacnuje aspon dufame, uz zacala aj “cvirikat” ale iba do obedu ale tesime sa z toho a proso hej to jej velmi chuti 😁 este raz dakujem za odpoved 🙏🏻

nana1984
14. máj 2018

Dobry den chcem sa opytat ci mam doma 2samicky alebo 2samcekov? Dakujem vam za odpoved 😉

halit13
14. máj 2018

@nana1984 2 samčekov

nana1984
14. máj 2018

Dakujem

cacianka
14. máj 2018

@nana1984 obe samceky jak vysite.vyrazne modre ozobie - tie modre hrcky medzi perim na cele a zobakom.samicky ruzove

nana1984
15. máj 2018

Dakujem vam za odpoved a to mi bolo povedane ze mam parik 😕

ammellia
15. máj 2018

Gay párik 🙂

simusska
19. feb 2019

Ahojte. Neviete mi poradiť či má moja andulka takzvanú vapenku? Máme ju krátko a nevyznám sa v tom. A nie je to nebezpečné pre deti?

simusska
19. feb 2019
nika82
19. feb 2019

@simusska choďte k zverolekárovi

mata44225
23. jan 2020

Ja sa zaoberám sa výskumom novoobjaveného druhu vtáka, chriašteľa krasového, ktorý žije na Madagaskare. Mám o ňom aj webovú stránku. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na: https://slackova.xperimento.xyz/ 🙂