Ako získať bývanie ako slobodná matka?

paui
23. jún 2014

myslite,ze mesto pomaha nejako mladym matkam, ktore us same? co sa tyka mestskych bytov a podobne bez toho, aby som cakala najblizsich 5 rokov? respektive aspon nejake prispevky na byvanie alebo nieco ine? ma s tym niektora skusenosti? dakujem

sissy27
23. jún 2014

@paui prečo by malo mesto (alebo štát) pomáhať mladým matkám, ktoré nežijú s partnerom? to predsa nie je zodpovednosť mesta či štátu, že ti nevyšiel vzťah.. nakoniec, aj keby si žila s otcom svojho dieťaťa, tak by si sa automaticky spoliehala naňho, že ti zabezpečí strechu nad hlavou?
ach jaj...

bahira1962012
23. jún 2014

Slobodná matka dostáva materskú dlhšie, 37 týždňov namiesto 34.
https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/maju-slobodne-matky-vyhody/

sissy27
23. jún 2014

@bahira1962012 len pre úplnosť dodám, že je rozdiel medzi slobodnou matkou a osamelým rodičom - slobodná matka je ktorákoľvek, ktorá nie je vydatá, ale napr. žije v spoločnej domácnosti s partnerom, osamelý rodič je naozaj na dieťa a všetko ostatné sám a nemusí to byť len matka...

paui
autor
23. jún 2014

@sissy27 prosila som o radu a nie hned o odsudzovanie, ked clovek potrebuje pomoct, pre necakane zivotne situacie...a nie preto, aby ma tu niekto odsudzoval,ze si chcem zabezpecit strechu nad hlavou len tak...

paui
autor
23. jún 2014

a navyse, pri porovnani inych zahranicnych statov, ktore pomahaju matkam je to smutne, ze NAS STAT nevie podat pomocnu ruku, takze nechapem, otazke preco by mesto alebo stat malo pomahat...

esterba
23. jún 2014

@paui vies, ten stat alebo mesto by to nefinancovali z nejakych virtualnych penazi, ale z nasich dani. A vzdy sa najdu aj taki ludia, ktorym toto dochadza a potom im zdviha mandle, ked chce niekto nieco od statu "zadarmo".

sissy27
23. jún 2014

@paui ja nerozumiem tomu, prečo by mesto alebo štát mal pomáhať... A hlavne z čoho?? Máš predstavu, čo by nastalo, keby každá jedna mala dostať byt len preto,že je osamelá matka? Prečo má byť za tvoj životný status zodpovedná nejaká inštitúcia? Máš nárok na dlhšiu materskú, to je v porovnaní s inými štátmi luxus, vo väčšine totiž nič ako materská či rodičovská neexistuje a s dieťaťom môžeš zostať doma akurát tak na vlastné náklady..

anatalia77
23. jún 2014

@paui pozri sa na internetove stranky tvojho mesta,tam by mala byt ajbytova politika,alebo socialne byty..
Ak tvoje mesto bytmi disponuje,tak su tam aj podmienky ziskania. Viem,ze je to dost tvrde,a na dlhu dobu.

paui
autor
24. jún 2014

@esterba to chapem, ale ja som nepovedala,ze by mi mal platit ten byt, len najst nejaky volny vzhladom na to,ze ho dokaze najst neviem akym neprisposobivym neplaticom, ozranom, romom a podobne...iba o to mi slo, nie o to, aby mi ho platit!

paui
autor
24. jún 2014

@anatalia77 dakujem, ano to uz som pozerala, ale je tam bodovy system, v ktorom najhlavnejsi bod je mat trvaly pobyt v meste a nie na dedine...a ja som byvala sice v meste ale v prenajme a trvaly som mala nadedine...preto to bude na strasne dlho a zrovna preto som sa pytala na radu, len podaktore damy tu namiesto rady a pomoci musia hned skakat...

anatalia77
24. jún 2014

@paui ak pojdes na urad,tam ti vsetko vysvetlia. A neplatici su vacsinou z bytou vystahovany,takze takymto sposobom sa dostavas k bytu. Kazde mesto ma urcitu kapacitu,a ked je vsetko obsadene,tak musis cakat.

dada1212
24. jún 2014

@paui mne naozaj príde smutné, že matky len nadávajú a pritom skoro nikde sa tak štát nestará, že by sa až 3 roky dostával príspevok, inde dostávajú pár mesiacov a aj to často iba vtedy ked splnia určité podmienky. ako keby si ľudia neuvedomovali, že to dieťa je hlavne ich a hlavne oni sa musia o dieťa postarať, štát im môže iba málo pomôcť.
k tvojmu problému, kde máš trvalý pobyt? lebo ak máš nejaké problémy s bývaním alebo potrebuješ nejakú finančnú pomoc kvôli tomu že si sa ocitla kvôli nejakým okolnostiam v núdzi, tak práve obec alebo mesto ktorej si podľa dokladov občanom by ti mali hlavne pomôcť,máš právo sa na nich obrátiť ak máš nejaký problém, do akej miery a ako veľmi ti pomôžu sa síce nedá povedať, záleží to priamo od ochoty starostu a možnosti obce, ale ak skúsiš nič za to nedáš.
keby aj nič, možno ak je na úrade človek ktorý má v sebe kúsok pochopenia pre iných a , vedel by sa napríklad aspoň prihovoriť v meste kde teraz bývaš, aby sa snažili prideliť ti byt čím skôr a neznevýhodňovali ťa kvôli tomu že tam máš len prechodný pobyt.

paui
autor
28. jún 2014

@dada1212 to mi nenapadlo veru,ze starosta by mi vedel pomoct...skusim sa sn im poradit...dakujem

gabrielita81
5. okt 2016

Dobry den .Som matka 4 chlapcov a zhanam byvanie pre nas .Zatial som este na materskej dovolenke a neviem kam z detmi nechcem ist do krizoveho centra .Nevedel by mi niekto pomoct sme zo ziliny .dakujem za kazdu radu a pomoc