Ako zachrániť kvet?

clarke
14. feb 2020

Dobrý deň poradíte mi ako zachrániť tento kvet?

h2
14. feb 2020

@clarke Fúha, toto ešte žije? Kúp si radšej nový.

river_song
14. feb 2020

Ja niesom odbornik, ale teda ked tak, by som ho určite presadila do novej zeminy, pridala nejake hnojivo/hnojivovu tycinku a pockala čo to spravi.. čo je to za kvet?

simca06022011
14. feb 2020

Tak v prvom rade by bolo dobre vediet co to je za kvet 🙂 potom ho treba presadit, odbit tu staru hlinu a skusit ostrihat... a cakat. Ak je to to co si myslim, tak staci jeden listok a on sa rozrastie.. Neznasa premokrenie, skor piskovitejsiu zeminu. DOma ti odfotim a uvidis ci je to ono :D

simca06022011
14. feb 2020

podla tych popadanych listkov by to mohlo byt nieco taketo... (su rozne farby, rozne velkosti.. je dost mozne ze si na nej kvety ani nevidela.. ). Je to citliva kvetina na vodu.. v podstate je to sukulent. Ale ak ju nepolievam, nema kvety :D NEveim ci sa ti s tym chce piplat, alebo si radsej kupis novu 🙂
Daj vedeit ci to "bolo " ono.. 🙂 mne sa to velmi podoba :DDD

clarke
autor
14. feb 2020

@simca06022011 ano je to ono

clarke
autor
14. feb 2020

@simca06022011 no píše sa ze ma byt v tieni a mama ju polieva ale asi moc tak som ju dala na slnko lebo tu stonku mala divnu takú ako keby tam bola pleseň alebo co... Taka ono to je na tom obrázku trosku aj vidno ale netuším co s tým ale asi skúsim presadiť a uvidím co s tým

clarke
autor
14. feb 2020

Myslím toto že to má na stonke a neviem co to je

clarke
autor
14. feb 2020

No priznávam že som to dala na slnko aby pres hla ta pôda ale potom to začínalo trosku schnut ten kvet

simca06022011
14. feb 2020

@clarke tiez nemam tento kvet v tieni, je to sukulent, ja ho mam na okne, v lete ho davam na skrinu, lebo kvety mu uschnu ak prazi na ne slnko.. . ale urcite je preliaty, plesen neviem ci toto moze byt.. alebo nie.. zase odbornik nie som... sksu tu stonku chytit a potiahnut.. podla mna ti ostane v ruke a mozes to vyhodit...

simca06022011
14. feb 2020

ak by tam bol co i len zeleny listok jeden s riadnou stonkou, dalo by sa to zachranit, ale podla tejto blizkej fotky to su uz len dute stonky, mozno s plesnou
.. odstrihni pri zemy a pockaj ci zacne nieco rast, ked nie, tak zahodila by som to...
Tento s velmi jednoducho rozmnozuje, ale tu ani nemas z coho zobrat

medulienka81
14. feb 2020

@clarke ja som takéto mala tiež, boli až plesnive tie stonky.. Ostrihla som ich, pohnojila a do leta boli krásne

clarke
autor
14. feb 2020

@medulienka81 ostrihala som to tak uvidím ako ďalej. A možno to presadim

gardenia1
14. feb 2020

@clarke ja by som to cele vyhodila, ten kmienok je zhnity a este plesen na nom, aby sa ti to nerozsirilo na ostatne kvety v izbe.

gardenia1
14. feb 2020

@clarke ani tien, ani slnko. Kvety potrebuju svetlo, preto je najlepsie dat trosku dalej od okna, ak je to slnecna strana. Svetlo neznamena vzdy slnko.

catherine1989
14. feb 2020

@clarke ja by som to rovno vyhodila, kalanchoe sa dá kúpiť za pár eur aj v Tesco, Lidl alebo Kaufland, majú to často.... A inak, u mňa sa kvetom darí, ale tato pačmaga mi vyhynula do mesiaca, nikdy viac

lenkakravcova
14. feb 2020

@clarke To je čistá pleseň. 😁 Mne sa to s ním stalo tiež. Ich treba veľmi málo polievať. Veľmi málo. Úplne že mizerne malo... Už pri troche preliatia splesnivie.
Tento tvoj už nezachránis. Ale nabudúce budeš vedieť.

lenadka
14. feb 2020

@clarke toto už asi nijako, tá stonka vyzerá odhnita celkom 😒

lija22
14. feb 2020

dakujeme ti kvietok za spolocne chvile, odpocivaj v pokoji 🙂 a smar to do kosa a zivotide dalej. Takto sa ja lucim so vsetkym 😂