Ako zachrániť 3-dňové kuriatko?

timirita
29. máj 2023

Vyliahli sa nám z liahni 3 kuriatka, dve su v poriadku, len toto jedno je také že máme pocit že zomiera…zobrala som ho nachvíľu vonku, len že mu zobáčik namáčala do vody nech sa napije a pokrmila, tú ponožku len čo bolo najbližšie len nech ho nedam na horuci stôl 😂
Je možnosť zeby som ho dokazala nejako zachraniť? Čo potrebuje taketo kuriatko? Dakujem za vsetky rady..

vikusjk
29. máj 2023

@timirita hlavne teplo, kuriatka su bezne pod kvokou, ktora ich zohrieva. Ak mas umely odchov (z liahne) tak byvaju pod takym specialnym svetlom. Skus sa pridat na fb do skupiny kde chovatelia hydiny, tam ti poradia aj co presne mu dat jest a kedy (v akom veku). Moja mama vzdy malym kuriatkam sekala na drobno na tvrdo uvarene vajicko, oni to dobkali a naberali silu. Aj tvaroh sa dava a potom samozrejme zmeska (srot) pre kuriatka. Od nejakeho veku aj posekana zihlava tusim, ale to si nie som uplne ista.

lilianka28
29. máj 2023

@timirita Potrebuje teplo. Skús ho dať do nejakej krabice bez vrchu a zápal nad neho stolovu lampu. Žiara z lampy ho zahreje. A ako píše kočka vyššie, vajíčka nadrobno.