Ako vyriešiť zle spravený otvor na okno?

adrika1994
2. jan 2020

Zdravíčko. Prosím o radu. Stala sa nám taká vec, že na dome sa zle spravil spodný otvor na okno, nie je v strede. Oproti vrchnému oknu je to dosť vidieť, avšak nedá sa posunúť do stredu kvôli tomu, že preklad nad oknom by už nebol preložený v dostatočnej miere. Okno je posunuté asi o 20-25cm. Ďakujem za všetky možné rady a riešenia. Ďakujem.

acer11
2. jan 2020

Zbúrať 😅

amelia000
2. jan 2020

@adrika1994 a nejake vonkajsie oblozenie toho okna? Zeby ste to doriesili ze tam kde chyba by stw dali trosku vacsie oblozenie a tam kde to prevysuje mensie aby sa to opticky nejako zarovnalo?

sissy27
2. jan 2020

zmenšiť obe okná, horné domurovať kúsok z ľavej strany, spodné domurovať kúsok z pravej strany smerom dovnútra a budú symetrické.

tribratri
2. jan 2020

@sissy27 presne to ma napadlo, jednoduche, rychle, lacne a funkcne

gurags
2. jan 2020

@adrika1994 škoda že ste na to prišli tak neskoro. Nám tiež zle urobili jedno okno, ale ešte nebol strop, tak ho prerabali. Na vašom mieste by som spodné okno zmenšila tak, aby bolo n stred horného. Aj keď je to veľká škoda kvôli svetlu.

amelia000
2. jan 2020

@adrika1994 no snad este nemate kupene okna na ten rozmer ale to co pise sissy27 ak este niesu okna je super napad.

patrica8
2. jan 2020

Domurovat, ale ja by som domurovala len spodne. Zbytocne stratit svetlo aj hore

timilv
2. jan 2020

Ak to zle spravila firma, tak nech to na svoje náklady prerobia. Nám tiež firma v kúpeľni nejaké veci spravila inak, tak sme dali reklamáciu a na vlastné náklady to prerobili tak ako sme chceli.

fokuska
2. jan 2020

Toto asi jedine domurovat... ale fascinuje ma, ze ste si to vsimli az v tomto stadiu ked je uz aj strecha hotova...

pavla137
2. jan 2020

@adrika1994 spravte vacsi otvor v tej stredovej casti. Ja by som to dokonca spravila skoro celopresklennu stenu/ take velke to stredove okno sa tam hodi. Tym ze mate netypicky dom tak moderne prvky ako napr velke nadrozmerne okna to vylepsia

fokuska
2. jan 2020

@pavla137 Ved pise, ze uz maju urobeny preklad nad oknom a ked okno zvacsia tak nebude dostatocny.

deti95060810
2. jan 2020

Kupit 60x60 L profily zo zeleza,samozrejme aj zvonku aj zvnutra,osetrit proti korozii,cierne je L profil,cervene von vyrezat,je to porobeton tak to je lahke,kvoli istote este zo spodu dat napriklad 3 roxory pr.16 mm,samozrejme zapustit do vrchu a zavrtat do boku

pavla137
2. jan 2020

@fokuska ale do sirky! Ja viem ze do vysky kvoli prekladom nemoze zvacsovat. My sme pred rokom stavali a citat viem

fokuska
2. jan 2020

@pavla137 Ved ide o to, ze preklad ma istu sirku a musi trochu "precnievat" do oboch stran aby "drzal".
Takze nemozu okno rozsirit (vysku tu nikto nesplna, kedze zmena vysku by nic nevyriesila :D ) lebo preklad nie je dost siroky.
Uz rozumies?

adrika1994
autor
14. jan 2020

@pavla137 a ako by si poriešila to rozšírenie toho okna? Predĺžila preklad? Alebo ako?

adrika1994
autor
14. jan 2020

@deti95060810 ake mas na mysli tie železné L-ka prosím ťa?

deti95060810
14. jan 2020

@adrika1994 musím sa opýtať mm, to písal on....je v práci.

adrika1994
autor
14. jan 2020

Ďakujem všetkým za rady ale veľkosť okna by sme chceli určite zachovať, len ho proste potrebujeme posunúť tam kde patrí- do stredu 🙂 stalo sa to tak, že sme stavali svojpomocne ale dali sme potom hrubšie múry ako boli na projekte a chlapi keď murovali, držali sa vzdialenosti len od jednej strany podľa projektu. Všimli sme si to až keď to bolo vymurované po strop