Ako vyprať škvrny od jedla?

lelesa
12. júl 2013

Ahojte maminy
mam taky problem moja,sikovna dcerka ktora ma 7mesiacov zajtra sa rada hra s jedlom to by nebol az taky problem keby sa to dalo vyprat velmi by ste mi pomohli ak mi poradite,ako odstranovat skvny zo siat periem vadcinou na 90 a aj tak zostanu minule som skusila dat vanish vtslo to mala mala vyrazky po tele
dakujem za pomoc

sissy27
12. júl 2013

@lelesa najjednoduchšie je nedovoliť jej hrať sa s jedlom a keď už, tak jej vyčleniť na to oblečenie, ktorého ti nebude ľúto... a čo sa týka odstraňovania škvŕn, mne sa osvedčilo žlčové mydlo, dostať normálne v drogérii...

kazunomiya
12. júl 2013

Nez to das na 90, chce to odstranit niecim pri nizsej teplote. Niektore skvrny idu dole len v studenej vode, teplou sa ti este viac zazeru, lebo aby odisli, musia sa rozpustit enzymami, mydlom alebo kyslikom. Vanish moze byt naozaj prilis drazdivy, lebo tie farbiva a parfemy v nom... skusila si jadrove mydlo, alebo zlcove mydlo? Mne sa vacsinou pri roznych skvrnach osvedcuje preprat mydlom skvrnu a az potom dat oprat cele.
Mam aj jeden prostriedok na skvrny od Ecoveru (maju v DM drogerii), je to myslim setrnejsie ako Vanish, lebo je to ekologicky prostriedok, ale princip je rovnaky. Nanesie sa na skvrnu, trochu sa preperie, potom sa da normalne prat do pracky.
Neperiem sice detske veci, ale tak toto su moje skusenosti so skvrnami tohto druhu.

hradnapani
12. júl 2013

@kazunomiya ano, aj ja odporucam este pred samotnym pranim preprat skvrny jadrovym mydlom a az potom prat. Na detske veci, resp. pokozku je to asi to najsetrnejsie... S tym mydlom a vlaznou alebo studensou vodou ide dole fakt kazda skvrna... teda vlastne akekolvek skvrny nemaju radi vysoke teploty @lelesa
A inak, ked peries vsetky veci na 90 stupnov, nerozpadnu sa ti nejako rychlo? cim nizsie stupne, tym setrnejsie k obleceniu. Tu 90 by som nechala asi len na plienky a tak...

googlinqa
12. júl 2013

najlepsie je hned veci rucne predprat mydlom, inak ostanu flaky, mam to vyskusane, na prasky sa nespoliaham, tie detske su dost setrne

simca06022011
12. júl 2013

neprat na 90tke... ked sa mala uspini jedlom (skuste plastovy podbradnik, utierku kuchynsku alebo nieco..), vyzlecies ju a ked to nastriekas arielom na flaky urcite to zide... na ziadnych veciach flaky nemam a vacsinou ani odstanovac skvrn nepouzivam.. a operiem to na 40-60... skusala soma j ecoveru, tiez to bolo ok, ale toto nam vyhovuje.. z vanishu sme sa nevyhadzovali aj ten som pouzivala🙂

katy1979
12. júl 2013

mne sa dostal do ruk z amway sprej na skrvny a vsetky ariely a vanishe sa mozu schovat do budy.
Ak je zaklad jedal mrkva tak som citala ze potriet jedlym olejom skrvnu a dat prat. funguje to.

syrik
12. júl 2013

Téma ako na zavolanie 🙂 Ja som tiež po skúsenosťach so škvrnami nechala malú papať len v plienke, najmä teraz v lete 😎 Lebo väčšina škvŕn, ktoré sa neoperú hneď po použiťí, ťažko zíde...Ja som jej tie veci, na ktorých mi nepustilo škvrny, jednoducho vyradila len na doma...Momentálne som skúšala prvýkrát žlčové mydlo, uvidím, akurát sa perie 😀 Vanish mi nepustil nič a celkovo, prídu mi tieto prostriedky na škvrny, ako Vanish, Ariel a podobne, dosť silná chémia...Niektoré maminy používajú detské prachy, aviváže alebo dokonca po domácky vyrobené, bio a neviem aké a nemajú problém použiť napr. Vanish...Neviem, ja sa radšej vykašlem na škvny, akoby som to mala dávať na detské oblečko a už vôbec nie podbradníky, lebo konkrétne moja malá používa podbradník namiesto dudla 😀 bez toho nezaspí....

123zuzana
12. júl 2013

@lelesa ahoj ja pouzivam z lidlu prasok na skvrny mr. wascher v takej oranzovej doze do vedra dam dve odmerky dam tam vecicky a nechcam tak namacane pise tam ze staci 1-2 hodky ale ja nechavam aj cez noc a v pohode sa mi vacsina skvrn odstranila.. 🙂 niekedy hlavne ked je na veciach mastny flak od oleja dam hned na skvrnu trochu jaru a necham tak kym nedam vyprat.. 🙂

00matula
13. júl 2013

Ja mam na biele pradlo odskusane savo perex, pise sa, ze pred pranim namocit, ale ja davam do pracky..sice trosku citit savom, ale nie velmi. A pekne mi aj vybielilo, ci uz plienky, alebo bodycka po malej, aj vsetky flaky idu dolu ako cokolada, pomarance atd..horsie je to s farebnym pradlom..tu citam o tom zlcovom mydle, no skusim kupit. neviete baby, ci s nim zidu aj take starsie flaky ?

syrik
14. júl 2013

@00matula nezídu....ja mám tekúte a žiaľ, nepustilo...

00matula
14. júl 2013

@syrik nevadi...nejak som sa s tym uz zmierila..🙂ale vdaka za info, aj tak ho skusim kupit, aspon na cerstve skvrny. Ale teraz ma napadlo, ze pred par rokmi som robila v jednej pasazi v butiku a bolo tam aj kvetinarstvo a tam jedna kvetinarka mi vravela, ze kronstar je najlepsi na flaky, ze od kvetov aj od toho lepidla co pouzivaju...inym jej to neslo dolu.

tortelinka
14. júl 2013

@lelesa vela veci staci po oprani nechat susit na priamom slnku, po par hodinach skvrny slnko vytiahne

amadea3
18. júl 2013

Ja som nedavno prisla na super prostriedok na skvrny - zmiesala som si DM tekute zlcove mydlo a DM sol na skvrny na polotuhu kasicku, naniesla presne na skvrnu, nechala 5min odstat, potom supla do pracky a oprala na 40. Vysledok perfektny, zmizli aj stare zaprane skvrny na bodynkach ktore som podedila po kamoskach. Rozhodne odporucam skusit 🙂

adka6666
30. júl 2020

Odporúčam vyskúšať agenta od Eurony, vyčistí krásne. Je ekologický a má veľa iných využití 👌🏻 Môžem poslať aj vzorky na vyskúšanie 🍀