Ako vyhľadať osoby?

kavicka12
18. júl 2023

Môze mi úrad osoby vyhladat?

moonlight1210
18. júl 2023

@kavicka12 ktory urad? a za akym ucelom ich chces vyhladat?

januska12323
18. júl 2023

Napíš čo potrebuješ rovno.

kavicka12
autor
18. júl 2023

Chceme kúpiť pozemok ,tí ludia tam bývali este pred 50 rokmi.

midka
18. júl 2023

byvali - znamena, ze su aj vlastnici daneho pozemku? Ak ano, tak si to vies pozriet aj sama...na zbgis

patka06
18. júl 2023

@midka adresa na LV nemusí byt aktuálna, tí ľudia už možno ani nežijú Autorka: najala by som si právnika, tebe ako súkromnej osobe úrady žiadne informácie neposkytnú

midka
18. júl 2023

@patka06 ano, suhlasim,, ale ak uz neziju a prebehlo na danu nehnutelnost ded. konanie,, tak uz by mali byt zapisani aj novi vlastnici, ale jasne,, ak sa v tom neviem celkom dobre orientovat,, pravnik, jej s tym urcite poradi,,, max. by mohla ist na prisl. miesty urad,, ak by jej povedali, kto je vlastnikom danej parcely, ale to by asi mala vediet parcel. cislo,, v malej dedine, by to podla dane z nehnutelnosti vedeli povedat,, mozno by aj povedali, ak sa vsetci navzajom poznaju,, vo vacsom mest , to moze byt problematickejsie,,,,,

patka06
18. júl 2023

@midka mali by byť zapísaní dediči, ale na pozemky sa často pri dedičskom "zabúda" a nie sú zahrnuté do dedičského konania.
Kto je vlastníkom si ľahko zistí na katasterportal, väčší problém je získať kontakt na majiteľov - miestny úrad nemôže poskytovať údaje /aktuálnu adresu vlastníkov/
Na dedine kde sa všetci poznajú ako jedna rodina, by to možno išlo, vlastníci už môžu byť aj mimo dediny /deti, vnúčatá ...atď
Myslím si že pre obyčajného človeka je to na dlhé lakte, preto som odporúčala právnika, ktorý sa zaoberá nehnuteľnosťami