Ako vyčistiť žehličku od pripálenín ?

mima172
4. feb 2020

Ahojte, prosím o radu (overenú 🙂) ako vyčistiť žehličku. Mám na mysli jemné pripáleniny na žehliacej ploche.
"Zaručené" rady z netu som skúšala (zubná pasta...), no nezabralo 😏😁
Prípadne nejaký vyskúšaný prostriedok z drogérie?
Vopred ďakujem 🙂

haaadanka
4. feb 2020

pripojím sa.. tiež to neviem s ničím odstrániť..

saxana000
4. feb 2020

soda bicarbona

mima172
autor
4. feb 2020

@saxana000 Ďakujem a postup, prosím ta? Za horúca, za studena, ako prášok alebo rozpustiť s vodou na pastu a natrieť?

gwendolyn
4. feb 2020

ja som čitala tip v jednej fb skupinke, že prym čistiaca tyčinka na žehličku je na to uplne super

mima172
autor
4. feb 2020

@gwendolyn Ďakujem, ten Prym som vygooglila. Pozriem to v drogérke, má to dobre recenzie 🙂

innapnirhu
4. feb 2020

Na pripaleniny je najlepsi popol. Dokonale zisli vsetky co som s nim odstranovala, zehlicku som neskusala ale ostatne (hrnce, pekace, okienko pece..) isli tak myslim aj na tu by to mohlo fungovat

lenkananete
4. feb 2020

@mima172 ahoj, mne zabralo naliať na starú bavlnenú plienku ocot a tak pošúchať horúcu žehličku

xjakubikovak
4. feb 2020

mne zabrala pena na holenie 😀 okrem toho som.pokúšala všeličo a ani kusok nezisiel

mima172
autor
4. feb 2020

@innapnirhu
@lenkananete
@xjakubikovak
Ďakujem baby, zajtra sa do toho pustím a snáď sa podarí 🙂 Dám vedieť čo som vyskúšala a čo zabralo 😊

79viktoria79
5. feb 2020

@mima172 kkasika cif si neskusala? zohriať zehlicku, vypnúť a drhnut hubkou

lussyl5
5. feb 2020

@mima172 Voskovú sviečku natierať na hurúcu žehličku a očistiť bavlnenú handru.Pokračuj kým nezíde všetko.Princíp je že na horúcej ploche sa roztopí to čo sa pripálilo a roztopený vosk to odstráni pomaly.