Ako vyčistiť zafarbenú retiazku?

skarli
1. sep 2020

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako mám vyčistiť tieto retiazky...? Zafarbili sa mi na hnedo ružovo a potreboval by som to čo najrýchlejšie vyčistiť najlepšie domácou metódou. Mate s tým niekto skúsenosť? 🙏🏻

sissy27
1. sep 2020

@skarli ak by to bolo striebro, tak stačí pretrieť popolom z cigariet alebo zubnou pastou. Ale toto bude asi bižutéria a stav je nezvratný.

miskooo1987
1. sep 2020

Toto vyzera skôr že retiazka už je vyčistena ... od strieborného nánosu..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskooo1987
1. sep 2020

@viestta no korózia je široký pojem... ono skorodované striebro zachranis bezproblemov, toto naozaj vyzera skôr ako nejaká pochrómovaná lacná bižutéria, čo sa tvárila možno ako striebro... chróm sa zodral a zostal len nejaký medený, alebo podobný podklad...

Ak by to bola aj nejaká hrdza, tak to nebola kvalitná oceľ, a teda ak už sa to zazralo, tak tomu ani svätena voda nepomoze...

agata1376
1. sep 2020

Skús dať do myčky alebo do práčky, ja si tak bežne čistím bižutériu... neručím za to, že to pomôže aj v takomto štádiu ale horšie to už nebude a za pokus to stojí 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskooo1987
1. sep 2020

@viestta ale mali by sme spomenúť tu metalurgiu... lebo autorka podľa príspevku si žiaľ mysli že má niečo kvalitne(ak by vedela že je to 3eurova bizuteria tak by to neriešila...) a ono to nie je ani striebro, a ani len chirurgická oceľ...

viikkki
1. sep 2020

Už asi nič nepomôže 🤷‍♀️

skarli
autor
1. sep 2020

@viikkki musí 🥺😔

viikkki
1. sep 2020

@skarli treba kúpiť nové 😁

skarli
autor
1. sep 2020

@viikkki ale tieto sú moje prvé od mojej lásky a nechcem sa ich zbaviť 😔❤️

viikkki
1. sep 2020

@skarli aha ale ona určite nebude smutná keď si ich odložís a na tie nove si dáš väčší pozor 😉

skarli
autor
1. sep 2020

@viikkki ale ja ich strašne rád nosím, nosím ich s pocitom šťastia a lásky a nechcem si ich len tak odložiť 🥺 aj nové by boli krásne ale nebudú pre mňa znamenať čo tieto

viikkki
1. sep 2020

@skarli mal si si na ne dávať väčší pozor a pravdepodobne si sa v nich aj kupal nie?

skarli
autor
1. sep 2020

@viikkki max 4x a hej mal 😔

viikkki
1. sep 2020

@skarli to stačí raz a toto sa s nimi stane 🙁

skarli
autor
2. sep 2020

@viikkki niee nestane chiil