Ako vyčistiť z koberca silný zápach?

dadka28
22. júl 2012

Ahojte mamičky,neviem si rady-preto skúšam túto tému...na koberec vylial malý nočník s rannym močom,zápach ostal a je to len a len intenzívnejšie...neviete nejaké rady ako dostať zápach preč z koberca.Vyčistila som ho už 2-3x úplne na mokro...neviem či vobec niečo pomože,lebo je to možno aj 3týždne čo sa to stalo...len mi je ľuto za drahým kobercom-nehovorím obľúbeným...dík za rady

ikke
22. júl 2012

@dadka28 voda s octom by mohla pomoct. ocot dezinfikuje aj neutralizuje zapachy. len ti to bude asi nejaku chvilu smrdiet v domacnosti

dadka28
autor
22. júl 2012

tak radšej ocot citit ako ten hnusný pach....diik musím vyskušať

pe
22. júl 2012

aj nejaky tepovač by možno pomohol, ja som teraz kupila taky obycajny, lebo som potrebovala vycistit veci vytiahnute po roku z pivnice a tiez ich bolo citit a super, ale ktovie ci na moc by to pomohlo...

bonaquaba
22. júl 2012

:@dadka28 ak si ho na mokro tepovala, tak si ho mala riadne nechat vysusit, lebo ten zapach nie je z mocu tvojho maleho,ale z toho,ze koberec nie je uplne presuseny,
ja tiez pravam koberce a uz si myslim,z e je suchy, ale ked pridem k nemu a ovoniam ho tak ma ide odvalit 😝 😝 a to je tym,z e koberec este nie je presuseny, ked boli horucavy, tak mne sa koberec susil najprv dva dni bol stale von na vzduchu vetre a doniesla som ho domov a stale smrdel, tak som ho dala este na dva dni von a po dvoch dnoch som uz nic necitila, to vsetky koberce tak smrdia, ked ich vyperies, oni jednoducho musia byt na vzduchu aj styri dni niekde kde fuka a slnko svieti, tak skus ho dat este von vysusit

dejka77
22. júl 2012

@dadka28 Ako pisala ikke urcite vyskusaj vodu s octom. Je to asi najlepsie a najlacnejsie. Este som sa docitala na nete, ze ked vycistis koberec tak potom nasypes sodu bikarbonu a nechas posobit dlhsie (asi najlepsie cez noc) a potom to treba poriadne povysavat aby tam neostal zapach. Ale ty potrebujes vycistit malu plochu tak to by nemal byt problem.

dadka28
autor
23. júl 2012

@pe tepovac nepomohol...alee diik 😉

dadka28
autor
23. júl 2012

@bonaquaba na mokro som ho čistila,aj na vzduchu bol dlho-zopar dni...a mam pocit ze cim dalej tym viac smrdi...

dadka28
autor
23. júl 2012

@dejka77 teraz ho mam namoceny vo vode s octom-no mala...nechala som ho zopar hodin,je to koberec o ploche mozno 1,5mx2m....cistim ho uz cely,lebo uz nemam šajnu kde viac smrdi...akurat ho mam na vzduchu-necham par dni a uvidim...ak ho bude citit,mozem ho vyhodit pre ciganov... ☹

miskakyska
23. júl 2012

@dadka28 soda bicarbona neutralizuje pach z koberca,zničí červotoče a rozjasní farby-stačí len posypať a povysavať

dadka28
autor
24. júl 2012

@miskakyska posypat na suchy koberec??ako to mam dlho nechat postat? 🙂 dik za rady

zuzananinka
24. júl 2012

no aj ja mam problem s týmto - koberec krásne vonal po vytepovaní a skoro uz bol suchý len este na koncoch som ho nechavala dosusit,, potom zmokol a teraz po krajoch také cca20 cm pásy velmi zapáchaju - -
@miskakyska aj mna by zaujimalo či to stací len posypat alebo nejako aj posuchať do koberca??? dakujem
a tu octovú vodu to v akom pomere robite?? dakujem

miskakyska
24. júl 2012

@zuzananinka
@dadka28ahojte :o) áno,iba posypať a nechať tak..hádam čím dlhšie,tým lepšie...ja to dávam na noc..po tom aspoň nikto nebehá...mne tie koberce tiež furt smrdia,aj keď nesmrdia :o) hlavne,keď je vlhý vzduch vonku

mata26011981
22. nov 2013

ten problem dadka 28 mam aja skusim aja posypat sodou

edriena
29. dec 2013

Ahojte ja mám problém s valandou, bola dlho zatvorená a teraz z nej cítiť puch
a neviem ako sa ho zbaviť skúšala som všetko ďakujem

danjelca
29. dec 2013

o bože moja nočná mora....3 týždne som s tým bojovala kefovala každý den-otrasný zápach až vytepovanie to zmiernilo a cca za dva týždne to vypáchlo uplne...no ale neštastná som z toho bola-nový koberec. 😀

ggiovana
5. mar 2014

No mne sa osvedčilo profi tepovanie aj na pocikaný matrac aj koberec. Zápach bol fuč. Ide z toho úplná kolomaž. A zarazilo ma ako efektívne to odsáva vodu. V nádržke na špinavú vodu bolo skoro to isté množstvo vody, čo sa nalialo do nádržky s čistou vodou. Koberec ostal skoro suchý. Ak tu má niekto z okolia Senice podobný problém tu vám stroj aj požičajú. http://tepovanie34.webnode.sk/

silviami
15. sep 2014

Ahojte, mne kamoška vrátila detský matrac riadne precikaný, s fľakmi. Môj manžel sa profesionálne venuje tepovaniu a matrac máme krásne čistučký. Ide o to, že ten profi stroj strekne do matraca a pod. vodu a potom to rýchlo vysaje. Manžel používa chémiu Karcher alebo Euronu, ja som dala na matrac Euronu, je ekologická a pekne vonia. Matrac je ako nový. Ak máte záujem, tak kuk sem

https://www.facebook.com/groups/223930614478931/

A teraz je aj zdielačka a výherca vyhrá tepovanie.

lienka3643
26. okt 2016

Tu je pár tipov ako na škvrny ny koberci: http://tepujemesusmevom.webovac.sk/25-tipov-kto...

ecojas
27. mar 2018
zuzana_79
23. máj 2021

Ahojte baby prosím vás naša sučka ocikala gauč a hrozné to cítiť ako ho po domácky vyčistiť bez mokrého tepovania vďaka za odpoveď