Ako vyčistiť mikrovlnku, v ktorej mi vyhorelo jedlo?

michaelaaa37
8. mar 2018

Ahojte vyhorelo mi jedlo v mikrovlnke kvôli zlemu programu a teraz je vsade stiplavy smrad a o mikrovlnke ani nehovorim.Neviete poradit ako vycistit spaleninu a znicit smrad?

dadda
8. mar 2018

@michaelaaa37 ahoj, ja spolupracujem s dedrou a tam je pripravok priamo urceny na mikrovlnku, ak chces ozvy sa mi do spravy a poslem ti link, kde si o nom mozes precitat viac. ja som ho este neskusala, ale mam od nich prostriedok na ruru na pecenie a tu dokaze vycistit perfektne. ako z reklamy, nastriekas, nechas posobit a ono sa spina rozpusti a uz len ju zotries, len treba davat na pokozku, su to ozaj silne pripravky 🙂

vanesanova
8. mar 2018

Do mikrovlnky daj pohar s octom a pusti na minutu,z bytu znicis smrad a spaleninu tak ze das normalne na sporak varit hrniec s vodou daj do nej klinceky citronovu pomarancovu koru a celu skoricu var pokial bude treba na slabom plameni.a vycistit mikrovlnka sa da jednoducho ked das do pohara s vodou kusy citrona aj s korou pustis na minutu dve potom zober len hubku a vytri riadne to by malo ocistit aj pomoc proti zapachu

2xlili
8. mar 2018

Vyhodit mikrovlnku ;)

erickatt
8. mar 2018

@michaelaaa37 citrón vo vode funguje. Dedra je tiež fajn.
@dadda ja idem skúšať prvýkrát trubu čistiť. Taaak som zvedava...

dadda
8. mar 2018

@erickatt ked sa ti nepodari beznymi prostriedkami, tak dedra urcite zaberie 🙂

hulica
8. mar 2018

ocot alebo citrón robia zázraky. daj si do pohára trocha octu a zohrej, ono sa tá špina pustí a potom ju už len utrieš dole

misellka_23
10. mar 2018

Ja by som skúsila tiež ten ocot, pripadne zohrej úplne do horúca vodu s octom (až nech sa z nej poriadne parí) No našim takto tiež zhorelo pečivo pri rozmrazovaní- zabudli na neho .... A museli kúpiť druhu 😂 Tak dúfam že sa podarí 🙂..