Ako vyčistiť fľakatú batériu zatečenú od sava?

ralka
26. apr 2012

Ahojte baby prosim poradte mi ako vycistim bateriu zajdenu od sava ma take ustekane flaky prosim poradte mi diki moc

zuzana581
26. apr 2012

Horúcim octom.

ralka
autor
26. apr 2012

@zuzana581 to ho mam dat prevarit alebo len zohriat
ja mam na nej take stekance od sava je to spatne tam kde som stikla savo tam mi to tam vyzralo

zuzana581
26. apr 2012

Ja ocot preváram. Ale neviem si dosť dobre predstaviť o akých stekancoch hovoríš, lebo ak ide o bežné stekance z dôvodu vodného kameňa, tak to pôjde, ale nechápem, aké stekance máš, keď píšeš, že savo ti to vyžralo? Čo vyžralo? Nerezovú batériu?

elienka
26. apr 2012

ak sú to také čierne flaky, tak to už nepôjde ničím - je to zničené to pochromovanie batérie. Moja mama tak len obtrela nechtiac o batériu kefu zašpinenú nejakou kyselinou a bolo hotovo.
Inak na vodný kameň je výborný Pulirapid

marcela91
26. apr 2012

od Sava uz nicim, mne sa stalo to iste...inak najlepsie vysledky dosahujem s octom...

ralka
autor
27. apr 2012

Ahojte dievcence prosim vas ak mate niektora skusenosti a vitete mi poardit ako vcistit respektive ci sa da vycistit znicene pochromovanie na baterii od sava prosim vas dajte mi radu..

katkas1
27. apr 2012

octom, bide ako nova

ralka
autor
27. apr 2012

@katkas1skusala som to neosvecil sa miona je znicena od sava ale ma znicene pochromovanie

radusiq
27. apr 2012

@ralka to je vyzrate, nie spinave, takze bohuzial nevycistis...

ivv
27. apr 2012

@ralka baterie sa nesmu cistit savom !!! savo je na dezinfekciu a pripadne bielenie pradla.. ale ak si nim chcela odstranit vodny kamen, tak to bola chyba.. uz to nicim neodstranis.. pomoze jedine vymenit bateriu 😉
ten ocot nic nezachrani, je dobry na pravidelne a ekologicka odstranovanie vodneho kamena 😉

koniarova
28. apr 2012

@ralka Nijako, batéria je už zničená. Tie fľaky sú vyžraté v materiály. 😒