Ako vyčistím okakaný koberec?

leonetka
29. okt 2015

...pri prebalovani este raz znenazdajky zatlacila a uz je pokrsteny 😀 Cim to najlepsie vycistit (a vydezinfikovat)?

1234lubka
29. okt 2015

boze moj normalne mydlo kefka a hotovo, savo liat nemusis. Len poriadne"vykefovat"

mimik79
29. okt 2015

To vazne taketo otazky????

tajka1986
29. okt 2015

Nic dezinfekcne by som na koberec nedavala,nemusi to dobre dopadnut. Riadne mydlom a vodou vydrhnut pripadne prekefuj octom a hotovo

leonetka
autor
29. okt 2015

@mimik79 no my bezne osrate koberce nemavame, neviem ako u vas.

Dakujem, uz nemusite pisat, zistila som co som potrebovala z ineho zdroja.

1234lubka
29. okt 2015

@leonetka sak ani my smebezne nemali, az ked som mala male dieta.

bonaqa2013
29. okt 2015

ja takéto veci robím Cif a handrička. Horšie je že minule to dcéra roztrela po bielej stene..... ☹ ☹ ☹

1234lubka
29. okt 2015

@bonaqa2013 moj kedmal 7 mesiacov tak si na tom pochutnal....ble skoro sme sa povracali

henikav
29. okt 2015

@bonaqa2013 asi Vam dala najavo ze hneda stena by sa jej pacila viac, zlata 😉 Deti su velmi tvorive a nic sa im nehnusi, to je ta sladka nevedomost.
@leonetka normalne mydlovou vodou a spongiou by som to umyla

moni244
29. okt 2015

@leonetka zboznujem taketo otazky a potom si to aj tak zistia inde 😀 neda sa najprv najst inde a az potom sa pytat a zakladat diskusiu? No ale cakat, co zeny poradia, kym hovno schne a pachne coraz viac, je uz extrem 😀

bonaqa2013
29. okt 2015

@moni244 omyl, len čerstvé smrdí, zaschnuté už nie.... 😀 😀 😀 😀

denae
29. okt 2015

baby, nehnevajte sa, ale mne to už pri niektorých otázkach príde, že hoc akú blbosť sa opýtať, len hlavne, že prispejem na MK. To je už ako závislosť 🙂

paskolinka
29. okt 2015

mne sa ta otazka paci, tiez by som nevedela co s hovnom na koberci 😀 aspon je to originalne a nie "myslite ze mozem byt tehotna?" alebo "da sa otehotniet aj mimo plodnych dni?". a okrem toho toto su presne tie prakticke veci, na ktore by matky s detmi mohli vediet fundovane odpovedat 😀

lubkavargova1
29. okt 2015

pockajte jak zacnu deti chodit do pieskoviska a jest pieskove kolace...to bude panika na MK 😀 😀 😀 😀

lalinko2010
29. okt 2015

@moni244 alebo ako keby si takúto otázku nemohla dať do statusu a tam riešiť! a hneď zakladať diskusiu a potom ešte o 10 rokov to tu bude svietiť nikto neprispeje alebo sa niekto zobudí o 5 rokov a hodí odpoveď že ako vyčistiť koberec od hovno.... 😎

moni244
29. okt 2015

@lalinko2010 alebo tak nejak 😀

denae
29. okt 2015

@lalinko2010@moni244 trochu od témy, no dosť ma zaráža, že pri témach napríklad: dieťa spadlo a udrelo si hlavičku alebo sa mu stalo niečo iné, čo aj podľa popisu pôsobí vážne, mamička najskôr rýchlo uteká napísať na MK, čaká, čo jej popíšu a až potom ide riešiť samotné dieťa. Toto nepochopím. A takéto banálne otázky už vôbec nie.

lalinko2010
29. okt 2015

@denae no šak presne, keď dieťa padne a ešte na hlavu, tak nezapnem pc a MK ale utekám k lekárovi alebo volám záchranku. a toto je to isté, miesto aby to hovienko vyčistila, klasika - voda + mydlo, tak napíše na MK a vytvorí diskusiu! a potom sa čuduje ak jej niekto napíše že prečo toto rieši a ešte, ako dieťa dokáže z postele okakať koberec, asi preto to nechápem lebo môj to nerobil... 😀

tomasko27
29. okt 2015

Baby ste podaktore fakt zvlastne.Aka tema by vam teda pasovala?
Ked napise baba Mozem otehotniet z prstovania-je zle,ked napise Mam okakany koberec-je zle,ked napise Mam problem z manzelom/partnerom -je zle,ked napise Dieta sa udrelo-je zle tak teda ake temy by tu mali vznikat?ked na kazdu temu sa da poved Najprv to mas riesit a potom pisat na MK.Ako nechcem aby ste to zobrali zle,ale ked tak citam rozne diskusie tak to tam vidim,ze na kazdu nieco mate.Ja nehovorim ze ked mi spadne dieta tak idem tu ze co mam robit,ale ho utesim osetrim alebo idem k dr,ale niekedy ked tu aj napise daka mama ze jej spadlo ako viete ze uz nieco nepodnikla a chce len esste poradit?Sorry nemysllim to zle.

paskolinka
29. okt 2015

@tomasko27 tiez nechapem... ja som na to klikla, ze ked sa nam to raz stane, aspon budem veidet, co s tym a tuna utoky na zakladatelku. podla mna vecna a prakticka otazka.

evita_g
29. okt 2015

@tomasko27 Ja tiež nechápem, prečo niektoré ženy majú potrebu komentovať každú otázku a diskusiu. Zvlášť, keď sa im vidí od veci. Však si pomyslím svoje a neriešim 🙂

leonetka
autor
29. okt 2015

@paskolinka @tomasko27 plus tie co normalne odpisali = dakujem.

pre ostatne tu evidentne sproste slepice: nestojim nad hovnom s mobilom v ruke kym mi tu niekto odpise. koberec som samozrejme hned vydrhla cim som doma mala, jarou a pracim gelom, ale chcela som vediet ci na to je aj nejaky extra pripravok, kedze je v detskej izbe a decko mi po nom neskor bude lozit. Logicky ho chcem mat cisty. Naivne som si myslela, ze tu mamicky hodia nejake tipy/triky na taketo nehody kedze s tym ja skusenosti nemam.
Vyjadrila som sa, ze uz pisat nemusite, pretoze som nasla niekoho normalneho, kto mi poradil. Na tejto teme aspon vidno obraz niektorych prispievajucich. Nie moja otazka je hlupa, ale vase komenty.

tomasko27
29. okt 2015

@leonetka Ved to ze nebudes nad tym stat a cakat kym sa to vypari alebo co ale tak opytat sa este mozes.A to ze ked tu da niekto temu ako mozem vediet ci ta osoba uz nieco nepodnikla na vyriesenie problemu a este chce o tom diskutovat.A ozaj ze ake teda temy by tu mali byt.
@evita_g Asi tak je to.Ked nemam co normale poraditt nezapajam sa len preto aby som niekde prispela.
@paskolinka No urcite ze normalna a prakticka otazka a ked sa takato tema nelubi tak potom ake temy by tu mali byt.

jarmila64
29. okt 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

hlavne bez chemie 🙂

nanervy_2
29. okt 2015

@leonetka sodabikarbona a ocot su vyborne nazapachy 😎

denisamarek
29. okt 2015

neviem co by ste poniektore robili, keby co len dva dni bola napr. porucha na MK. Sialenstvo co uz tu sa prebera...... A nenarazam len na tu nehodu s hovienkom, ale celkovo.... Ved niektora uz ani decko nevie ako ma obliect bez MK

moni244
29. okt 2015

@leonetka dakujem, hned nadavat, ked niekto napise nieco ine, je fakt znak kona 😀 keby si rovno napisala, ze som to vycistila tim a tim a co este treba, tak by to bolo ine, ako ked napisem, cim vycistit, tak to vyznieva, ze si to necistila, ale len sa isla rovno opytat

moni244
29. okt 2015

@tomasko27 ono nejde ani o temu, ale o to, ze to vyznieva, ze ked sa nieco stane, tak neurobi nic, len sadne za comp a pyta sa, co robit, keby napisala, ze vycistila koberec a ci treba este nieco, vyznelo by to inac ako takto, ze dnesne zeny nevedia uz rozmyslat, co su tak dlho doma

redlola
29. okt 2015

@leonetka ked sme mali psa a stala sa nehoda (nastastie iba ocikal, ale dakujem pekne), riesila som to octom. ten dezinfikuje, aj ti pekne vytiahne farby. nenamacala by som to moc, ak mas pod kobercom parkety, aby sa ti nevyduli. pisala si rano, takze uz to asi mas poriesene🙂
inak kedysi davno som skusala ten perfektny reklamovany vanish na koberce. mala som totiz taky krasny biely koberec, kde nas psik s ulubou spinkaval, takze casom chytil odtien do kremovo-hneda 🙂)) davala som ten praskovy vanish, co sa ma akoze po nejakej dobe povysavat. vysledok? koberec sice cisty, ale pes mal z toho silny zapal oci. toto ma presvedcilo, ze ked budem mat deti, po vanishe, ani inych podobnych prostriedkoch radsej nesiahnem. a radsej pouzijem vodu, saponat (pripadne praci prach), ocot, slnko, teplo a tak 🙂 zelam vela zdaru a uspesneho prebalovania bez nehod 🙂

8291
29. okt 2015

@1234lubka hlavne že jemu chutilo😁🙈😋

1234lubka
29. okt 2015

@8291 ta co ja viem ci chutilo 😀 😀 ale n pohotovost ani na mk som nebezala 😉 😉