Ako vyčistím ocikaný gauč?

lusyinka
10. feb 2015

Dievčatá poraďte. Malý sa mi dnes pocikal na gauč, vyčistili sme to vodou+prací gél+ocot, ale smrdí to ako šľak. Nemôžem si domov zavolať tepovačov, lebo muž má kiahne-dnes dostal. Čím to vyčistiť ak sa to vôbec dá? :-/ Ďakujem za rady!

pribinak
10. feb 2015

Posypať na velmi hrubo sodou bikarbonou a nechať pôsobiť, vzdialene to vlhkosť aj smrad po octe

lubiduch
10. feb 2015

Ja som cistila normalne jarou. Praveze sa mu to stalo viackrat, tepovacov som zavolala az po par dalsich nehodach 😎

prego81
10. feb 2015

Suhlasim, ocot by mal vycistit flak a soda bikarbona snad odstrani zapach. Daj nam potom vediet
A zaroven si zacni obzerat novy gauc 😉

lusyinka
autor
10. feb 2015

@prego81 tento máme 2 ani nie 2 roky, takže fasa....skúsime a dáme vedieť babizne, urobíme na noc
@pribinak
@lubiduch
Ďakujem baby! 🙂

pribinak
10. feb 2015

@pribinak vzdialene=vsiakne, mobil si piše co chce :(

barbora59
10. feb 2015

za mna ano mozes cistis jarou a octom a neviem cim.. ale najlepsie je tepovac , on to vytiahne zvnutra kde sa to uz dostalo

lubiduch
10. feb 2015

@lusyinka my sme si kupili gauc ked sa maly narodil..a nejak sme to nedomysleli,je bledosedy. Ale ja ho dam tak 2-3x do roka vytepovat a je ako novy 🙂
Asi zavisi aj od latky...drzim.palce!

sednaja
10. feb 2015

@lubiduch No, my sme sa práve nasťahovali a gauč nám ešte chýba, ale všetci nás nahovárajú,nech počkáme, kým deti vyrastú. Tiež mi minule dcéra ocikala gauč pod matracom, ale vôbec som to neriešila, je to gauč, čo nám tam nechali bývalí majitelia- starina.....a pre info, koľko stojí tepovanie - a prídu oni k tebe?

lubiduch
10. feb 2015

@sednaja myslim ze to bolo nejak 20 EUR (cena sa vacsinou rata za miesta na sedenie- my mame sedacku 3 miestnu plus kreslo). Jasne pridu k tebe, donesu si stroj a nejak okolo 40 minut to mohlo trvat...
Ja som bola velmi spokojna....My sme to spravili tak ze sme si kupili sedacku lacnejsiu (v Asko nabytku, stala okolo 600 EUR) a ze ked sa znici pri malom tak nam nebude luto ju vyhodit...Praveze som prekvapena ako dobre drzi ta sedacka, dokonca uz 2 stahovky prezila aj obcasne prenocovania rodiny a kedze ju davame sem tma vycistit tak aj vyzera stale ok 🙂

sednaja
10. feb 2015

@lubiduch tak to je celkom v pohode cena, to sa oplatí, doma nikdy tak neumyješ, rozmýšľam tú starú dať dokopym lebo také 3 roky nová asi nebude a chcem tiež radšej niečo svetlejšie

dzejn80
11. feb 2015

Ak by ste uvazovali o novej sedacke a mate este drobcov, odporucam nepremokave latky. My sme sa teraz stahovali a decka hotova katastrofa ako sa k tomu chovaju .... tak sme velmi uvazovali nad kozou kvoli udrzbe, ale do toho som z objektivnych pricin nechcela ist .... nakoniec sme dali tuto nepremokavu latku a som velmi spokojna. Chova sa to ako teflon, neprepusti to vobec tekutinu dovnutra, staci suchou handrou alebo papierovym obruskom vysusit a pripadne ine flaky - u nas moc, sopel, sliny, jablko, rozmackane keksiky a pod. len vlhkou handrou jemne vysuchat.
Inak staru som tiez davala tepovat raz do roka, stalo to tusim 4€ za jedno miesto, tj. jedno miesto na sedenie+jedna opierka - v BA.

sednaja
11. feb 2015

@dzejn80 Ahoj, nepočula som o takej technológí na sedačkách. Vedela by si mi poslať nejaký link ako to vyzerá? Ono sa to hodí aj do budúcnosti, nielen pri malých deťoch. Káva, čaj, víno - hocičo sa môže rozliať. Kožu nechcem ani ja, chladná a lepkavá v lete. Som za klasické čalúnené, príjemné......ale ako sa sedí na tej tvojej, nemáš pocit, že si na gume, prípadne keď to porovnáš s klasickým čalúnením? A cenovo je to asi drahšie, že? Ako sa to volá, čo mám pýtať u predajcu?......Prepáč, veľa otázok, ale inšpirovala si ma 😉

jasminet
11. feb 2015

@sednaja aj obrusy sa z tej latky vyrabaju, svokrovci to maju na gauci, ked natecie, tak iba jemne prilozit servitku a vpije sa to do nej, nie do gauca. tam to ostava vo forme kvapiek. sedi sa na tom ako na kazdej inej latke, prijemne na dotyk, ani nevies pokial ti nepovedia co to je.

sednaja
11. feb 2015

@jasminet No, obrus som taký videla, no ten - aspoň ten konkrétny bol z takej chladivej látky, akoby satén.... musím popozerať, keď budeme kupovať.

jasminet
11. feb 2015

@sednaja tento svokrovcov je na dotyk nieco ako mikroplys

sednaja
11. feb 2015

@jasminet Tak to je super.......ale mimochodom, síce tekutina nevsiakne do látky,, ale teoreticky také víno asi môže zanechať na povrchu škvrnu, nie? (i keď určite sa to ľahšie čistí ako keď je to vsiaknuté hlboko)

jasminet
11. feb 2015

@sednaja neviem, vino sme na to teda este neliali 🙂))) ale deti mu davaju riadne zabrat, na fixky a pera sa este nevymyslelo nic 😉 😉 😉

sednaja
11. feb 2015

@jasminet .....a hlavne ten atrament 😀 ........ale určite je lepšie, ak sa aj použije chémia, tak vieš, že to nezostáva vo vnútri gauča, ......... preto aj pri tomto našom starom gauči uvažujem o vytepovaní, lebo je to starina a tepovač predsalen vytiahne špinu a prach aj zvnútra, pri tom "teflonovom" to asi riešiť netreba

jasminet
11. feb 2015

@sednaja ja uz tento rok musim zavolat tepovaca nejakeho, min. rok sme to nestihli, ale uz je to nutne - mlieko, jogurt, cikanice, farba 😝 😝 😝

dzejn80
11. feb 2015

@sednaja
Ahoj, no pokial ja viem, tak kazdy vyrobca ma svoju vlastnu technologiu, my mame nemecku sedacku zn. Inelis (inak vyrabana v madarsku)a oni vyrabaju tieto tkaniny Novalife.
http://www.inelis.sk/storage/file/04/1010041523...
Garantuju, ze z toho dostanes aj pero, kecup atd. kukni ten link, tam je to popisane.
Sedacka je velmi prijemna na dotyk, jemnulinko akoby chlpkata, taky nejaky mikroplys, z dialky vyzera ako kozena, ta struktura latky je taka. Este sme na nu nestihli nic vyliat, mame ju len od vianoc, ale maly sa mi uz na nu pocural, ostalo to stat napovrchu, len som to tisakom vysusila a vlhkou handrou potom trosku vysuchala, hotovo, nic tam nezostalo. Nam prizvukovali, ze je potrebne sedacku pravidelne aspon 1x do tyzdna vysavat, aby sa neurobili flaky, z prachu, ktory je na povrchu, ked sa tam nieco rozleje, zostala by spinava mapa a tu ked by si chcela vysuchat, tak to mozes znicit. Inak sa osetruje len cistou vodou.

sednaja
11. feb 2015

@dzejn80 super, ďakujem pekne za inštrukcie aj info, mrknem sa na to, dala si mi chrobáka do hlavy 😉

lusyinka
autor
11. feb 2015

tak dievčatá sóda bikarbóna ten smrad trochu stiahla, ale žiadne terno...ale kým sa muž vylieči a prídu tepovači, vydržíme vpohode. Ďakujem za rady a vidím, že sa tu už rozvinula riadna debata, to si pokukám teda 🙂 Ďakujeeeem

lienka3643
26. okt 2016

Zatiaľ sa mi najviac osvedčilo strojové tepovanie.. ale tu je pár dobrých rád: http://tepujemesusmevom.webovac.sk/25-tipov-kto...