Ako vybieliť biele rifle od fľakov?

siska2703
20. sep 2013

Ahojte baby, neviete s nahodou, ako vybielit rifle biele,,,pretoze oprala som ich a omylom som nechala vo vacku servitku a zafarbil sa mi na zlto vacok,,,no a dala som potom vanish ze vsak to vyjde a este cele na komplet zlte,,,,potom som to prala aj 3 krat na 40 tke je to slabsie zlte ale stale to vidiet,,,citala som ze savo na pradlo ale to sa bojim , rozmyslal som opratna 60 tke ale bojim sa ze sa uplne zbehnu,,prosim o radu. Dakujem

katy1979
20. sep 2013

savo ci zlcove mydlo

ichbinich
20. sep 2013

@siska2703:
Ak su cisto biele, tak bud odfarbovac, da sa kupit v drogerii, je to taky maly sacok.
Alebo vybielit chlorom, teda savom. Ale podla moznosti nie lokalne, ale pranim, ze pridas savo do prania.
Vyssia teplota asi nepomoze, obavam sa, ze ani "vseobecna zbran" zlcove mydlo nie, ale za pokus nic nedas, pokazit to zlcovym mydlom urcite nemozes.
Savo ale iba ak su naozaj cele uplne biele. Lebo savo sice vybieli, ale zvyknu zmiznut aj obrazky a inofarbne lemovky 😉

siska2703
autor
20. sep 2013

Ak pouzijem savo staci rifle len namocit do sava na par hodin, alebo priamo dat omerku do pracky? Aj s pracim praskom?

bounties
20. sep 2013

@siska2703 ja v save periem tak, ze napustim vanu asi do stvrte, dam asi dva deci sava (aj viac), necham tam veci vylezat, tak 2-3 hodinky a potom ich operiem v pracke s inymi svetlymi (nielen bielymi) vecami. a nema sa pouzivat lokalne, ale skor zriedene.
a este mam tip na mastne skvrny davam Jar na umyvanie riadu 😉

indiankaindi
20. sep 2013

@siska2703 z vlastnej skúsenosti - savo do lavóra s horúcou vodou a do toho daj nohavice na noc. Ráno vyber, preper v čistej vode a daj oprať do práčky na 40°C. Ja tak periem bežne biele veci 😉

siska2703
autor
22. sep 2013

dakujem vam za rady ,,, savo pomohlo a su krasne biele 😉