Ako vnímate výhody a nevýhody EÚ?

daniela2202
6. máj 2024

Milí priatelia, ako vnímate výhody a nevýhody EÚ ? ..... máme sa ozaj lepšie, bol to správny krok?

walentina7
6. máj 2024

Som proti EU. Dočasne bolo dobre, už to naberá zlý smer.

viestta
6. máj 2024

Ano, bol to spravny krok. Bez eurofondov by sme mali trt makovy a nie opravene skoly, nemocnice, mosty, cesty, historicke pamiatky, deti by nemohli studovat kdekolvek v Europe, Slovaci by nemohli cestovat za pracou.

tiezjedna
6. máj 2024

No, keďže Slovensko nie je a nikdy nebude Veľká Británia, ani iná podobne silná a samostatne životaschopná ekonomika, tak považujem túto tému za naprosto bezpredmentú.

pribinak
6. máj 2024

Bol to skvelý krok.
1. voľný pohyb osob
2. otvorený pracovný trh
3. jednotná mena vo väčšine štátov
4. eurofondy
5. voľný pohyb kapitálu a služieb

Kopec Slovákov si asi nepamätá že do zahraničia mohli ísť len s prstom na mape, o hladových dolinách tu ani nebudem písať.

diewcatqoo
6. máj 2024

Iba idiot moze tvrdit, ze vstup do EU bol blbost.

kaktusik007
6. máj 2024

bol to velmi potrebny krok. Naslednym slovenskym vladam zabranil robit si v krajine co chcu a stale je pre mna EU garantom, ze sa este nemusim vystahovat

zmrzlinka2021
6. máj 2024

@daniela2202 Pre Slovensko rapidne vyhody. Staci ist mimo EU a človek je zhrozeny a dakuje Bohu, ze sme v EU.
To co nas spomaluje a spomalovalo bolo vzdy to, co sme si zvolili a zial to je o narode, ktory pocuva na populizmus, strasenie, agresivitu.

Pre mna najvacsia vyhoda: sloboda

Urcite su aj nevyhody ale tie vyhody vyznamne prekracuju nevyhody.

pribinak
6. máj 2024

@walentina7 čo konkrétne?

zmrzlinka2021
6. máj 2024

@walentina7

Ten zlý smer je SMER, nie EÚ.

gribka1
6. máj 2024

@walentina7 Veď poďme dať EU lepší smer, aby bola pre nás prijateľnejšia. Čo by v sme v nej mohli chcieť vylepšiť? Povedz, ako si to predstavuješ.

chodec15
6. máj 2024
thirstymonk
6. máj 2024

EU malo dobru myšlienku. Bohužiaľ zmenilo sa to na spolok liberalnych debkov, ktorí nám idú rozkazovať, s koľko litrami vody môžeš splachnuť hajzel, či môžeme, alebo nemôžeme predávať a vyrábať žiarovky a ortuťové teplomere. A toto už mi vadí.

Len tak mimochodom, všetky tie super veci, bez ktorých by sme "neprežili", ako napr. voľné cestovanie cez hranice a voľný obchod, by mohli existovať aj bez EU, však? ;)

kaja0210
6. máj 2024

@walentina7 poprosím viac konkretizovať. Ďakujem.Pretože ľudia, ktorí by odstúpili z EÚ nevedia svoj názor obhájiť,ale verím že u vás za odpovede dočkáme 🤞

annm81
6. máj 2024

Čakám, kedy sa tu vyroja tradične konšpirátorske nicky (nejaký som už postrehla) a vysvetlia nám, aké výhody pre našich podnikateľov by malo, keby sme boli z pohľadu našich najväčších obchodných partnerov tretia krajina. A ako výhodné by pre našich občanov bolo, že môžu pracovať v zahraničí len vtedy, ak sa im podarí dostať pracovné povolenie. A ako by naši študenti ocenili, že pri štúdiu v EÚ musia platiť vyššie školné, ako rovnaký študent z ČR alebo z Poľska. Že im chýba, ako museli pri každej dovolenke stáť na hraniciach a meniť peniaze. Začnú básniť o tom, ako za socíku boli prísnejšie normy (ignorujúc fakt, že ešte aj kapitalistické USA mali na potraviny prísnejšie normy). Ako by sme pri vyjednavaní s inými 3. krajinami mali skvelú pozíciu ako štát s pár miliónmi ľudí a s podpriemernou ekonomikou v porovnaní s EÚ... to by bolo sveta žiť- najmä pre našich politikov, ktorí by nemali už vôbec žiadnu kontrolu.

viestta
6. máj 2024

@thirstymonk vzdy je lespi splok libelarnych blbkov, ktori nam diktuju kolko vody je potrebne na splachnutie slovenskeho exkrementu ako spolok vymletych "narodniarov" a (ne)socialnych (ne)demokratov, ktori tvoria vladu a sedia parlamente SR

thirstymonk
6. máj 2024

@viestta K tomu sa nevyjadrujem, keďže podľa mňa v našej politike máš na výber medzi sračkou a riganim. Satan jak ďabol :D Nenarobíme nič...

annm81
6. máj 2024

@thirstymonk A ako konkrétne by ten voľný obchod fungoval? Akosi k nemu totiž potrebuješ nejaké normy, ktoré musia všetci dodržiavať, že?

viestta
6. máj 2024

@thirstymonk nebolo by od veci, ak by si v diskusiach pouzival civilizovany slovnik, lebo ten tvoj mi velmi pripomina slovnik sudruha Zlatousteho zo Sumracnej a sudruha Blahu. A aj tvoja demagogia je im velmi blizka.

thirstymonk
6. máj 2024

@viestta Ja som sedlak z vychodu od hnoja, čo čakaš, že sa budem vyjadrovať jak vallo? :D

gribka1
6. máj 2024

@thirstymonk Veď si zvoľ podľa vlastnej predstavy a oni ti zabezpečia zmenu fungovania EU.

thirstymonk
6. máj 2024

@annm81 Ano, presne tak. A k tym normam by sa štaty dobrovoľne zaviazali medzinarodnymi zmluvami. Vlastne by to bolo to iste čo teraz, len bez toho, aby nam niekto diktoval s ktorou rukou si môžeš utierať. Zachviľu už budeme davať oznamovaciu povinnosť aj na to, že si chcem utierať s ľavou

thirstymonk
6. máj 2024

@gribka1 Však keby to bolo len o mne... 🙂

chodec15
6. máj 2024
gribka1
6. máj 2024

@thirstymonk Ale no, veď je vás dosť.

viestta
6. máj 2024

@thirstymonk aj ja som z vychodu a napriek tomu pouzivam civilizovany slovnik. Ked chces diskutovat s takymto slovnikom, mal by si si vybrat ine prostredie. Lebo hrubka vyjadrovania nezvysuje hodnotu argumentu

annm81
6. máj 2024

@thirstymonk A teraz sa k ním zavàzujeme nedobrovoľne?? Ja som žila v tom, že sme tam vstúpili dobrovoľne, dobrovoľne môžme aj vystúpiť a ešte dokonca máme o tých normách aj právo hlasovať.

kaja0210
6. máj 2024

@thirstymonk 🤦 aj 7 ročne dieťa už vie, že vody je nedostatok...ale samozrejme Slováci jej majú dosť a keďže my sme sebci, ktorí si viac ako na pol metra od seba nevidia sú pobúreni, že im niekto bude rozkazovať čím majú splachovat svoje Hov... myslím, že je lepšie ísť bývať do Ruska tam ich dávajú priamo do zeme 😃
A k teplomerom to sa radšej vyjadrovať nebudem, to by bolo nad moje sily vysvetliť. 🫣

ahhola
6. máj 2024

@chodec15
expanzia upadku...
1.Vorkuta?
2.Detroit?

ahhola
6. máj 2024

@viestta

1.nic nie je zadarmo
2.kolko nas stalo to zadarmo.. figelove vyjednanie krachu (cukrovary, konzervarky, bitunky, mliekarne🐮🐮🐮)
3.nase poplatky vs vyplatene fondy 1:1, 1:2,1:3?
4.afrika aj u nas onedlho, ked pretucu z 💥reichu

portret7
6. máj 2024

@daniela2202 vyhody boli spomenute vyssie a stotoznujem sa s nimi. Nevyhody: silny lobbing, ktory nasledne dokaze pretlacit nezmyselnosti, ktore nemaju nic spolocne s odbornostou. Ale co sa cudujeme, staci pozriet na ksndidatku SR, aki odbornici sa uchadzaju o post v EP, zial v ostanych krajinach to nie je o nic lepsie. Vadi mi tiez vznik XY institucii, musime zivit velke mnozstvo uradnikov… ale tento trend mi prekaza i na SVK.