Ako vidíte rok 2021?

kikaaa444
9. dec 2020

Ahojte ako vidíte rok 2021? Myslite že bude podobný tomuto? Lockdow.. otváranie zatváranie prikaz tam zakaz tam atd .. alebo to bude o niečo miernejšie ? Alebo po vakcíne úplne život v starých koľajách ?

miriam_s
9. dec 2020

@kikaaa444 no keď polovica národa tu bude bluznit o tom ako vakcina zmení dna človeka a rúška sú totalita tak to dobre nebude....

thewitch
9. dec 2020

Ťažko povedať, treba dúfať v to najlepšie asi. Ale vakcína je za dverami takže možno že čoskoro alebo aspoň za pár mesiacov by mohli pominúť isté obmedzenia, predsa len to bude nejakú dobu trvať kým vírus pominie ak vôbec a stále dobrý vývoj situácie budú brzdiť antivaxeri a tí čo na pandémiu neveria. Treba sa len držať zubami nechtami pravidiel ktoré nás určite ešte čakajú nech budú akékoľvek aj hlúpe, a musíme vydržať ako počas prvej vlny. Ale keďže ľudská hlúposť a egoizmus sú nevyspytateľné, ktovie ako bude. Treba sa hlavne tešiť z každého dňa čo sme bližšie k slobode a veriť že to bude dobré

mima1
9. dec 2020

Okrem par malickosti som zila tento rok rovnako ako ine roky bez korony. Cize snad to nebude horsie

7miriam77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bagre
9. dec 2020

@kikaaa444 vidím to tak na 365 dní a zvyšok je z veľkej miery na nás. Keby sa v budúcom roku stalo toľko pekných vecí v mojom živote ako tento rok...bolo by to super. Život sa určite nedostane na ten stupeň ako bol - niekto sa zobudil a objavil hodnotu nielen vecí a zvyšok bude stále anti-xxx ruka v ruke s nekonečnou ľudskou hlúposťou...

leuchtturm
9. dec 2020

myslim, ze tak do jesene budeme musiet nosit masky a potom sa dostaneme znova do normálu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
9. dec 2020

@kikaaa444 ja som skepticka.. Ale nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt horsie....

h2
9. dec 2020

Ja som optimistka. Horší, ako 2020 už byť nemôže.

jana_eyre_2
9. dec 2020

Netrufam si hovoriť aký by byť mohol... Vždy dúfam v dobrý rok, ale obávam sa že vždy môže byť horšie...
Ale nemyslím len na koronu..

petamich
9. dec 2020

mne tento rok nic zasadne okrem cestovanian a sirsej socializacie nechybalo, sme zdravi, neprisli sme o pracu, spomalili sme, boli sme viac spolu, starali sme sa viac o rodinu, prajem si preto, aby nebol horsi a zaroven, ale aby sme sa vratili do starych kolaji a ludia do prace, deti do skol atd. kedze ini ludia to mohli mat podstatne tazsie ako my

berkofff
10. dec 2020

Pokial tu budeme mat za premiera choreho cloveka psychopata tak nebude dobre uz nikdy.

zuzanka.zuzu
10. dec 2020

mne sa život v podstate nijako nezmenil len som prestala sledovať zopár stránok na facebooku čo im začalo hrabať 😂 v lete sme boli 2x 2 týždne pri mori, testovať som sa nebola, návštevy za rodinou chodím hocikedy.... akurát sme prišli o posedenia v kaviarňach, reštauráciách, divadle a kine (my chodievame pravidelne do SND aj kina). a manžel na 2-3 týždne o fitko.

ale tak ja som v podstate šťastný človek, rodičov nemáme v DSS, nemáme rakovinu, nemáme predčasniatko, nemáme školáka, nestratili sme robotu. len sa strašne ale ozaj strašne čudujem ľuďom, ktorí nevideli svojich blízkych, zhoršila sa im dostupnosť k zdravotnej starostlivosti alebo prišli o robotu a chvália si tieto opatrenia 😀 pomaly sa už začínajú spamätávať, ale "prebudenie" príde až vtedy, keď ozaj nebudú mať čo deťom dať jesť. tak presne VTEDY sa to zmení - to je odpoveď na otázku, ako vidím 2021.

queen_mary
10. dec 2020

Anoooo, konecne mame vakcinu, my sa dame ockovat a bude dobre 😁 tento zivot ako za sociku ma fakt nebavi, ale pred chorobou mam respekt. Takze tak 😁

cevricek40
10. dec 2020

Bude sa to opakovať dookola ,dokedy ho to neprejde Matoviča

mogaa
10. dec 2020

záleží koľko šudí sa dá zaočkovať...určte lock downy nebudú potrebné keďže seniori majú toľko rozumu že sa nechajú zaočkovať, nebude tým pádom toľko ťažkých prípadov v nemocniciach, takže síce aj ked bude veľa pozitívnych, pokiaľ nebudú plné nemocnice ľudí s covidom, môžeme normálne žiť, samozrejme obmedzenia budú....ak by sa dalo zaočkovať 70%obyvateľstva čo veľmi pochybujem, tak by sme mohli byť aj bez obmedzení a možno aj bez vírusu ako takého....so začatím očkovania vírus určite nezmizne a nikto nevie koľko bude trvať "imunita"pri očkovaní....ja už som počula toľko hoaxov, od začipovania až o to že Američania chcú ovládnuť svet a vakcíny spôsobia neplodnosť až po že nás chcú začipovať aby si mohli vybrať zdravých darcov orgánov, že už ma neprekvapí nič......ja sa začipovať dám, nech si o tom myslí kto chce, čo chce....a myslíš že štáty ako Taliansko, Španielsko si dajú aj podmienku kto k nim bude chcieť ísť na dovolenku aby musel byť zaočkovaný, lebo aj u zdravej mladej populácií je vea výnimiek kde sa očkovať neodporúča a nebude - u detí len od 17rokov, u tehotných nie, u alergikov u ktorých sa prejavil nežiaduci účinok pri akomkoľvek očkovaní tiež nie....

yakari
10. dec 2020

Ja si myslím, že rok 2021 bude horší, ako tento a každý ďalší po ňom bude furt horší a horší.

queen_mary
10. dec 2020

@yakari fiha, to musi byt radosti do zivota 😅🤣

ckatka
10. dec 2020

Ja to vidím tak, že bude presne taký aký si ho urobíme. Pre mňa bude asi najkrajší keďže čoskoro privítame naše.prve biologické bábo...
Ale inak...co sa týka práce a živobytia...kto v dobrých časoch mysli na tie zlé...nemal.by mat problém. To znamená...mať prácu ktorá je veľmi pravdepodobne potrebná a platená, (už počas školy myslieť na to ci uzivim seba a svoju rodinu), mať čo najviac vlastných zdrojov a úspor, nezadlzovat sa, mať strechu nad hlavou, mať plán B, pomáhať druhým (život vám to oplatí), a podobne...
Proste...zakrývať sa takou perinou akú mám. A keď mám prebytok tak sporiť a investovať a nie míňať a kupovať si veci na preukázanie "statusu"

yakari
10. dec 2020

@queen_mary Len triezvy pohľad na realitu a smer, akým sa uberá. Nechajte sa prekvapiť.

ndrag
10. dec 2020

Ja dufam, ze skoro na mna pride rad pri ockovani a potom budem znovu moct cestovat hore dole po svete 😍. Ak tak bude, tak si 2021 uzijem ako nikdy a kludne aj s tym ruskom na tvari.

queen_mary
10. dec 2020

@yakari tak to mate krutu realitu. Moja je o dost lepsia 😅

kvetinka75
10. dec 2020

@h2 nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt este.horsie. kedysi som byvala optimistka uz som.skeptik. dobre uz bolo.

dkethe
10. dec 2020

@yakari ty mas dnes akusi depku, vidim co prispievas vo viacerych diskusiach... Hlavu hore

Bojim sa dalsieho roka. Chyba mi cestovanie, sloboda. Akurat som dokojila,dorodila a nemam ani ako a kde oslavit tu volnost. Ockovat sanechcem,bojim sa ze nam ho nanutia... Ach :(

mima1
10. dec 2020

@yakari ty si aka vestica😂
Mat tvoj pohlad na zivot by som nechcela. Dost ciernoty...
Ved co sa zmenilo tento rok? Na zaciatku ked vypukla corona bolo bu bu bu. Kazdy sa trochu obaval. Zacali sa nosit ruska chvilu dake obmedzenia aj to som dako moc nepocitovala iba ked ludia vybrakovali obchody... no potom uz islo vsetko ok.
Dobre ludia prisli o pracu su bez penazi no na druhej strane bili aspon pandemicke ocr pandemicke rodicaky podpora atd. Cize neboli uplne bez

kvetinka75
10. dec 2020

@yakari tiezmam taky pocit. Uz len to ockovanie a ine veci z donutenia, rozne obmedzenia, urcite pribudnu choroby a tak. Nevidim to ruzovo. Mozno bude par chvil ruzovych ale.celkovo hodnotim smer ktorym sa uberame velmi velmi zly

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
10. dec 2020

@viestta keď niekto vidí aj zle, neznamená že sa nevie tešiť z maličkostí a že nedúfa.. u nás v rodine sa toho postávalo viac zlého a dosť vážneho bezohľadu na koronu, to človeka poznačí a je nejako podvedome pripraveny..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berkofff
10. dec 2020

Teraz dvaja briti sa dali zaockovat a v momente alergicka reakcia neviem ako dopadli. To svinstvo jed do tela si pichnut nedam. Bill gates sa musi rehotat ako sme narodi osprosteli, ze uverime uplne vsetkemu.