Ako veľmi je chameleón náročný na chov?

panelacikova
19. máj 2021

Ahojte, kto chová chameleóna? Čo potrebuje chameleón na to, aby mu bolo fajn, aby bol spokojný, aby netrpel? Mám na mysli chov v byte. Smrdí chameleón? Dcéra minule vyrukovala s tým, že sa jej páčia chameleóny. No mne veľmi nie, ale normálne ma to zaujalo 😀 Zaujímajú ma však reálne skúsenosti tých, ktorí skutočne tieto zvery chovajú v bytovom dome. Vopred ďakujem za všetky skúsenosti 🙂

ivanizna
19. máj 2021

Nie som si istá, či to je úplne k veci, ale kámoška mala také jašteričky, no musím povedať, že som bola veľmi prekvapená, že aké to sú zlatučké, milučké a prítulné tvory 🥰 pokiaľ viem, tak vravela, že žiaden smrad a sú celkovo aj dosť nenáročné

panelacikova
autor
19. máj 2021

@ivanizna ďakujem, milé 😁 len škoda, že mi o tom nevieš dať viac info 😉 keby si s ňou niekedy bola a napadne ti opýtať sa, tak mi potom napíš😀

anonymdonyma
19. máj 2021

@panelacikova ahoj mame doma dvoch chameleonov a teda nič náročné to nie je na chov . Najťažšie bolo pre mna si zvyknúť na kŕmenie cvrčkami lebo tie malé potvory mi boli nechutne ale už som s tým v pohode . Hlavne aby si mala v terárku dosť haluzok a zeleň je na údržbu lepšia umelá lebo sa nemusíš báť parazitov a toho že niektoré druhy sú pre chameleonov jedovaté . Rovnako bud zavlažovač alebo pravidelne kropiť vodou aby mali čo piť a cez deň vyhrevne svetlo .

panelacikova
autor
20. máj 2021

@anonymdonyma uff, prešla ma chuť. byt máme maličký, myslela som, že mu stačí niečo drobné a cez deň sa bude pohybovať kade chce 😀 😀 asi je zaujímavejšia potom korytnačka 😀 Ďakujem pekne 🙂

abbies
20. máj 2021

ja mám jemenského, najprv bol v teráriu, ale spravili sme mu s deťmi flexárium. Má tam vetvičky z vŕby a tuším čerešne, tri živé rastliny, 2 žiarovky - výhrev a uv. Ráno, večer mu rosím, dostáva cvrčky, vápnik a vitamíny. Takže náročné to veľmi nie je, ale flexárium má 100x66x46 cm. Inak dajú sa vraj chovať aj voľne, ale tam je problém mu zabezpečiť dostatok uv žiarenia. Pozri na fb stránku https://www.facebook.com/groups/394615677237985

abbies
20. máj 2021

@panelacikova inak, domáci miláčik to nie je, v podstate je to nekontaktné zviera, ktoré je na pozeranie, nie na maznanie. Málokto má takého, že ide bez problémov na ruky. Keď musím s tým naším niečo robiť, dávam si rukavicu, lebo síce nemá klasické zuby, ale má celkom slušný stisk.