Ako upravím číslo účtu do Iban podoby?

liaka
15. dec 2014

Ahojte.Kto mi poradí ako si upravím číslo účtu do IBAN čísla účtu.Ďakujem.

mawka
15. dec 2014

chod na stranku svojej banky alebo aj na tatrabanka stranku a hod si do hladania IBAN a vybehne ti konvertor uctu do IBAN formatu 🙂

saska.t
15. dec 2014

@liaka mas ho aj na kazdom vypise z banky,alebo ak mas internetbanking po prihlaseni sa ti ukaze niekde v pravo hore (najcastejsie) kazda banka to ma inak 😉

liaka
autor
15. dec 2014

@saska.t To nie je moje číslo účtu.Splácam Provident a číslo účtu mám písané ešte po starom a dnes som si išla vypísať šek-vypisujem si sama a už som mala od pošty šek s tvarom čísla účtu IBAN tak som to nevedela dať do toho správneho tvaru.

katarinamarkova
15. dec 2014

@liaka tak ako radili vyssie....ale aj kazda jedna pani na poste musi vediet previest normalne cislo uctu do IBAN tvaru 🙂 na zaciatku oznacenie SK....banky....same nuly....cislo uctu.....

melinda90
18. feb 2016
Používateľ melinda90 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od melinda90.

Tu je o tom super clanok - vysvetlene co co znamena a na co si dat pozor, ja som ho posielala aj sestre aj mame a chvalili si 🙂 plus je tam aj link na konvertor, dufam ze pomoze http://www.hyperfinancie.sk/magazin/prechod-na-iban-co-vsetko-by-ste-mali-vediet/ 🙂

melinda90
18. feb 2016
Používateľ melinda90 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od melinda90.

ale ved to este netrebalo v decembri prevadzat do iban tvaru? vtedy sa dalo este aj v starom klasickom, ci?? toto je pokial viem platne od prveho februara 😕

evittam
18. feb 2016

@melinda90 Celý minulý rok to už platilo - ak si ale cez IB zadala normálne číslo účtu, tak si to prekonvertovala banka sama (mne to robí stále), prípadne aj pošta cez poštovú poukážku si to spravila sama - len do zahraničia sa už museli používať č.účtov v iban podobe. Od 1.2. je len rozdiel, že už stará podoba účtu neplatí..... 😉

melinda90
11. mar 2016
Používateľ melinda90 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od melinda90.

Nooo mne napriklad tiez prekonvertovala sama banka napr. trvale prikazy a pod., avsak ked som mala tabulku s cislami uctov pre klientov, tak som nechcela obvolavat kazdeho aby mi dal iban cislo, preto mi to prislo ako dost uzitocne si to vediet aj sama prekonvertovat 🙂