Ako upratovať s úsmevom?

siska100
7. mar 2022

Máte svoju domácnosť zorganizovanú? Najmä čo sa týka upratovania a ukladania vecí. Mám svoju skupinu a chcem sa v nej viac venovať organizovaniu domácnosti, ale neviem, či by ich to zaujalo. Myslíte, že je to v dnešnej dobe zaujímavá téma? Budem rada za každý názor 😉

lindous
7. mar 2022

Podľa mňa to má určite svoju cieľovku, mala som obdobie, kedy som veľmi aktívne sledovala na YT tvorcov, ktorí sa venovali takýmto veciam ... aj keď u mňa v živote vedie organizovaný bordel, tak sa rada na to pozerám 😂 buď by som dala pár príspevkov a sledovala ohlasy alebo by som sa priamo v skupine spýtala, či by bol o túto tému záujem, neviem na čo sa zameriavaš teraz

savanna
7. mar 2022

Mna by to nezaujalo, lebo vedenie domacnosti beriem ako nutnu povinnost a nie som ochotna jej venovat viac casu ako je nutne 😀. Podla mna by zena v 21. storoci mala mat ine priority ako robit domacu gazdinu.
Moj nazor je asi dost v rozpore so slovenskym priemerom, ale tak ked si pisala, ze chces pocut kazdy nazor, tak toto je ten moj 😀.

ivuss01
7. mar 2022

@siska100 mňa by to zaujímalo, ako si lepšie zorganizovať domácnosť. Mam kamošku takého monka na čistotu a organizáciu domácnosti a veľa sa ňou inšpirujem

aduskatt
7. mar 2022

Rovnako tak ako @savanna - nevyhnutnú dobu na debordelizáciu a venujem sa príjemnejším veciam. Nepáči sa mi, keď je to v byte tak dokonale organizované, že to vyzerá pomaly ako na operačnej sále. Mám rada, keď to vyzerá v byte tak, že sa tam žije

soldi
7. mar 2022

Mna by zaujimalo ako udrzat cisty a upratany dom popri styroch malych detoch a praci. To sa podla mna proste neda 🤣

barboritta
7. mar 2022

@soldi alebo piatich 🙂ale ak je nejaký recept na to,sem s ním

andrejka1974
7. mar 2022

@barboritta mám recept ako na to pri piatich deťoch proste sa vykašľať na poriadok a radšej sa venovat deťom to deti ocenia skôr

roja01
8. mar 2022

Ja by som povedala, ze vsetko co treba v zivote riesit, napr. aj upratovanie, treba riesit srdcom a ist zlatou strednou cestou. To pre mna znamena neprehanat to s poriadkom, ale ani s neporiadkom. Prilisna tuzba mat vzdy vsetko 100% v poriadku prinasa stres a "uhnanost". Lahostajnost k poriadku vedie k uceniu k lahostajnosti k poriadku i deti a stres partnerov, ktori si ani nemozu priviest domov navstevu tak, aby sa nemuseli hanbit. Takze treba upratovat, ale rozumne (priebezne, aby sa neporiadok nehromadil).
Pri upratovani treba skor dbat na prakticke usporiadanie a organizaciu veci (veci musia mat vzdy urcene a stale rovnake miesto) a na cistotu (predmetov, zariadeni a vybavenia).
Povrchovy poriadok pri bezne a opakovane pouzivanych veciach uz nie je taky podstatny.

buberova
8. mar 2022

Ja som sledovala jednu slovenskú skupinu o organizovaní, len sa tam potom strašne opakovali príspevky a niektoré rady nedávali zmysel... Ale niektoré veci tam boli fajn

kakawah
8. mar 2022

Upratovaniu sa denne venujem 30 min. Myslím cez týždeň, neprehanam, každý deň si niečo upracem a víkend venujem rodine a oddychu. Veľké nejaké preberanie veci, čistenie suflikov... Robim cez nejaké sviatky, predĺžené víkendy , alebo keď je škaredé počasie, lejak nepriklad, že sa nedá ísť von.

barboritta
8. mar 2022

@andrejka1974 ďakujem za radu,z každého trochu.U nad sa najskôr uprace a potom sa hráme a venujeme svojim veciam.Aj si užívame aj je poriadok, teda ako kedy,zase neriešim nejako tragicky.

panelacikova
8. mar 2022

@siska100 no podľa mňa to bude zbytočná skupina a nebude v nej "život". a moja skúsenosť (už pri väčšej dcére) prať a ukladať prádlo musím, aby sme chodili čisté (nežehlím, len výnimočne). povysávať musím. aj prach občas povysávam alebo utriem. moja zásada je: vidím špinu, odstránim 😀 nerobím to pravidelne, že denne niekde niečo utriem a podobne. akonáhle sa zapráši, ušpiní, poriešim keď mám čas alebo chuť. vie to pár hodín či deň počkať (ak nepíšeme o zakadenom hajzli) 😀 čiže mňa osobne by takáto skupina vôbec neoslovila 🙂

katkamatka7
8. mar 2022

@siska100 Zaujala by ma tým, že si ju pozerám, čo sa dá urobiť lepšie, rýchlejšie, jednoduchšie.

cukricek4
8. mar 2022

na instagrame sledujem jednu pani a ona sa tomuto venuje, ze ako skladat a ukladat oblecenie, ako si zorganizovat kuchynu a tak dalej. pise, ze ma zakazdym vela ohlasov a chodia jej aj spravy, ze inspirovala ine zienky. takze podla mna by to slo 🙂

siska100
autor
8. mar 2022

ďakujem za všetky vaše názory. Súhlasím so všetkými. Nič netreba preháňať. Ja tiež upratujem priebežne, mám rada rýchle voňavé upratovanie. Čítam rôzne skupiny o organizovaní domácnosti, no nie zo všetkým súhlasím. Z časti ma zaujala Marie Kondo, ale naozaj len okrajovo. V skupine im chcem dať len tie rady, s ktorými sa stotožňujem. Ale zistila som, že keď má každá vec svoje miesto, tak nie je taký neporiadok a hlavne nemusím všetko dlho hľadať.

basska_b
8. mar 2022

Mna by to osobne nebavilo.mam svoj system, ktory mi.vyhovuje. mame aj bordel, ale korenie mamzoradene podla abecedy 😃 kto to v sebe ma, tak to robi, kto nie, tak sa na to po case asi vykasle

mamamasama
8. mar 2022

My sme minimalisti. Malo veci, malo neporiadku. Ale zorganizovane je vsetko. V dnesnej dobe si vsak ludia precitaju Kondo, alebo pozru the Home edit a to staci.

sszuzu8
8. mar 2022

Prečo to brat ako povinnosť? Ved zveladujem miesto kde žijem aj ja. Ten pocit spokojnosti keď je umytý riad vyzehlene šaty utrett prach veci na mieste. 😍😍😍😍😍 Jasne táto téma zaujíma