Ako uľaviť trojmesačnému dieťaťu od bolesti zúbkov?

zuzana_ilkova
24. apr 2020

Ahojte vieme mi poradit ako pomoct malemu ulavit od bolesti prerezavania zubkov? Ma 3mesiace a 21dni, uz cez 2tyzdne sa trapime so zubaľkami...nekojim, cumlik nechce od narodenia a ani teraz ho nechce, hryzadlo si udrzat este nevie a ked mu ho drzim hryzie ho asi minutku a potom vypluva...hryzie si ruku,place a uz ani flasu nechce vytahat celu...mam gel na dasna ale nemam pocit ze sa mu nejako ulavuje po nom, ked mu vyskoci teplota tak mu dam nurofen a vtedy sa ukludni ale to je tak raz za 2-3dni... viem ze pri vacsich detom sa chladive hryzadla davaju ale co mozem dat takemu prckovi? Nema niekto podobnu skusenost?

suet1994
24. apr 2020

@zuzana_ilkova vyskúšaj camiliiu, ďasienka potierať gélom dentinox

deti95060810
24. apr 2020

bábo priberá? Lebo moja to tiež robila len si cmúľala ruky a chudla....nakoniec to u nás zubky neboli....

janage
24. apr 2020

@zuzana_ilkova pozri curaprox mal take hryzadlo akoby aj so kefkou pre male deti. Moja mala prve zubky uz 4mes. ale revala v kuse bez ohladu na zuby.

janage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
24. apr 2020
zuzana_ilkova
autor
25. apr 2020

@deti95060810 pribera ale pred tym mi vypil 90ml pre spanim a teraz si vytaha 60 a ked vstane po 40minutovom spanku tak chce dopit zvysnych 30ml..cez den .... si to tak zvlastne zacal delit od kedy zubky idu

zuzana_ilkova
autor
25. apr 2020

@janage tie hryzadla su super len on si to este sam nevie tak udrzat v ručke ani trafit do ust... len ked mu drzim tak si to chvilku hryzie

zuzana_ilkova
autor
25. apr 2020

@janage ale to hryzadlo s kefkou je super len skoda ze si s nim sam nevie este poradit tak musim byt vkuse pri nom a nic dokopy neurobim 😁

luccija
25. apr 2020

Nurofen môžeš dať len tak na bolesť nie iba vtedy, ked má teplotu.3 m si musí udržať hryzadlo.Moja zuzlala plienku látkovú, ale dávaj pozor nech si ju nenacpe do pusiny.Kludne aj tie chladivé hryzadla, alebo sama mu to masíruje.A skusaj cumlík

janage
25. apr 2020

@zuzana_ilkova oni su uplne lahucke a jednoduche na uchop. tak ako automaticky zovrie tvoj prst a drzi aj toto by mu podla mna nerobilo problem podla mna. Mali ste konkretne toto?Videla som už aj cumle na sposob hryzadla, ale napamatam ci od nich

janage
25. apr 2020

@zuzana_ilkova ak si vie trafit s rukou do pusy aj s tym by si mal

zuzana_ilkova
autor
25. apr 2020

@janage nie konkretne toto hryzadlo nemam, ma take co sa mu nie velmi dobre drzi ...nekupovala som zatial ziadne ine lebo som nevedela ktore je najvhodnejsie

lienkavax
14. máj 2020

No náš syncek ma 3 mes a 17 dni a tiez mu zacali ist zubky, a zda sa ze horne jednotky 🙄. Zacal byt dost placlivy, hryzatka ho bavia iba chvilku a to ma aj Curaprox, aj oandu z kaucuku Havea, aj chladive, aj tvrdu studenu mrkvu sme skusali, ale nic velmi nezabera...A zacal aj odmietat cicik iba si cucne a pusti. Najhorsie je to vecer pred spanim, iba na rukach by sa nosil, tak uzkostlivo narieka, vykruca sa ako luk, pästičky stale v pusinke...V noci maraton nosenie, tišenia,....Dáva to dosť zabrat, skusili sme raz Nurofen sirup lebo tak strasne plakal az sa spotil ze az, pomohol, utisil aj zaspal.....Ale Nurofen uz chcem davat iba ak to bude nutne, teraz idem vyskusat gel Dentinox-mal dobre recenzie od mamiciek, avsak je to az od 5 mesiacov, ale snad mu neublizim...Tak drzim moc palce 👍😘

cervikpepik
14. máj 2020

@lienkavax trocha mi to pripomína reflex🤔si si istá,že zuby?

lienkavax
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkavax
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana_ilkova
autor
15. máj 2020

@lienkavax ahij ja sim skusila gel na zubky Kamistad baby a mohol, nie dlhodobo ale ulavy od bolesti a davam 3x denne a je to omnoho lepsie...

lienkavax
17. máj 2020

@zuzana_ilkova ahoj, dakujem 😉. Zdá sa že aj ten Dentinox zaberá, aspoň na chvílu 😊