Ako trávite voľný čas na MD?

radkaradix
24. feb 2020

Ahojte maminy, len by som sa chcela inšpirovať. Mám ročného syna, popri tom pracujem z domu, keď spí. Ale aj tak mám sem-tam voľnú chvíľku a rada by som ju nejak vyplnila. Niečim kreatívnym. Muž napríklad ako hobby vyrába nábytok. Ja som predtým robila domácu kozmetiku a mydlá, ale už ma to až tak neláka. Chce to niečo nové 🙂 Čomu sa venujete? Šport, umenie, tanec?? Ďakujem 🙂

romanatrnavska
24. feb 2020

Ahoj teraz som síce tehotná s druhým babom čiže teraz nič extra nerobím lebo mi není zrovna najlepšie ale predtým som piekla na objednavky (čiže práca z domu) ale chodievala som aj cvičiť väčšinou doobeda lebo tam bolo v cene stráženie detičiek a k tomu sa chcem vrátiť aj pri druhom obidve dám strážiť a ja pôjdem cvičiť a rozmýšľam nad kurzom šitia a anglickym kurzom 🙂

sapetka
24. feb 2020

@radkaradix ja sa ucim jazyk a kvaskujem😅

halienka
24. feb 2020

ja som asi mala náročné dieťa, ale ja som sa na MD nenudila ani chvíľu, malá vkuse na mne visela, všetko som s ňou musela robiť, kdeže pracovať popri nej a nejaký koníček, ani snívať 😀 ale skús sa napríklad naučiť hačkovať, štrikovať, zájdi do kreatívnych potrieb, tam ťa isto niečo inšpiruje, napr. majú tam všetko na výrobu šperkov, na maľovanie na hodváb, odlievanie mydielok, tvorba vencov, plstenie...

janinah
24. feb 2020

čo je voľný čas na MD? idem googliť.....😉

titla
24. feb 2020

Ja som pred MD mala hobby hackovanie a vyrobu pohladnic. Teraz na to nemam cas, ale v buducnosti by som sa chcela naucit sit.

misel0806
24. feb 2020

Ja som na MD no o voľnom čase môžem ,len snívať,som rada a vďačná zato že si aspoň v kľude kávu vypijem a vychutnám teplú vaňu 😂

deti95060810
24. feb 2020

závidííím ten volný čas...ja pri mojich 4 deťoch nestíham nič...🙄😨

adamadent
24. feb 2020

😄 Ochotnícke divadlo, angličtina, kváskovanie, kurz šitia. Pri prvej som nestíhala nič, pri dvoch si už doprajem aj voľný čas vďaka môjmu manželovi.

ckatka
24. feb 2020

Volný čo??? A kedy upratuješ, nakupuješ, vykladáš nákup, prezliekaš seba a dieťa, varíš, perieš, žehlíš, sprchuješ sa, Staráš sa o svoj výzor, triediš detské veci, zháňaš väčšie, zbavuješ sa menších, ...venuješ sa partnerovi, stretávaš sa s príbuznými a kamarátmi? Kedy si prečítaš nejakú knihu alebo časopis? Kedy chodíš k pediatrovi, gynekológovi, zubárovi, na poštu, na úrad,...?
Ako...ja som na materskej bola len pol roka...ale nechápem kde ten čas zmizol. A to som pracovala len jedno doobedie v týždni. 😂😂😂

ladyvi
24. feb 2020

Nazov prispevku je cosi ako oxymoron 😂

radkaradix
autor
24. feb 2020

@ckatka nooo akosi to vsetko pekne dokazem postihat 😊 ved nevravim, ze cele dni nemam co robit, ale sem tam sa najde hodinka-dve volna pri malom. Sice nemozem nikam odist bez neho, napr snowboardovat by som chcela, ale to zas ked bude vacsi, ale nejako prijemne by som ten cas vyplnila. TV ma nebavi pozerat, kavu pijem jednu rano, kym ranajkuje. Chory nebyva, takze k Dr. len na preventivky raz za cas. Kamosky a mama tiez nemaju volno vzdy kedy aj ja. Knihy milujem, ale kedze som prekladatelka, rada by som volny cas travila inak ako zas len so slovami 😉 triedenie veciciek? Na to treba specialny cas? 😅

zuzkaz91
24. feb 2020

@misel0806 že tepla vaňa 😫😭😭 to čo je???

misel0806
24. feb 2020

@zuzkaz91 to je obrazne povedané ,,tak horúci kúpeľ ,,neviem máte stým problém čo som napísala??
Ale ja si myslím že sa to dá pochopiť aj tak..

lucinka1988
24. feb 2020

@radkaradix robim počasRD z domu, plus chodím prednášať na univerzitu, plus náročné 2,5 ročne dieťa k tomu..Je pravda, že aj cez to všetko mám občas voľný čas, riešim to kozmetikou, kaderníčky, masáž, nechty atd..Najradšej aj tak trávim spoločný čas s manželom a na spoločných prechádzkach. Manuálne prace z domu ma nikdy nelákali, som rada, keď po tomto všetkom vypnem a čítam si internet napr..Každá sme iná..🤷‍♀️

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mell_k
24. feb 2020

Ja nechápem čo sa tak Čudujete že niekto ma aj voľný čas na materskej 🙈😂 ja sa dokážem napríklad každý deň nudiť, dokážem si vypiť dve teple kávy za deň a áno každý večer stihnem v pohode aj sprchu a dať si hydratačnu masku na xicht 😄 nie každý ma doma decko lepidlo cely čas zalepene na mame... dokážem si popri malej upratať navarit občas aj napiect keď mám chuť

A k téme- tak ja napríklad som začala robiť nechty 🙂 ale iba tak sebe, mame, kamoskam, susedam zatiaľ nie tak aby som sa s tým živila 😄 a chcela by som si postupne na to spraviť aj kurz + kozmetický kurz a časom to mat ako normálnu prácu

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkaradix
autor
24. feb 2020

@cokolada_876 aby ste si nemysleli, ze si syna nevsimam alebo co.. ked sme so synom sami dvaja, tak sa mu stale venujem, chodime na plavanie, cvicenie, montessori kruzok so psikom, chodime 2x denne von, ked prsi do herniciek alebo do bazena, ked bude vacsi urcite pridame kniznicu a babkove divadlo a tak podobne. Kazdy vikend chodime na vylety vsetci spolu, alebo pozriet vzdialenejaiu rodinu. Ale zase ked vidim, ze sa doma zacne pekne sam hrat, tak ho necham a to niekedy aj hodinku zvladne. Alebo ked ho vezme cez vikend doobeda na prechadzku muz, mam cas.

ckatka
25. feb 2020

@radkaradix no...tak,ja neviem. Bud si dokonalá alebo máš takú super domácnosť ze ti starostlivosť fakt zaberie malo času. Tam sa chcem dostať raz aj ja. Ze doma nebudem mat takmer nič a tým pádom nebude co robiť 😂
"bohužiaľ" teraz mam veľký dom s dvorom a záhradou, kde stále niečo...čiže ešte len dokončím utieranie prachu a môžem začať odznova. Operiem, zavesim 4 práčky, a než ho suché poskladam, koše na prádlo sú zas plne. Každý deň polhodinu len vysávam A niečo umývam lebo mame psa a malé dieťa co furt niečo rozleje alebo proste zaspini.
Teraz už chodí do škôlky a ja do prace...ale keď som bola na materskej to bola katastrofa. Bývame trosku mimo mesta, takže niečo nakúpiť a vybaviť je otázka minimálne 2-3 hodín (s malým ešte viac lebo hentam na ihrisko tam toto pozrieť...proste zdržuje ako každé dieťa 😂)
Keď varím, tak keď už som v kuchyni tak varím všetko naraz, polievka, hlavne jedlo, príloha, pripadne dezert....A všetko pripraviť...kúpiť, umyť, očistiť...pokrajat...a potom poumyvat riady a kuchyňu a do toho odbiehat pozrieť čo dieťa nakreslilo alebo postavilo z kociek...to je predsa na celé doobedie. Niekto povie ze sak var niečo rýchle...ale zas kŕmiť sa polotovarmi....ja neviem...
Asi niečo robím zle. 😂
Triediť vecičky znamená vyhadzat zo skrine, vyrriedit všetko čo je mensie ako treba, co tatko dal do skrine špinavé a dokrkvane 😂 a doplniť vhodným a všetko poskladať a uložiť. To robím raz za mesiac a trvá mi to tak dve hodiny. Potom si vie nájsť veci na oblečenie aj dieťa samo.
Platenie účtov faktúr proste vybavovanie pošty...tak tiež hodina dve do týždňa...A pritom všetko riešim internetbanking, qr kódy, platby mobilom...furt je tých paoierovaciek...
Som si sledovala čas a úlohy keď som fakt nevedela kde ho strácam. Ráno som si proste začala písať všetko čo som v ten deň robila. Lebo to bolo frustrujúce večer dat dieťa spať a nevidieť nič za sebou. Ale keď som večer zbadala papier s odskrtanymi 40 "drobnostami" z ktorých každá trvala nejaký čas....tak mi to došlo.
Všetko chce čas. Poviem si ze ved riady mi umyje umývačka. Ale vyložiť ju, dosypat soľ, občas ju umyť, nie je za dve sekundy.
Ze prádlo opere práčka. Hej. Ale vyniesť na dvor a povesat trvá 10-15 min. Keď máš práčky 4 po sebe, nech sa páči. Hodina len tak capne. Ale zasa tým že dôkladne vesiam nemusím žehliť.
Umyť sporák po varení...to je zas 15-20 minút...ako komu ako aký.
Vydrhnut kúpeľňu...to je aj na dve hodiny keď to človek chce spraviť poriadne.
A to nevravím o robote ktorú nerobíš denne ale tiež sa sama nespraví...ako okná (mam asi 10 a dvojitých), auto povysavat, a skla poumyvat, dvere poumyvat, rohozky a koberčeky vyprasit a oprat, psi pelech vydrhnut, o práci na záhradke ani nehovorím...to môžeš od rána do večera a furt by si si nasla....😂 ja neviem...
Fakt snívam o dome ktorý bude ľahko udrzovatelny...kúpeľňa nebude mať žiadne špáry a kuchyňa bude mať hladký povrch bez vycnelkov...A nábytok nebude mať žiadne otvorene poličky 😂 a na dvore bude len terasa hojdačka a gril 😂

radkaradix
autor
25. feb 2020

@ckatka mozno je to tym, ze mas uplne inu domacnost. My byvame v 3i byte, mam len jedno dieta, ziadneho psa ani ine zviera. Byvame v centre, obchody, kruzky, parky do 10 min pesi. Triedenie veci mi urcite nezaberie 2 hodiny. Ja robim tieto veci systematicky a priebezne. Aj upratovanie. Kazdy den nieco. Ziadna zahrada. A najvacsi bonus je, ze u nas vari moj muz vecer. Ja varim len malemu kazdy druhy den.

radkaradix
autor
25. feb 2020

Babule, som rada, ze reagujete na moj prispevok a ze sa tu vytvorila diskusia, ale skor riesite to, ako je mozne, ze mam volny cas. Skratka mam 😅😆 chcela som od vas skor tipy na nejaku aktivitu, ktorou by som sa zabavila pri drobcovi, kym sa on napr hra sam a nezahrnalo by to starostlivost o domacnost, lebo o tu je postarane. Teraz ked mam chvilu cas, tak ma hned laka utierat prach, umyt riad aj ked je tam len par poharov a taketo prkotinky, co by kludne pockali aj na inokedy. Keby som chodila do prace, tak upratujem ovela menej, chapete nie? Len preto ze to mam na ociach neznamena, ze to chvilu nepocka. Zaujalo ma z vasich tipov malovanie, lebo obrazov mame zatial malo, tak by to boli fajn dekoracie 😉😊 dakujem

airaw
25. feb 2020

Ja nie som na nejaké tvorivé veci, takže som buď čítala, alebo som cvičila, pozerala seriál, venovala sa psom, nejaký online kurz si robila a tak 🙂 piekla a vyvarala, rôzne bylinky študovala a také veci 🙂

ckatka
25. feb 2020

@radkaradix ja keď si spravím čas tak idem cvičiť. A učím sa. Na internete je mnoho kurzov aj zadarmo. Odporúčam pozrieť stránku coursera. 😊

radkaradix
autor
25. feb 2020

@ckatka inak este k tomu byvaniu, kedze sme v byte kratko a je komplet po rekonstrukcii, mame vsetko riesene dost prakticky, kuchynu hladku bez skarociek, staci pretriet vechtikom, aj platnicky aj dvierka aj linku. Nabytok mame vsetok s dvierkami, prach utieram len na parapete a stole, ziadne lapace prachu doma nemame. Skratka minimalizmus. Kupelna normalka, ale ja kazdy den pri umyvani zubov prejdem umyvadlo a zrkadlo a vecer pred kupanim maleho umyvam vanu. Znova, ziadne policky, milion flasticiek so samponmi atd, jeden sprchac, jeden sampon, jedno mydlo. Moje upratovanie je povysavat, zotriet, umyt wc, kupelnu, riad (mame umyvacku ale nepouzivam zatial), dat prat a vyvesit, neskor poskladat, nezehlim. Poliat kvety. Utret prach na zopar miestach. Navarit malemu. To vsetko ked robim napr pred velkou navstevou a chcem mat cistucko tak mi to trva max 2,5 hodiny. Sak to mam uz zautomatizovane, nemotkam sa, sup sup a je to. Kedze udrzujem cistotu pravidelne, nemusim stravit vela casu nejakym drhnutim..
Dakujem za tip na tu stranku s kurzami, urcite pozriem, rada sa vzdelavam 😊

innapnirhu
25. feb 2020

@radkaradix ja som tiez typ taky co potrebuje stale nieco robit, ja si volny cas popri rocnej dcere vyplnam kreativnym tvorenim, vzdy mam nejake obdobie, uz to bolo malovanie, malovanie s farbami na sklo (napr na 4l pohare) sitie plysacikov, vyroba kadejakych ozdobiek, restaurovanie stareho nabytku, a momentalne ma chytilo vyrabanie roznych puzdier z koze. Super je ze okrem zabavky tym aj trocha prispejem do rodinneho rozpoctu.

qetka
25. feb 2020

ja som chodila s malym na kurz hackovania, a potom skusala hackovat hracky podla navodov, alebo robim sperky z koralikov a fima. Celkom fajn relax a da sa to pouzit ako darceky pre rodinu a kamosky 🙂

nini1010
25. feb 2020

Cvicim vo fitku a sijem

violet88
25. feb 2020

Ja vo voľnom čase hackujem a strikujem, keď malý poobede spí a niekedy to robím aj vtedy keď je hore, lebo sa uhrá sám aj hodinku a to má 18mesiacov o 5 týždňov z voľným časom to už bude trošku horšie lebo sa nám má narodiť malá princezná, ale otecko bude na materskej tak ten čas určite nejaký bude, len to chvíľu potrvá