Ako to máte s platením vo vzťahu?

aminak
23. máj 2019

Ahojte chcela by som sa spýtať ako to máte s platením vo vzťahu ? Je podľa vás normálne platiť v Reštaurácií za chlapa ...etc . ?

sissy27
23. máj 2019

@aminak vo vzťahu... Akože tretie rande alebo 10 ročné manželstvo? Občas alebo často?
Dôležité je, čo vyhovuje obom. Ale muž by mal byť gentleman a žena by to nemala zneužívať.

sapetka
23. máj 2019

@aminak ano je

linda77
23. máj 2019

@aminak ano je. Tak na prve rande by ta mohol pozvat no🙂. Dnes je ina doba aj chlapi chcu byt rozmaznavani 🤣

c_est_la_vie
23. máj 2019

@aminak nemyslim si ze ma platit iba chlap. Ale na druhej strane si myslim ze je gentlemanske ak chlap plati castejsie.

sissy27
23. máj 2019

@linda77 a tým pádom ženy nemajú nárok? 🤔 akože nevadí mi raz za čas zaplatiť za chlapa s ktorým som sto rokov a už dávno nedelíme nič na moje a tvoje, ale až príde doba, že chlap zaplatí za mňa aspoň na prvom rande a potom si ho mám ja vydržiavať, tak si budem sakra diktovať podmienky ako má vyzerať, správať sa, obliekať, rozprávať a všetko ostatné.
Až budú ženy na rovnakej platovej úrovni v každom odvetví, až prestanú byť znevýhodňované na pohovoroch a v práci len preto, že sú ženy a celkovo sa bude na ne pozerať ako na rovnocenné bytosti, tak potom sa môžeme baviť o tom, že je OK platiť bežne za chlapa.

monkabohdalova
23. máj 2019

@aminak väčšinou platí partner, sem tam aj ja.. podľa mňa to je normálne

linda77
23. máj 2019

@sissy27 pises to iste ako ja tak co tu teraz mudrujes 😄. Pisem ze ma snad platit stale ona? Nemyslim si ze tym ze zaplatim ja obed kavu caj mi ubudne z nosa. A tym ze mu zaplatis si ho vydrzisvas??? To potom nas tak beru chlapi ked nas pozvu ze si nas vydrziavaju 😫. Moj muz mi nediktuje co si mam obliect a s radostou mu obed zaplatim.

0silvia0
23. máj 2019

@aminak podľa toho čo je to za chlapa 😎 Ak je to manžel po 10-20-ročnom manželstve tak je to ok. Ak je to frajer, tak je gentlemanské aby platil muž. Ak si ho na večeru/obed pozvala, tak platí ten, kto pozval.

janinah
23. máj 2019

Vždy za mňa v reštike platil chlap....ja som to vrátila varením večere u mňa doma.

arcticcode
23. máj 2019

No. Cela moja vyplata automaticky putuje na zenin ucet. Aby ste vedeli!!!

sivana09
23. máj 2019

Cim je jednoduchsie napisat etc od atd? Ale k veci, ja so svojim manzelom (zobrati 3 roky) to robime tak, ze plati ten kto ma pri sebe peniaze, kto ma blizsie peňaženku, kto skôr vytiahne penazenku... Ked jeden z nas nema nic na účte tak plati ten druhy.. mame každý svoje ucty, ale nedelime si peniaze..

0silvia0
23. máj 2019

@arcticcode aj môj chlap to má presne takto isto, ale kartu od účtu má svoju, takže môže platiť a mínať kedy sa mu zachce 😎

arcticcode
23. máj 2019

@0silvia0 no ja by som aj minal, keby som mal co

0silvia0
23. máj 2019

@arcticcode no tak to už je iná vec, ale hádam nejaké vreckové dostaneš 😕

zuzanka.zuzu
23. máj 2019

nie je to v poriadku. kde nechali vaši chlapi gule? potom tu 3/4 koníka fňuká, akí sú muži lakomí... celá táto prefeminizovaná doba je čudná 👎

drobcek53
23. máj 2019

Na prvých rande mi imponuje ak zaplatí muž (ale nerobila by som vedu ani z toho keby si každý zaplatí svoju časť).. Potom neskôr mi to je jedno. Striedať sa v platení mi príde ideálne. A keď už vzťah prejde do "vážnejšej fázy",príp.manželstva, tak aj tak by mali byť spoločné financie a nie moje a tvoje.
A celkovo si myslím, že je vhodnejšie zohľadňovať viac iné faktory (študent/pracujúci, viac zarábajúci/menej zarábajúci atď.) ako pohlavie.
Ja chcem byť s mužom rovnocenná bytosť. Mám rada gentlemanov, ale gentlemanstvo sa dá prejaviť aj inak ako všetko vždy zacvakať za ženu 😉

aminak
autor
23. máj 2019

@sivana09 prepáčte keďže už dlhšiu dobu rozprávam po anglicky viac ako po slovensky tak som si to neuvedomila ...niekedy sa mi tie slovíčka popletú 😏

arcticcode
23. máj 2019

Tak akoze ked daco potrebujem, berem kartu a idem. Nepytam sa. Ale zas je oravda, ze casto dostanem zdrba. Ako dnes v tescu. Guvno som kupil a 60€ fuc

borka77
23. máj 2019

Ak v manželstve, tak v našom prípade to je jedno- mame jeden spoločný účet, kde chodia všetky naše príjmy 🙂 ale keď sme spolu chodili, platil všetko on 🙂 ale záleží od situácie jasne. Ja som bola študentka. On bol pracujúci ❤️

miska0948
23. máj 2019

My to máme s mojím snúbencom tak, že raz zaplatí on a raz ja 🙂 nie preto, žeby mi vyslovene povedal že mám platiť ja, ale preto že ja som to takto chcela 🙂 môj drahý nieje lakomy, zniesol by mi aj modré z neba, ale keď raz zaplatí on, napríklad obed, večeru tak ja mám radosť keď mu aspoň kavu/drink zaplatím ja 😊

san_dra11
24. máj 2019

@aminak pokial je to tak, ze iba niekedy platis za neho a ze sa kvazi striedate, tak si myslim, ze je to ok. Ale ak platis stale iba ty, tak to ok nie je.

sofistikovana123
24. máj 2019

Ja zarábam asi 4x menej ako partner a nakoľko radi a pomerne často chodievame do reštaurácii, tak platí takmer vylučne on. Trvá na tom. Ja to akceptujem a sem tam niekedy zaplatím, alebo doložím, alebo nechám tringelt. Pokiaľ by sme boli na tom platovo rovnocenne, myslím, že by sa nič nezmenilo. Myslí si, že v reštaurácii by mal vyťahovať peňaženku muž. Zo začiatku som mala problém to akceptovať a o platenie sme sa veľakrát naťahovali a jediné čo som dosiahla bolo, že sa cítil trápne a ja potom nakoniec tiež.

alka234
24. máj 2019

podľa mňa si chlap nemá nechať platiť v reštike od ženy, veď to je také ponizujuce...to čo je za chlapa..akoze sorry, ale toto je na mňa dosť. Normálne vychovaný muž by to mal ovládať.

drobcek53
24. máj 2019

@alka234 jáj, takže ak aj žena napríklad zarába viac ako muž, tak just musí VŽDY zaplatiť muž lebo je muž? alebo ak muž má taký plat, že si čisto z toho platu nemôže/u dovoliť chodiť pravidelne do reštaurácie/na kávu, tak radšej budú sedieť doma na zadku ako by sa mali striedať v platení?

lucyluv
24. máj 2019

Individuálne je to veľmi. Mne vždy všetko chlapi/napadnici platili. Až prišiel raz jeden a ten mi nič nezaplatil a toho som si nakoniec zobrala :D a teraz už platí všetko on :D

alka234
24. máj 2019

@drobcek53 muž má byť muž , poďla mňa každý do vzťahu pritiahne seba samého, ja nemám skúsenosť chválabohu s tým , že by som niekedy niečo musela zaplatiť a to som vždy zarábala dobre a nie som na nikoho odkázaná....Takže ak to tak máš ako píšeš, tak si to rob po svojom...ja mám zásady také že muž má byť mužom a nebudem jeho veci brať na seba, každá sme iná...

drobcek53
24. máj 2019

@alka234 ja nehovorím, že to tak mám alebo nemám doma. ale tvrdiť, že len muž má všetko platiť mi príde rovnaké ako tvrdiť, že len žena má doma upratovať.....

majkeel
25. máj 2019

Nastavenie platenia vo vztahu je hakliva genderova zalezitost. Ak ma byt platenie vsetkeho vztahova priorita, v tom pripade by bola zaujimava statistika, kde najskor "skvely" partner najskor platil vo vztahu vsetko, ci aj potom platil (slusne) na deti po rozchode. Byt zenou, chcel by som od druheho platenie 1:2 a istotu sa na neho spolahnut, ze ma po rozchode s detmi nehodi cez palubu a bude sa o deti dalej zaujimat financne aj osobne.
Ked clovek zoberie do uvahy, ze je vacsina prispevkov v diskusiach "mne plati vsetko, inak by som s takym debilom nebola" a "pomoc, posiela mi velmi malo na deti", tak to znamena, ze vyzadovane platenie vsetkeho dnes nezarucuje rovnake spravanie zajtra. Lebo "skvely", bude asi "skvely" nadalej, ale uz voci novej a casto mladsej partnerke. Lebo iba pragmaticky zaplati povinny poplatok za sex a naco ho platit starsej, ked moze mat za tu istu "cenu" mladsiu.
Uz som videl v zivote vela situacii, kde pan skvely najskor platil vsetko a nakoniec sa potom o jeho deti musel starat pan neskvely, ktory bol v mladosti fuj, lebo ocakaval, ze nebude musiet vzdy platit vsetko a ze obcas zaskoci aj partnerka.

0silvia0
25. máj 2019

@majkeel ja som myslela, že táto téma sa týka platenia v reštaurácii a ty to ponimas nejako všeobecne...
Co sa týka platenia v reštaurácii, na káve atď., keď sme s mužom spolu chodili, platil väčšinou on, ale mne to bolo také blbé, tak som sem-tam zaplatila aj ja. V manželstve keď sú spoločné financie je to predpokladám jedno....

majkeel
25. máj 2019

@0silvia0 Prva otazka bola ako to mate s platenim vo vztahu, restaurace et cetera. Cize to nepokryvalo iba restiky, ale etcera (rad za radom). 🙂
Za mna, skoro vzdy som platil ja. Ale robim to preto, lebo chcem. Nie preto, ze je to moja povinnost. A je fajn, ak protistrana aspon obcas naznaci, ze by chcela zaplatit, alebo naozaj zaplati. Neznasam, ked niekto pride a tvari sa naduto, ze som povinny pozvat a platit. A cim som starsi, som menej zmierlivy voci takemu spravaniu a vtedy viem byt hnusak, zaplatim za seba a je mi jedno, co si ten druhy o mne mysli. ved aj ja si svoje myslim o nom. A ked by sa mi aj hned nikdy neozval, mam na haku, iba mi tym urobi sluzbu, takych vychcalkov znamych k zivotiu nepotrebujem a nezbieram.