Ako správne čistiť takéto náušnice?

jeanne14
12. okt 2022

Prosím vás žienky, ktorá sa aspoň trošku vyzná v šperkoch. Ako správne čistiť takéto náušnice ?
Sú strieborné, s mini diamantom uprostred. Krásne sa ligotal prvé tri týždne. Nechcem ich poškodiť.
Ďakujem vopred za odpovede.

moonlight1210
13. okt 2022

@jeanne14
Kvalita sperku zalezi od kvality striebra.

Jedna moznost je dat to do zlatnictva aj s kartickou o kvalite striebra a povode/kvalite diamantu (mala by byt prilozena).

Druha moznost cistenia je tu priamo na ich stranke:
https://www.savvycie.com/blogs/zcleaning-sterli...

Tretia je tiez na ich stranke:
https://www.savvycie.com/pages/how-to-care

Stvrta je dat si do google “saavy cie jewelery how to clean”

Pohladala som tie nausnice na ich stranke a tie diamanty nevyzeraju ani v originale, ze su brusene a lestene tak, aby odrazali svetlo zvnutra (maju nizku jasnost/cistotu). Skor mi to pripomina diamanty, ake boli v ponuke v katalogu Avonu par rokov dozadu (pred Vianocami zvykli ponuknut taketo strieborne sperky s diamantami).
To, co sa lesklo, bolo to tepanie striebra okolo, ani nie tak tie diamanty. Kedze ti striebro zaslo, lesk sa vytratil.
Ze to zaslo uz po troch tyzdnoch je prekvapujuce. Bud ma zlu povrchovu upravu, alebo si ho pochytala mastnymi prstami (napr. od makeupu), alebo nan prskla parfum, sprej na vlasy, alebo tak nejak.
Jednoduche prelestenie makkou handrickou (napr flanel, mikrovlakno) by malo pomoct. Ale ako pisu, vyhni sa chemii na cistenie striebra a sonickemu cisteniu. Odporucaju obycajne mydlo.
Neviem ale, aku kvalitu striebra pouzivaju a ako ho povrchovo upravuju.

jeanne14
autor
13. okt 2022

@moonlight1210 ďakujem pekne 👍 skusim mydlovú vodu, ak nie tak zlatníctvo. Boli v parádnej zľave z 350 na 45 😀 tak to všetko vysvetľuje. Inak sú nadherné, len škoda že sa ten lesk stratil.

jeanne14
autor
13. okt 2022
monca1109
13. okt 2022

@jeanne14 to vazne tolko stali predtym a za tolko ste kupila? 🙈

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
13. okt 2022

@jeanne14 Ak takto zasli po troch tyzdnoch, tak neviem, ci cistenie vydrzi. To striebro asi nema dostatocnu povrchovu upravu, ked tak rychlo oxiduje.

Nabuduce sa treba vyhybat obchodom, kde ponukaju neskutocne zlavy, lebo niekde bude urcite zrada. Ten sperk potom rozhodne nema vobec taku hodnotu, za aku ho predavaju (a to urcite na nom este stale neprerabaju). To su potom vyhodene peniaze.

A ked ich porovnavam s originalom z ich stranky, tak mi pride, ze tie tvoje su asi fejk.
Ale mozno je to len fotkou. Radsej si porovnaj. (original tam maju za tusim 149 eur).

moonlight1210
13. okt 2022

*dolarov, nie eur.

jeanne14
autor
13. okt 2022

@monca1109
@elizabet173
@moonlight1210 https://www.nordstromrack.com/s/savvy-cie-jewel... tu je link baby. Riešiť to nebudem, skusim či v zlatníctve nevyčistia. Ja to teraz nebudem do USA posielam kvôli 50$ no 😀
Inak nemám problém vôbec s nicim z tejto stránky. Mávajú takéto brutálne zľavy všade v usa. Aj dcéra ma nádherne 14k zlaté náušnice z 220$ na 25$ .. a pravé sú. Tak isto aj hodinku Micheal kors mám za super cenu.
Asi len nekvalitný kúsok tieto náušnice 😀

jeanne14
autor
13. okt 2022

Skúsila som mydlovú vodu … je to lepšie.

monca1109
13. okt 2022

@jeanne14 preto sa pytam, lebo som mala kedysi take iste.. ale z aliexpresu, cca 1,30e boli.. mozem najst aj link, na zaciatku krasne, potom stmavli.. 🙂

jeanne14
autor
13. okt 2022

@monca1109 preboha 🫣🫣 och tak snáď nie sú aj tieto také 😅 ale zas dcéra ma krásne stále, a tiež z tejto nordstrom rack. Mám odtiaľ kabelky, kadečo.
V usa sú bežné takéto zľavy. Či Tj Maxx, Macys, Marshalls….

princeznaaa12345
14. okt 2022

Už si to vyčistila? Ja som dnes akurát skúšala Čistič striebra, vraj to používajú aj v zlatníctvach. Jeden prívesok a retiazka mi zožltli, skúsila som vyčistiť zubnou kefkou a pastou, normálne sa čudujem, že to zostalo ako nové

judar
14. okt 2022

Toto zjavne diamanty nebudu a este ktomu skratka tcw uz o niecom napoveda 🤦...a tieto typy musis ist prevazne do ultrazvuku lebo strasne lahko sa zanasaju jednak dierky pod kamenmi spinu a jednak striebro oxiduje hlavne odlievane z pofidernych firiem...a mimo to nie kazdy cistic je dobry lebo niektore tie tekute roztoky agresivne vyzieraju striebro sj povechovu upravu

jeanne14
autor
14. okt 2022

@princeznaaa12345 skúsila som mydlovou teplou vodou a kefkou vydrhla. 😀 myslím že pomohlo. Pekne sa ligocu.

jeanne14
autor
14. okt 2022

@judar má tak byť jeden úplne mini diamant v strede. Nie celé 😊 čo je prosím skratka tcw ??

princeznaaa12345
14. okt 2022

@jeanne14 už som si pozrela správy vyššie, že si to čistila 🤦‍♀️😂