Ako si vybudujem pevnú vôľu?

27. mar 2022

Zdravím, som na vysokej a vsetko väčšinou začínam robit na poslednú chvíľu. A ked aj začnem skôr tak to akokeby "flakam" a dokoncujem na poslednú chvilu. Tiez mam problém so vstavanim, že sa zobudim sama vyspata, ale dobre sa mi leží. Tak si poviem, ze este 10 min a proste predlzujem to a nakoniec som nevyspata no.. Kedze spim az moc. Snažím sa zmeniť, ale príde mi, ze na to nemam dost pevnu vôľu. Ako ju posilnim?

0silvia0
27. mar 2022

skus si nastudovat nieco o prokrastinacii a ako sa s nou popasovat, je celkom bezna u studentov.

luccija
27. mar 2022

@0silvia0 keby len u študentov🙂

mamina0078
27. mar 2022

Urob si rezim, ktory budes dodrziavat mne to veľmi pomohlo si zariadiť cely deň od rana do večera a tak som vedela, ze nemôžem prokrastinovat lebo nie je to na kedy inokedy odložiť a zároveň ma to aj motivovalo keď som si uvedomila spätne počas dna alebo večer koľko toho som urobila počas dna. A co sa týka veci do školy tak sa dohodni s nejakou spolužiačkou a navzájom sa motivujte.

lindous
27. mar 2022

Veľmi dobre poznám, keď už tlačí čas a horí mi za zadkom, tak som neskutočne výkonná, ale bez stresu som sa nakopnúť nikdy nevedela... Bohužiaľ mi pomohlo, až keď som kvôli tomu padla na hubu a poučila sa na vlastných chybách...odvetedy úlohy, ktoré sú naozaj dôležité robím priebežne... Ale to asi nie je rada, ktorú sú chcela počuť 😅😅

Ja nie som vôbec plánovací typ, ak mám určené čo kedy mám robiť, tak je to ešte horšie, ale určite to stojí za vyskúšanie - veľa ľuďom to pomáha 😊 ja som si na sebe všimla, že najviac odkladám úlohy, s ktorými neviem začať, lebo niečo neviem - vtedy to netreba odsúvať, ale čím skôr sa s niekým poradiť, zistiť čo najviac info... Najhoršie je vždy začať, keď už sa do toho zakusnem, tak to odsýpa... Niekedy sa treba proste prekonať...najhoršie totižto je, keď sa to nahromadí tak, že ťa to úplne paralyzuje, ty viem že už nestíhaš, ale aj tak nie a nie začať, je toho toľko, že nevieš čo skôr a tak radšej spíš, aby si sa s tým nemusela vysporiadať, proste depka...

K tomu vstávaniu, by ti mohol pomôcť nejaký ranný rituál - nastaviť si budík a dať ho niekam kde naň nedočiahneš, aby si sa musela postaviť, rovno spraviť posteľ, prezliecť sa z pyžama a ja sa neviem zobudiť bez sprchy napr.... Treba si vytvoriť návyk, ale na to sa prvé dni a týždne musíš prekonať, tú vôľu už musíš sama nájsť

autor
27. mar 2022

Ja by som si aj zariadila den, ale aj to rozpisat si den odkladam. 😂

Som rada ze ma niekto chape. Ja tiez nie som moc na planovanie, lebo ked si to urcim ja, tak to nedodrzim. Este mam problem aj s tym, ked su ucitelia ku mne milý. Co je paradox. Radsej mam prisnych, lebo ma nutia robit ,ked som z nich v strese. A tiez je to, ze hlavne nepracujem na tych veciach, co mi fakt nejdu a mala by som zacat. Bojim sa, ze tiez padnem na hubu a vysku nespravim. A to by bol fakt pruser. Bola by som sklamanie rodiny.

S tym budikom to mozem skúsiť. Dakujem za nápad.