Ako si plníte sny?

29. dec 2021

Ako si plníte sny ? Väčšie, menšie to je jedno. Strašne túžim si ich splniť, ale neviem ako. Neverím si. Som sama na vsetko a bojím sa že nič nedokážem. Tento rok bol hrozný pre mna, chcem aby rok 2022 už bol lepši. Ale ako to dosiahnuť ? Tu teóriu ovládam, len horšie je dať to už reálne do praxe.🥴

vilma7
29. dec 2021

Ono je rozdiel mať sen a sen. Aké sú tie tvoje?
Splnený sen mnohých žien je napríklad mať zdravé dieťa, takže už z tohoto vidíš, že napríklad aj tento sen nie je v každom prípade splniteľný, ak má žena alebo chlap problémy, alebo nemá partnera.
Ak je tvoj sen naučiť sa anglicky, alebo japonsky, to je už iná reč... záleží či sú to aj zrealizovateľné sny.

sima338
29. dec 2021

Aj pre mňa bol tento taký všelijaký, ale som za to vďačná, lebo mi dal ,,facky" presne také, aké som potrebovala. Ja si svoje sny spisujem ( či je to výlet, niečo väčšie, pracovné, finančné ) až po prkotinky typu že si chcem dať konečne balayge do vlasov alebo si kúpiť novú kabelku. :D Snažím sa postupne, dosahovať tie menšie veci, potom prídu väčšie, veľakrát musíš naozaj vystúpiť z komfortnej zóny, ale aj o tom je. A druhá vec, dopraj veciam aj čas, sú veci, ktoré si nesplníš možno budúci rok, ale až o 2-3, kedy na to budeš lepšie pripravená. 🙂 to sa mi potvrdilo už veľakrát. Ďalšia vec, píšem si zoznam vďačnosti, som odvtedy úprimne vďačnejšie aj za menšie veci, ktoré mám a boli mi dopriate a cítim väčšiu radosť. 🙂 Nechj sa splní veľa snov.

lindous
29. dec 2021

Asi to nie je to čo chceš počuť, ale podľa mňa sa len prekonať a vystúpiť z tej komfortnej zóny ... niekto radšej skočí "do vody" rovno, inému zas vyhovuje najskôr omočiť prsty, potom po kolená a takto postupne ... ale tak či tak sa musia obaja tomu strachu postaviť...

Možno skús byť konkrétnejšia a niekto s podobným snom alebo niekto kto už ho dosiahol ti bude vedieť poradiť ako si ho splnil.. lebo takto ti nevieme povedať nič iné ako teoretické poučky, ktoré ovládaš

Ale teda nastavenie, ktoré mne celý život pomáha je, že keď nejde o život ide o hovno 😅 a radšej skúsim aj keď to nevyjde, ako ani to

mamina0078
29. dec 2021

Ja si plnim tak, ze na nich pracujem. Napriklad moj sen bolo ist do Dubaja tak som si vytriedila na to peniaze a Isla tam. Moj sen bolo skoncit VS tak som sa ucila a skoncila, moj sen bolo sa ostamostatnit pocas vs tak na brigadach som si zarobila a osamostatnila sa, moj sen bolo kazdy mesiac precitat 1 knihu tak som zacala citat a tak by som mohla pokracovat do zajtra. Ziaden sen za tebou nepride Ty musis ist za nim...

ivkazba
29. dec 2021

Aké máš sny? Po čom túžiš? Základná vec je, či ide o sen realizovateľný. Ak si nikdy nekorčuľovala a si dospelá a snívaš o tom, že vyhráš olympiádu v krasokorčuľovaní, tak je namieste povedať si, že je to nereálny sen. Ale ak sa chceš naučiť korčuľovať a len pre svoju radosť naučiť sa skočiť jednoduchý rittberger, tak to je reálny sen, ktorý si splniť vieš.

Ďalší základ, ak teda vieme, že ide o realizovateľný cieľ, je vedieť, aké kroky k cieľu potrebuješ realizovať a následne byť dôsledná v ich plnení. Dôslednosť a vytrvalosť je to, čo odlišuje úspešných od tých, ktorí si sny nesplnia. Nič nie je zadarmo, je potrebné vyjsť zo zóny komfortu. Ak chceš človek niečo zmeniť, musí začať robiť iné veci.

Možno keď budeš konkrétnejšia, aj ti konkrétnejšie poradíme.

autor
29. dec 2021

@vilma7 sú to zrealizovateľné sny, ale momentálne si neviem predstaviť ako si ich splniť. Nechcem písať aké, aby ma náhodou neodsudzovali za to že si prajem blbosti ktoré niesu potrebné k životu a ako vravíš niekto si praje mat “len” zdravé dieťa (čo ja chvalabohu mám)
Z toho dôvodu som ich vlastne nevypisala ale týka sa to približne toho čo spisala aj @sima338 sú tam aj pracovne ciele, finančne, výlety vidieť rôzne destinácie a miesta ale ja prkotiny

autor
29. dec 2021

@mamina0078 no ja neviem to takto robiť ako ty
Že idem si za tým a hotovo

ivkazba
29. dec 2021

Nuž v takomto prípade ti neporadíme, ak nenapíšeš nič konkrétne. Odporúčam osloviť životného alebo biznis kouča a pracovať s ním. Ukáže ti cestu, smer, navedie ťa, namotivuje, ak sa teda nedokážeš namotivovať sama.

jaja20
29. dec 2021

Mojím najväčším snom je vidieť čo najviac z našej krásnej planéty,čiže poctivo šetrím a 2x ročne chodím na dovolenky, vždy do inej destinácie. Samozrejme, ani náhodou nestihnem navštíviť všetky miesta, ktoré by som chcela,ale snažím sa a veľmi ma to napĺňa. Keď budem na dôchodku, budem mať na čo spomínať 😌

pa3q
29. dec 2021

Ahoj. Toto iste prezivam aj ja. No ja som začal čítať motivačné knihy aby som si vedel zložiť život podľa svojich predstav. Som vďačný za všetko ľudom tu na MK. Ďakujem

dr_smajlik
29. dec 2021

Ja sa stále točím v jednom kolotoči. Väčšina mojich snov je založená na finančnom podklade a keďže momentálne na tom nie sme finančne na rozhadzovanie tak šetrím veľmi pomaličky, lenže príde nejaký naozaj nečakaný výdavok a som tam kde pred rokom napr... Hrozne ma to deptá... Tak som sa rozhodla, že keď to takto nejde, zmením prácu, dala som výpoveď a budem makať na tom aby som zarobila viac, aby som vedela viac odložiť a skôr sa dostala k svojim snom. Dôležité je dať svoje sny na papier....potom záleží, či ide o sny materiálne alebo duševné, finančné, osobný rozvoj... Ak ide o menší sen ako napr kúpiť si vysnívanú kabelku za 150e tak si určiť kedy by si ju chcela kúpiť a koľko mesačne na ňu musíš odložiť. Ak sa chceš naučiť lepsie jazyk napr tak si spísať, čo preto urobíš, či budeš navštevovať kurz, komunikovať na soc.sietach s cudzincami, vycestuješ, alebo niečo iné. Vždy záleží čo chceš dosiahnuť a co preto urobíš... Nezačína 1.1.2022,začni dnes. V živote mame kvantum snov, ale nemôžeš chcieť všetky naraz. Urči si nejaký priority, ktorý už dlho veľmi chceš. Určí si kedy chceš aby sa stal realitou ale tak rozumne, nie ze chcem byt za rok milionárkou... a potom si treba určiť samozrejme cestu k nemu, čo preto urobíš... Napr ak chceš na niečo našetriť, koľko mesačne odložíš, čo si odoprieš, aby si sa k tomu dopracovala skôr, prípadne či potiahneš nejakú brigádu, alebo budeš niečo na privyrobenie vyrábať, zmeníš prácu, po pracuješ na povýšení, čokoľvek. Dôležité je napísať si to, nie len myslieť... Ak to nie je tajné, záves si to na chladničku alebo na nástenku, pridaj fotky, motivátory, čokoľvek. Každý má sny ale treba ich začať plniť dnes, nie zajtra, nie po novom roku, ale dnes, hneď teraz, zober pero a píš. Držím palce, nech sa ti to splní 😊

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. dec 2021

@ivkazba dobre keď ty nemáš k tomu čo povedať tak sa nemusíš nasilu ku každej téme vyjadrovať 🙂 stačia mi odpovede ostatných ;)

lindous
29. dec 2021

Neozančuj svoje sny za blbosti a nerieš čo si o nich pomyslia druhí 😉 to je jedna z vecí, ktoré ťa možno blokuje od ich splnenia, že máš pocit, že nie sú dostatočne dobré alebo vznešené... Pozri jedným z mojich snov bolo tetovanie.. Potrebovala som ho k životu? Rozhodne nie, je to "prkotina", ale bol to jednoducho môj sen 😊 proste - nehanbi sa za ne a ber ich vážne, to je prvý krok!!

pa3q
29. dec 2021

Skús si prečítať túto knihu. Ta ti vysvetlí všetko o plnení si snov.

autor
29. dec 2021

@pa3q vďaka idem si to hneď objednať

marca12
29. dec 2021

Zalezi,aky je to sen. Ja mam sen cestovat po svete no ehm platovo na to nestacim,tak sa musim uspokojit s menej nakladnymi snami. Treba si zacat plnit sny,na ktore mame. Mnoho snov nas nestoji skoro nic.

adka176
29. dec 2021

Žijem si normálny život a nepotrebujem si plniť nejaké sny....

bennn
29. dec 2021

Môj sen je irelevantný, pretože realita je robota - domov - robota

ivkazba
30. dec 2021

dobre keď ty nemáš k tomu čo povedať tak sa nemusíš nasilu ku každej téme vyjadrovať 🙂 stačia mi odpovede ostatných ;)

Ach jaj dievča. Mala som niekoľko snov a splnila som si ich, vrátane tých, o ktorých mi iní povedali že sa to nestane. A živím sa niekoľko rokov tým, že pomáham plniť ľuďom ich ciele. Ale okej, nebudem sa nasilu vyjadrovať. Prajem ti s týmto postojom veľa šťastia.